Alınık Mazda 3 2009-13 Sedan Benzinli Manuel 120 bin km altı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aybayraktar

Sessiz
Merhaba,
Konu başlığında da belirttiğim gibi Mazda 3 arıyorum.
Supap sorunu yaşamamak adına benzinli alıp lpg'sini kendi kafama göre taktırayım diyorum ama lpg'li araçlara da karşı değilim.
2 çocuk var, sedan tercihim.
120 bin km altında olmalı.
Bütçem 45 bin TL.
Hem potansiyel bakım masrafı olmasın diye, hem de fiyat yükselteceğinden dizel ve otomatik vites istemiyorum.

Malum sitelerde uygun ilanlar buluyorum ama bakımlı mıdır değil midir emin olamadığım için burda aracının bakımlarını yaptıran temiz kullanan birileri satmak durumunda kalsıyda anlaşabiliriz diye düşünüyorum.

Küçük bir ilçede görev yapıyorum. Önceki arabamı usta bulamadığım için sattım. Sanayiye gidip gelmek istemiyorum sık sık.

Şimdiden teşekkürler.

aybayraktar

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hocam neden olmasın? Eğer kaçırılmayacak bir araba diyeceğimiz birşey olursa 50 de olur ama birkaç hafta önce 51.500 tl'ye 2011 Corolla Elegance paket alacakken, beklediğim yerden para gelmeyince vazgeçmiştim. O araç benim için kriter oldu. Temiz bir arabaydı. Eğer 50 binin üstüne çıkacaksam yine 2011 Corolla almak düşüncesindeyim.
Aslında çıtayı düşürüp bir iki parçası boyalı ya da değişmiş bir araba mı alsam diye düşünmüyor da değilim. Zaten alırken değer kaydıyla almışım, satacağım zaman da değer kaybetmesi problem olmaz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Şu aracı benim için yorumlayabilir misiniz mesela? https://www.sahibinden.com/ilan/vas...layi-mazda-3-umuzu-satiyoruz-478965729/detay/

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam neden olmasın? Eğer kaçırılmayacak bir araba diyeceğimiz birşey olursa 50 de olur ama birkaç hafta önce 51.500 tl'ye 2011 Corolla Elegance paket alacakken, beklediğim yerden para gelmeyince vazgeçmiştim. O araç benim için kriter oldu. Temiz bir arabaydı. Eğer 50 binin üstüne çıkacaksam yine 2011 Corolla almak düşüncesindeyim.
Aslında çıtayı düşürüp bir iki parçası boyalı ya da değişmiş bir araba mı alsam diye düşünmüyor da değilim. Zaten alırken değer kaydıyla almışım, satacağım zaman da değer kaybetmesi problem olmaz diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Şu aracı benim için yorumlayabilir misiniz mesela? https://www.sahibinden.com/ilan/vas...layi-mazda-3-umuzu-satiyoruz-478965729/detay/

Piyasası olsun dersen Corolla, geri kalan için ne varsa Mazda. :)

İlandaki araç bence çok uygun diyebilirim. Makyajlı BK manuel kolay kolay denk gelmez.

aybayraktar

Sessiz
Piyasası olsun dersen Corolla, geri kalan için ne varsa Mazda. :)

İlandaki araç bence çok uygun diyebilirim. Makyajlı BK manuel kolay kolay denk gelmez.

Sunroof'tan dolayı makyajlı dediniz galiba. Touring'te sunroof olması benim de dikkatimi çekti. Bunun sonradan yapılmış olması sorun teşkil etmez mi acaba? Yoksa bunlar opsiyonel olarak sıfır alınırken fabrikadan mı o şekilde getirtiliyor?

aybayraktar

Sessiz
Tamamen yanlış yoldasın hocam buda gayet normal. :) bk kasadaki Touring ile bl kasa çok ayrı.

Mazda 3 (2004-2009) Comfort Dynamic Touring Base Sport Özellikler

Mazda 3 (2004-2009) Makyajlı - Makyajsız Kasa Farkları

Linkleri incelemende fayda var. :)

Evet, ben bunu 2009-2013 olan kasa zannettim. Gönderdiğiniz linkleri de inceledim. Ama sorun şu ki ben MAzda'dan anlamam. 2-3 günlük internet araştırması var sadece elimde veri olarak. Hiç Mazda'ya binmedim. Bulunduğum ilçede sadece 1 tane Mazda 3 var ve Kayseri'de MAzda ustası yok sayılır. 323 kullanıcıları "Ulan koca Kayseri'de bir tane doğru dürüst Mazda ustası yok arkadaş, şu arabanın dilinden anlayan birini bulsam satmazdım ammaaa" diyerek arabalarını kısa sürede satıyorlar bu taraflarda. Ben de benzer bir "kupon" sayılabilecek (Lada-Kalina) arabayı 2 yıl kullanarak, memnun olduğum halde sırf usta problemi nedeniyle elden çıkardım. Hal böyle iken ben pek bilinmeyen arabalara yanaşmak istemiyorum ama genel Toyota kullanıcısı bir aileyiz, Mazda-Honda-Toyota yakınlığı nedneiyle Mazda'ya bakıyorum.

Bu açıklamadan sonra size sorum şu, ben ne alayım şimdi? Bana bir akıl verin :) Bu makyajlı kasa dediğinizi mi yoksa 2010-2011leri mi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Linkteki araç bakımlı ve diri ise tavsiye ederim. 50 bin bandında olsun dersen de BL (2009-2012) kasaya bak derim. Temiz ve kurcalanmamış Japon araçları sadece rutin bakımlarda sanayi yüzü görür. :)

aybayraktar

Sessiz
Linkteki araç bakımlı ve diri ise tavsiye ederim. 50 bin bandında olsun dersen de BL (2009-2012) kasaya bak derim. Temiz ve kurcalanmamış Japon araçları sadece rutin bakımlarda sanayi yüzü görür. :)

Teşekkür ederim hocam. Son söylediğinize katılıyorum. Sorun "temiz"ini bulmakta zaten :) Hayırlı akşamlar.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Mazda 3 ten anlamayan usta 2011 Corolla'dan anlamaz bence çünkü bizim sanayi ustalarımız genelde efsane kasa Corolla'lardan anlıyor sadece.
Ayrıca Kayseri'de bir iki tane Mazdadan anlayan usta duymuştum, usta çok sorun olmaz düşüncesindeyim.

İlandaki araç fiyataına göre iyiymiş. Hakkınızda hayırlısı olsun

aybayraktar

Sessiz
Merhaba,
Konu başlığında da belirttiğim gibi Mazda 3 arıyorum.
Supap sorunu yaşamamak adına benzinli alıp lpg'sini kendi kafama göre taktırayım diyorum ama lpg'li araçlara da karşı değilim.
2 çocuk var, sedan tercihim.
120 bin km altında olmalı.
Bütçem 45 bin TL.
Hem potansiyel bakım masrafı olmasın diye, hem de fiyat yükselteceğinden dizel ve otomatik vites istemiyorum.

Malum sitelerde uygun ilanlar buluyorum ama bakımlı mıdır değil midir emin olamadığım için burda aracının bakımlarını yaptıran temiz kullanan birileri satmak durumunda kalsıyda anlaşabiliriz diye düşünüyorum.

Küçük bir ilçede görev yapıyorum. Önceki arabamı usta bulamadığım için sattım. Sanayiye gidip gelmek istemiyorum sık sık.

Şimdiden teşekkürler.

Bütçeyi 50 bin tl yaptım ama hala mantıklı bir BL bulamıyorum. Touring lere 50 bin civarı yazıyorlar. Yok o değil de, o fiyata satılıyor olsa, gideri olsa ben de gidip alacam ama yok, satılmıyor. Adam 50 bin yazıyor sonra başlıyor beklemeye. 1 hafta, 2 hafta, 3 hafta.. O değil de bu beklemekten sıkılıp gidip saçma sapan bir araba almaktan korkuyorum.

Beklentim 50 bin liraya temiz bir impressive bulmak. Bu beklentim yanlış mı?

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive
Bütçeyi 50 bin tl yaptım ama hala mantıklı bir BL bulamıyorum. Touring lere 50 bin civarı yazıyorlar. Yok o değil de, o fiyata satılıyor olsa, gideri olsa ben de gidip alacam ama yok, satılmıyor. Adam 50 bin yazıyor sonra başlıyor beklemeye. 1 hafta, 2 hafta, 3 hafta.. O değil de bu beklemekten sıkılıp gidip saçma sapan bir araba almaktan korkuyorum.

Beklentiniz doğru ayrıca impresive almanızı tavsiye ederim ama biraz sabır istiyor bu iş yoksa 3 4 daha arttırmanız gerek.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9

Şu an ki şartlarda çok temiz araç bulamazsınız o paraya, eh işte denilebilecek araç bulunur...

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Dediğinize katılıyorum. 1-2 ay kadar önce aynı durumlarla bende karşılaştım.
Satıcıların çoğu yüksek fiyat yapıştırıyor ama yaprak kımıldamıyor.

Bu yüksek fiyat yazan satıcılarıda anlamıyorum.
Alıcılar artık satılık araçlara çok kolay ulaşıyorlar ve en uygun hangisiyse ona yöneliyorlar.
Satıcılar mevcut ilanlara hiç bakmıyor heralde? 2011 İmpresive 50 bin yazmış, 52 ye 2010 Touring nasıl satarım ben diye! gibi

Sabrederseniz ederinde bir araç elbet düşer. Yada fiyatı yüksek tutanlar ihtiyacı olunca epey düşürüyorlar...

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb

bilalkip

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah-Hb İmpressive

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Valla herşey olur neler gördüm ben. İkinci el almak çok zor
zor ben aynı boyle beyaz Edırnede buldum ılk sahıbınden yemin ettı 1 maspıyel 1 kapı boya var dedı anlastık 2010 model impressive hb 40 bınde 43500 tl ye edırneye gıttım otobusle 10 saat hayatım s.. Neyse ekspere gıttık arac kaput ve tavan harıc komple boya cıktı. satıcı yalvardı 41 olsun dedı 40 500 dedı Hadı s..ktır lan dedım Yalancı ya..sak. dedım. Bedava ver almam dedım kavga ettım exper parasını vermedım. Edırnede bı cag kebabı yedım bindim otobuse geldım İzmire. Indım otogarda atladım dolmusa o yorgunlukla dırek Yenı MAzdaya baktım benım makıne duruyor dedım tamam alıyorum.Nasıpten otesı yokkkk. ' İnsan nasibini fizanda ararken onun nasibi burnunun ucundadır.' Ö.F.Y

Son düzenleme:

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
1. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-509859539/detay
hem manuel hem 2 parça değişen var. 51500 fiyatı. 65k kmde.

2. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2010-mazda-3-impressive-499213900/detay
yine manuel, 2 kazası var ve 2. sinin fiyatı yazmıyor. Değişenlere bakmak gerekir. Fiyat 49250 117bin km.de

Şimdi bu fiyatlardaki araçların durumları bunlarken 50bin tl ye düzgün bir araç bulmak isteniyor. Bulunamayınca da piyasanın gereksiz pahalı olduğundan bahsediliyor. İyi de satarken pahalı satmak iyi de alırken mı kötü oluyor? Tek piyasası pahalı araç mazdalar mı? Gidin 2010 model bu donanımda olmayan corolla, civic, astra kaç para, görelim.

Ayrıca 50bin tl ye impressive ama nasıl bakıldığı belli olmayan bir araç mı? Yoksa touring bakımları düzgün yapılmış düzgün kullanılmış bir touring mi? Benim tercihim düzgün araç olurdu şahsen. Ayrıca bugün satılığa koysam aracımı ben de 52 den koyarım. Niye 100bin km bakımı düzgünce yapılmış. Bujisi, sıvıları düzgün aralıklarla değiştirilmiş, diskler balatalar, lastikler tamamen yenilenmiş. Üstüne başka araçlarda olmayan ışık paketi eklemişim vs bir sürü şey yapmışım. Yok eğer bu eklenen yapılan şeyler para etmez diyorsa alıcı, buyursun gitsin 50bin tl ye aldığı araca 5-6bin tl masraf yapsın.

Temiz araç bulununca 2-3 e bakılmaz.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
1. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ilk-sahibinden-509859539/detay
hem manuel hem 2 parça değişen var. 51500 fiyatı. 65k kmde.

2. link
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2010-mazda-3-impressive-499213900/detay
yine manuel, 2 kazası var ve 2. sinin fiyatı yazmıyor. Değişenlere bakmak gerekir. Fiyat 49250 117bin km.de

Şimdi bu fiyatlardaki araçların durumları bunlarken 50bin tl ye düzgün bir araç bulmak isteniyor. Bulunamayınca da piyasanın gereksiz pahalı olduğundan bahsediliyor. İyi de satarken pahalı satmak iyi de alırken mı kötü oluyor? Tek piyasası pahalı araç mazdalar mı? Gidin 2010 model bu donanımda olmayan corolla, civic, astra kaç para, görelim.

Ayrıca 50bin tl ye impressive ama nasıl bakıldığı belli olmayan bir araç mı? Yoksa touring bakımları düzgün yapılmış düzgün kullanılmış bir touring mi? Benim tercihim düzgün araç olurdu şahsen. Ayrıca bugün satılığa koysam aracımı ben de 52 den koyarım. Niye 100bin km bakımı düzgünce yapılmış. Bujisi, sıvıları düzgün aralıklarla değiştirilmiş, diskler balatalar, lastikler tamamen yenilenmiş. Üstüne başka araçlarda olmayan ışık paketi eklemişim vs bir sürü şey yapmışım. Yok eğer bu eklenen yapılan şeyler para etmez diyorsa alıcı, buyursun gitsin 50bin tl ye aldığı araca 5-6bin tl masraf yapsın.

Temiz araç bulununca 2-3 e bakılmaz.
Aracına düşkün olanların, gözü gibi bakanların aracı elbet piyasadan farklı olur hocam ama araçtan bi haber olanlar, eşek gibi binenlerde uçuyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt