Mazda 3 BK (2003-09) Cam Kaldırma Dişlisi/Motoru

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Hımmm
2 tane sıkıntı yani

Ya motordaki dişli yada kapıdaki yada ikisi birden.
20180608_162938.jpg

kadir adam bunu bana değiştir dedi.ama için de ki dişliye bakmadan.için de ki dişliye bakalım da bi ne çıkacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hımmm
2 tane sıkıntı yani

Ya motordaki dişli yada kapıdaki yada ikisi birden.
motorda ki ile kapıda ki aynı.veli abinin istediği adam kapıdan sökmemş sadece o kadar...((ben öyle düşünüyorum)))

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
bugün dayanamadm hemen tekrar camcıya gittim.
20180609_120536.jpg
durumu anlattım.abi sen motor değişmesi gerek dedn ama motorun içinde ki dişliyi değiştirirsek bu işi çözeceğiz dedi ve hemen işleme başladı adam.
20180609_120651.jpg
20180609_120745.jpg
20180609_120723.jpg

bu arada @Domestos veli abi senin dediğin gibi hem kapıda hem de motor da dişli varmış.ben dün anlayamamştm.
20180609_120757.jpg

ve motor sökülmeye başlandı.
20180609_120819.jpg
20180609_121043.jpg

kırılan dişlimiz.
20180609_121050.jpg
20180609_121114.jpg

ve yenisini takıyorz.
20180609_121714.jpg
20180609_121752.jpg

bu ufak sorunu da böylelikle halletmiş olduk.

Ekli dosyalar

• 20180609_120745.jpg
    20180609_120745.jpg
    205.1 KB · Görüntüleme: 11

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
bugün dayanamadm hemen tekrar camcıya gittim.
Ekli dosyayı görüntüle 33937durumu anlattım.abi sen motor değişmesi gerek dedn ama motorun içinde ki dişliyi değiştirirsek bu işi çözeceğiz dedi ve hemen işleme başladı adam.
Ekli dosyayı görüntüle 33938Ekli dosyayı görüntüle 33939Ekli dosyayı görüntüle 33941
bu arada @Domestos veli abi senin dediğin gibi hem kapıda hem de motor da dişli varmış.ben dün anlayamamştm.
Ekli dosyayı görüntüle 33942
ve motor sökülmeye başlandı.
Ekli dosyayı görüntüle 33943Ekli dosyayı görüntüle 33944
kırılan dişlimiz.
Ekli dosyayı görüntüle 33945Ekli dosyayı görüntüle 33946
ve yenisini takıyorz.
Ekli dosyayı görüntüle 33947Ekli dosyayı görüntüle 33948
bu ufak sorunu da böylelikle halletmiş olduk.
Fiyat?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Geçmiş olsun. Fiyat çok değil. Konu sahibi @qwery hocam daha önce iki kapıda bulunan dişlileri değişim yapmıştı, sen de birini değişim yaptın @mustafayk kaldı tek kapı... :p
sağol veli abi teşekkür ederim.artık diğerini kendi değiştire bilirim öğrendim artık:kyfmyrn::kyfmyrn:

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bu sorun benim anladığım kadarıyla bizim araçlarda kronik bir problem haline gelmiş. Birisi çıkıp bu dişliden yaptırsa çok iyi olacak. 5 liralık dişliye işçilikle beraber 100 lira veriyoruz.

aynı sorunu bende yaşadım; Sol arka cam yukarı kaldırırken birden kendi kendine aşağıya iniyordu. Usta direk dişliden kaynaklı dedi. Söktü değiştirdi düzeldi. Amma velakin 100 TL para verdim, biraz fazla geldi bana yaptırmışta bulunduk bişey diyemedik.

Son düzenleme:

Eyüp Kara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Bu sorun benim anladığım kadarıyla bizim araçlarda kronik bir problem haline gelmiş. Birisi çıkıp bu dişliden yaptırsa çok iyi olacak. 5 liralık dişliye işçilikle beraber 100 lira veriyoruz.

aynı sorunu bende yaşadım; Sol arka cam yukarı kaldırırken birden kendi kendine aşağıya iniyordu. Usta direk dişliden kaynaklı dedi. Söktü değiştirdi düzeldi. Amma velakin 100 TL para verdim, biraz fazla geldi bana yaptırmışta bulunduk bişey diyemedik.
sizin araçla bizimkisi aynı sanırım 2. viteste hoplama arka cam dişlisin de sıyırma sinyal koluda sağa dönüşlerde otomatik atmıyorsa tamam bunlar kronik demek.
benimde dün kargodan dişlileri aldım iş çıkışı takacam nasipse 5 tanesini 17 liraya aldım uyar inş :D

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Aldığım dişliler tam uydu yarım saatlik bir uğraş neticesinde dişli meselesini hallettik değiştirdiğim sekmanlarla beraber 20 tl mail oldu

Valla hocam helal olsun. Elinizdeki dişlileride bu konuda ihtiyaçları olana yardım amaçlı hediye edinde fırsatçıların elinde harap olmasın millet. Kendi işini kendin gör felsefesine uymaya buradan yardım almaya çalışacağım bundan sonra olabildiğince.

Eyüp Kara

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Valla hocam helal olsun. Elinizdeki dişlileride bu konuda ihtiyaçları olana yardım amaçlı hediye edinde fırsatçıların elinde harap olmasın millet. Kendi işini kendin gör felsefesine uymaya buradan yardım almaya çalışacağım bundan sonra olabildiğince.
Eyvallah hocam elimiz yatkın, her ne kadar memurluk yapsak da şimdiye kadar çok iş yaptık onunda etkisi var dişliler internette var 5 tanesi 17 lira kargo dahil şimdi ben göndersem hayrıma en azından kargo ücreti ödeyeceksin en güzeli 5 li alıp yedeklemek yarın tekrar kırılır malzeme aramaya gitmeyelim :D

ReDD

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3 Sport
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Eyvallah hocam elimiz yatkın, her ne kadar memurluk yapsak da şimdiye kadar çok iş yaptık onunda etkisi var dişliler internette var 5 tanesi 17 lira kargo dahil şimdi ben göndersem hayrıma en azından kargo ücreti ödeyeceksin en güzeli 5 li alıp yedeklemek yarın tekrar kırılır malzeme aramaya gitmeyelim :D

Sağ ön camdan da ses gelmeye, takılma yapmaya başladı. Sanırım dediğin gibi alıp yedeklemek en mantıklısı :D

Nausea

Katılımcı
Araç Markası
2017 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Sedan
Arkadaşlar merhaba,

2004 model Mazda 3 Bk aracım var bildiğiniz gibi. Sağ ön cami aşağı yukarı kaldırdığımda motorun güçsüz bir sesi geliyordu ve birkaç hafta sonra hiç çalışmamaya başladı. Bundan dolayı dişli sorunu değil de motorda sorun olduğunu düşünüyorum. Bu motoru nereden temin edebiliriz. Birkaç yere sordum bizde olmaz dediler. Bir de radyoya gelen sinyal bence zayıf. Radyolar genelde cizirtili bazıları ise güzel bir kalite ile sesi veriyor. Bu durum için de bir öneriniz var mı? Teşekkürler cevaplar için şimdiden.

Üst Alt