Mazda 2 DE (2007-13) Manuel Şanzıman Yağı Önerileri

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
Uzun bir süre sonunda tekrar merhabalar,

Kılavuzda gördüğüm üzere düz şanzımanda kullanmak üzere 2 sınıf(API ve SAE) yağ bulunuyor. Siz hangi yağı ve markayı önerirsiniz. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

Ekli dosyalar

• yag2.jpg
    yag2.jpg
    212.6 KB · Görüntüleme: 51
  • yag1.jpg
    yag1.jpg
    128.9 KB · Görüntüleme: 49

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Liqui Moly sitesinde bulamadım fakat motul ve valvolin'in sitesindeki öneri kısmı 75w-80 yağ önerdi. Fakat kılavuz 75w-90 ya da 80w-90 önermiş. Şimdi kafam daha da karıştı. :) Siz marka olarak hangisini kullandınız, memnun kaldınız mı?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Liqui Moly sitesinde bulamadım fakat motul ve valvolin'in sitesindeki öneri kısmı 75w-80 yağ önerdi. Fakat kılavuz 75w-90 ya da 80w-90 önermiş. Şimdi kafam daha da karıştı. :) Siz marka olarak hangisini kullandınız, memnun kaldınız mı?
Benim aracım otomatik vites. Liqui Moly ürünlerine güvendiğim için aracın sıvılarını Liqui Moly ürünlerinden kullanıyorum. Motor yağı, şanzıman yağı, hidrolik direksiyon yağı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Marka bazında bende liqui Moly tavsiye ederim. Aklını bir tık daha karıştırmak gibi olacak ama manuel şanzımana atf koyup da memnun olanlar da var.

Attiwolf

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 2
Araç Renk ve Tip
Lacivert - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet daha da karıştırdınız. :D Konu ilgimi çekti fakat gerekse şu an içinde bulunduğumuz otomobil piyasasının yüksekliği gerekse de yakın zamanda araba değiştiremeyecek konumda olmamdan dolayı kılavuza sadık kalmayı en güvenli hamle olarak görüyorum. Liqui Moly markasını ilk defa buradan duydum, eğer bahsettiğiniz kadar güvenilirse tercihimi ondan yana kullanacağım. Fikirleriniz için teşekkür ederim. :)

Üst Alt