Mazda 3 BK (2003-09) Devir Limitörü (devir kesici) Videosu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hazır düz yol bulmuşken, epeydir de devir kesiciye guzuyu sokmamışken ve son zamanlarda forumumuzda da muhabbeti dönen; devir kesici (devir limitörü) hakkında bilgi vermek açısından aşağıdaki videoyu çektim. Telefonun kamerası çok kaliteli :p olduğundan tam odaklama yapmamış ama yine de fikir vermek adına idare eder. :)

Araç otomatik olduğundan ve yol çok uzun olmadığından ben manuele alarak 2. viteste bu videoyu çektim.

grafff

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Bk
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Bugün sabah ise giderken bende 5500 deviru gördüm ama kesiciye sokmadım. İkinci ve üçüncü viteste denedim. Araba hiç ikilemiyor. Bastım mi gidiyor.
Eline sağlık veli abi.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Valla çok da merak ediyordum ellerine sağlık Veli Abi. Bunu 626 GE ile denemiş miydin? Ben merak ediyorum ama cesaret edemiyorum niyeyse. :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Valla çok da merak ediyordum ellerine sağlık Veli Abi. Bunu 626 GE ile denemiş miydin? Ben merak ediyorum ama cesaret edemiyorum niyeyse. :D
626'da 2. vites ile 120'yi görmüşlüğüm var ama kesiciye girmemişti. Cesaret edemediğin şey hız yapmak ise; benim gibi 2.viteste yapabilirsin, yok guzuya kıyamamak ise; haklısın.

Ama; o sesi duymak insanın da hoşuna gidiyor vallaha ! :) :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
626'da 2. vites ile 120'yi görmüşlüğüm var ama kesiciye girmemişti. Cesaret edemediğin şey hız yapmak ise; benim gibi 2.viteste yapabilirsin, yok guzuya kıyamamak ise; haklısın.

Ama; o sesi duymak insanın da hoşuna gidiyor vallaha ! :) :)

Hız konusunda temkinliyim ama bir kere 180 görmüştüm. :D

Aslında cesaret edemememin sebebi durduk yere devir bastım diye bir problem çıkması. Bir şey olursa diye tamamen.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hız konusunda temkinliyim ama bir kere 180 görmüştüm. :D

Aslında cesaret edemememin sebebi durduk yere devir bastım diye bir problem çıkması. Bir şey olursa diye tamamen.
Devir kesici bir şey olmaması için var zaten... :) İllaki dene demiyorum ama problem devir çevirmekle olmaz diyorum... Atmosferik motora can veren devir neticede... Yeter ki; boşta devir çevirme. :)

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Devir kesici bir şey olmaması için var zaten... :) İllaki dene demiyorum ama problem devir çevirmekle olmaz diyorum... Atmosferik motora can veren devir neticede... Yeter ki; boşta devir çevirme. :)

Sırf meraktan ama istemeye istemeye deneyeceğim diyorum. Benzinde tabi ki. :)

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Devir kesici sesi virüs gibidir, o sesi duydukça duymak istersin :)
En güzel devir kesici sesi VTEC1'lerde sanırım. Hatatatatat... :D
Bi de bizim meşhur Rotary'lerin 10bin devirlerde çevirdiği videolar var:rolleyes:

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Devir kesici sesi virüs gibidir, o sesi duydukça duymak istersin :)
En güzel devir kesici sesi VTEC1'lerde sanırım. Hatatatatat... :D
Bi de bizim meşhur Rotary'lerin 10bin devirlerde çevirdiği videolar var:rolleyes:
Yurdumuzda abart egzozlu şahinlerin yerini civicler aldığı için onların sesi fazla çıkıyor yani oynanmamış vtec lerin sesinin bizimkinden farkı yok. Zaten vtec benim gözümde vti olanlar gerisi fasa fiso ;)
Veli abi eline sağlık video çeşitliliğimiz ve merak edenler için iyi oldu bu :)
Bu arada fazla kesiciye dadanmayın bağımlılık yapar. Sonra benim gibi arada üst kapak civatalarını sıkmak zorunda kalırsınız. Az önce yeni kasa astra cdtı tokatladım adam yüzünün şekli değişti gonzalese 2. Vitese kadar dayanabildi iyi geceler :D

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ben olayın sanatsal kısmındayım, videonun sonuna doğru Veli abi azıcıkta Aydın semalarında batan güneşi gösterem diyerek telefonunu kaldırıyor :p
Aynen öyle oldu hocam ama net olarak beceremedim araya orta refüjdeki otlar girdi. :)

Son bölümü montajlayıp atacaktım ama gönlüm el vermedi. Birde telefonun kamerası biraz daha iyi olaydı, tam süper olacaktı. :)

ogzhn38

Katılımcı
Araç Markası
1999 323f 1.8 Astina
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Yurdumuzda abart egzozlu şahinlerin yerini civicler aldığı için onların sesi fazla çıkıyor yani oynanmamış vtec lerin sesinin bizimkinden farkı yok. Zaten vtec benim gözümde vti olanlar gerisi fasa fiso ;)
Veli abi eline sağlık video çeşitliliğimiz ve merak edenler için iyi oldu bu :)
Bu arada fazla kesiciye dadanmayın bağımlılık yapar. Sonra benim gibi arada üst kapak civatalarını sıkmak zorunda kalırsınız. Az önce yeni kasa astra cdtı tokatladım adam yüzünün şekli değişti gonzalese 2. Vitese kadar dayanabildi iyi geceler :D

Oğuzhan astinaları ifşa etme lütfen. Sonra bu araba turbo mu 2.0 mı diye başımızın etini yiyorlar :p

Üst Alt