Mazda 2 DE (2007-13) İçin Lpg Tavsiyesi (Anket)

Sizce Mazda 2' de Hangi Lpg Kiti Kullanılmalıdır?

• Kullanılan toplam oy
    87

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fs otogaz varken ve tecrübe etmişken başka maceraya atılmakla zaten belaya davetiye çıkarmışsın sen... :)

Kolay gelsin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Meriç hocam bazı markalarda sırf bu Mazda'nın fakirleştirme muhabbetinden dolayı ayrı bir ayar ekranı var. @kadir arkadaşımız bu ayarı yaptırmıştı. Motor aynı motor fp 1840cc. Kitinin markasını hatırlamıyorum belki kendisi bilgi verir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@meriç
Astinadaki sistem akl idi mazda fakirlesme yeri vardi
Simdiki aracimda lavato odb2 var bundada mazda fakirlesme ekrani var
Aklde cozumu cok agir bi mail atarak cozmustum geri aradilar bi bayiyeye gittim uzaktan pc baglantisi ile o bayideki ustayada bilgilendirme yaparak yola cikarak tecrube edindik.
Sikintinizi once okkali bi mail atin mailin cevabini yada aramalarini bekleyin oyle servise gidin yada bayiye gidin pc ile yola cikilmasi gerektigini ve mazda fakirlesme ekranina + - kucuk 1-2 gibi degerler girerek yolda testini yapin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aklden arayanlarla servisdeki usta konusmalarinda usta cok sinirlendi karsi tarafin ne dedigini duymadim ama usta madem boyle ayarlar var neden bize bilgilendirme yapmiyorsunuzu bizi zora sokiyorsunuz dedi.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sonuc degismeyecek bosuna sok tak yaptirma mazda fakirlestirmeyi degistirin

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
@Kadir yarın lovato obd2 sökülüp AKL ya da BRC takılarak denenecek, evet lovato da yazılım var lakin ne yapıldıysa sonuç alınmadı maalesef...
@meriç
Astinadaki sistem akl idi mazda fakirlesme yeri vardi
Simdiki aracimda lavato odb2 var bundada mazda fakirlesme ekrani var
Aklde cozumu cok agir bi mail atarak cozmustum geri aradilar bi bayiyeye gittim uzaktan pc baglantisi ile o bayideki ustayada bilgilendirme yaparak yola cikarak tecrube edindik.
Sikintinizi once okkali bi mail atin mailin cevabini yada aramalarini bekleyin oyle servise gidin yada bayiye gidin pc ile yola cikilmasi gerektigini ve mazda fakirlesme ekranina + - kucuk 1-2 gibi degerler girerek yolda testini yapin.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Nasil alinamaz alinmama gibi bi ihtimal yok ya

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
@Kadir yarın lovato obd2 sökülüp AKL ya da BRC takılarak denenecek, evet lovato da yazılım var lakin ne yapıldıysa sonuç alınmadı maalesef...

Değişmeden evvel İstanbul'da işinin ehli bir lovato ustasına gitmenizi öneririm.

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Yarın olunca usta ile bir kez daha görüşeyim iyisimi...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Konu; Mazda 2 için LPG tavsiyesiydi ama benim problemlerden ötürü Premacy için LPG sorunlarına döndü... Bu sebepten konuyu başlatan arkadaştan özür dilerim... Evet bu sabah Lovato Sökülüp AKL takılacaktı, ustayı ikna edip atladık arabaya şehir içi, D100, E80 neresi varsa gezdik dolaştık. Neredeyse tamam demişken NKG Laser Platinum Premium Bujilerim değiştirilmem önerildi, yine NGK'nın standart BKR5E kodlu bujisini aldım ve taktırdım. O da ne araba sapıttı, şaşırdı, anlık tüketimler 99 lt. lere falan çıktı, derken yine geri LPG'ciye döndüm ve durumu anlattım, bir kaç bir şey yaptı tur attım, olmadı, sonra bir daha yine olmadı, sonra ECU'yü tamamen resetledi, sıfırladı ve yine yazılım yükledi, bir tur oldu gibi, dedim bir ayar ikinci tur bu defa oldu çok şükür! Düşük devirlerde ki atikliği azaldı lakin, hoplama, zıplama, tekleme sorunu çözüldü ya, artık gerisine bakacağız, en azında Kurban Bayramı süresince sıkıntı çıkartmaz ise sanırım daha da çıkartmaz... Bu vesile ile en çok 500 km kullanılmış NKG Laser Platinum Premium PZFR6F 7550 Bujileri isteyen arkadaşa 100 TL'ye verebilirim. Piyasada 150 ila 200 TL arasında satıldığını araştırabilirsiniz, Herkese saygı ve selamlar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hadi geçmiş olsun diyelim şimdilik, inşallah tekerrür etmez de kafan rahat olur... Bujilere talip olayım mı diye düşündüm ama tekleme hoplama zıplamayı benim guzuya transfer etme ihtimalini olunca vazgeçtim... :)

Edit, büdüt;

İnternette yaptığım küçük araştırma neticesinde benim guzuya uymadığı yönünde uyarı buldum...

This item does not fit Mazda 3 Series 2009 BK [2003-2015] Hatchback 1.6.

Son düzenleme:

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Hadi geçmiş olsun diyelim şimdilik, inşallah tekerrür etmez de kafan rahat olur... Bujilere talip olayım mı diye düşündüm ama tekleme hoplama zıplamayı benim guzuya transfer etme ihtimalini olunca vazgeçtim... :)

Edit, büdüt;

İnternette yaptığım küçük araştırma neticesinde benim guzuya uymadığı yönünde uyarı buldum...

This item does not fit Mazda 3 Series 2009 BK [2003-2015] Hatchback 1.6.
Eyvallah Aga sagolasin, inşallah sorun çıkartmaz da binerim keyifle...
Öte yandan bujiler daha çok 626da kullanılan motorlar için uygunmuş. Yani aslında benim araba için fazlaymış...

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
O bujiler benim araca uyar ama bana uymaz :p Geçmiş olsun.

Üst Alt