Mazda 3 BK (2003-09) Bagajdan Gelen Tıkırtı

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
Arkadaşlar herkese selamlar daha öncede yadığımı zannediyorum aracımda kasisli yollardan giderken ve hafif kaldırım yerlere çıkarken, inerken arka koltuğun hemen oradan panzotlardan sağlı sollu gelen bir tıkırtı sesi var bir metalin sac kısmına vurması gibi bir türlü bulamadım bagajı komple indirdim ama sonuç yok bu sesle karşılaşan ve sorunun nerede olduğunu bilen varmı teşekkürler..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Krikoyu kontrol ettin mi? Benim başıma geldi; krikoyu ters takmışlar ve ses yapıyordu...

Tepetaklak !!

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Tok bir sesse ve stabilize, parke yollarda aracın arkası sağa sola salınım yaptığında geliyorsa bağlantı elemanlarından birisi olabilir. Bunun dışında kasiste ses geliyorsa amortisör patlamış olabilir. Bunların haricinde amortisör takozu da olabilir.

Parke ve stabilize yollarda benim arkadan da ses geliyor, sinir bozucu.
Bu amortisör takozlarını ve ön amortisör takoz rulmanı alabileceğim bir site var mı? Nereye baktıysam 2010 model için ürün göremedim. Asalet abiye sorsam çok fiyat biçer :D Yok mu ucuz yollusu bunların?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tip parçaların ucuz yollusu uzun ömürlü olmuyor hocam... Fayda maliyet hesabına girince bize ucuzlar pahalıya geliyor...

Tepetaklak !!

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yan sanayi olup da kaliteli uzun ömürlü olan illaki vardır heralde Veli abi?

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Bendede aynı sorun var genelde sağ arkadan gibi geliyor ses özellikle parke yollarda , amortisör takozu gibi grliyor banada, bence takozu söküp ford parçacılarını dolaşmak mantıklı gibi ,focus veya cmax inki uyabilir bence , yan sanayide bulmak mümkün olabilir böylece

zenfone 2

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
@jakopar dan fiyat olarak bilgi alınabilir, ya da şuan zaten kampanya var bundan yararlanılabilir

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
çiftini 50 tl ye aldım.amortisör centerden 450 nevtonluk .bagajı az kaldırınca kendisi yukarı fırlıyor ama biraz sert vuruyor elle frenlemek lazım üstten.425 lik alırsanız daha iyi olur çıkrması ve takması çok basit.amortisörlerin başlarında metal klips var onları tornavidanın ucuyla kaldırın ve yuvadan çıkarın.takarken de klipslere dokunmadan itince tak diye geçiyor.Tavsiyem eski amortisörlerinizi merkezden merkeze ölçün cm olarak benimki 27 cm olarak hatırlıyorum.amortisör center.a sorun bana çok yardımcı oldular hatta yanlış gönderdiler hemen yenisini telafi ettiler ve sonucunuda bildirmemi rica ettiler.

srkn1907

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri - Hb
Benim sag arkadan gelen sesin kaynagi da bu olabilir mi acaba? Tak tak diye ses geliyor bazen...

Kırmızı Ruhum

Yeni makinem
Araç Markası
Mazda 3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Kırmızı- Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende Gelen ses tak tak tikirti şeklindeydi metal tikirtisi gibiydi

Tumsekli yerlerden yavaş geçerken aracın her esnemesinde gelirdi sinir bozucuydu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mazdam3

Sessiz
Araç Markası
2005 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Sedef Kırmızı Sedan
Mazdada bu Ses kronik galiba oluyor bizim ustalar bulamadı ve mazdalarda oluyor bu ses dedi bir nevi kronik dediler

Ilgaz-p

Katılımcı
benim de arka bagaj amortisörleri artık vazifesini yerine getiriyor bagaj kapağına hiçbir etkisi yok, ses yapabileceği hiç aklıma gelmemişti, sinir bozucu bir tıkırdı geliyor bulamamıştım bir türlü umarım bagaj amortisörleridir :)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arka plastik pandizot kısmı söktüğünüz zaman aşağıdaki gibi sac birleşim noktalarındaki puntaların atmış olacağını göreceksiniz metal tıkırtı sesi buradan kaynaklanıyor. 2004-2009 BK kasa için yazıyorum. Kaportacıya giderseniz halleder. Esneme ile zamanla atıyor puntalar.

WP_20171215_14_06_19_Pro.jpg

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
bagaj kapagının kılıdıne gres surun etkılı oluyor

Üst Alt