Mazda 323 BA (1994-98) Manifoldun Arkasındaki Siyah Parça Nedir?

Kasva2503

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Familia 1.5
Araç Renk ve Tip
Gri
Arkadaslar merhaba 98 1.5 familia min emme manifoldunun arkasina bagli olan siyah plastik kutucugun ne oldugunu bilen varmi

Kasva2503

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Familia 1.5
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu ekteki parca

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180612-113933.png
    Screenshot_20180612-113933.png
    938.6 KB · Görüntüleme: 63

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Emme tarafında ise rezonans ile ilgili olabilir. Bizimkilerde de boğaz kelebeğinin altında var böyle bir kutucuk.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
rezonans; Diğer bir deyim ile susturucu ses dalgasını emici bir yapısına sahiptir.

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Arkadaşlar merhaba;
Arabamın lpg ayarını kendim yapmaya başladım, yakında hatta bu konu ile ilgili tecrübelerimi de sizlerle paylaşırım.

Bu konudaki görünen resenatör parçasından ses geldiğini farkettim lpg enjektörlerini değiştirirken. Hatta benden önceki sahibi parçanın arka yüzeyine yapıştırıcı sürmüş sanırım bir noktası delinmiş önceden ve şimdi yine açılmış aynı yerden. Araca gaz verdiğimde bariz bir emiş olduğunu görüyorum.
Şimdi sormak istediğim, burdaki delik yüzünden araçta rolantide dalgalanma yaparmı? Çünkü ne kadar lpg ayarı yapsamda rolantideki titremeyi gideremedim.
Parçayı söküp plastik kaynağı yaptıracağım, sizce de uygun olurmu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba;
Arabamın lpg ayarını kendim yapmaya başladım, yakında hatta bu konu ile ilgili tecrübelerimi de sizlerle paylaşırım.

Bu konudaki görünen resenatör parçasından ses geldiğini farkettim lpg enjektörlerini değiştirirken. Hatta benden önceki sahibi parçanın arka yüzeyine yapıştırıcı sürmüş sanırım bir noktası delinmiş önceden ve şimdi yine açılmış aynı yerden. Araca gaz verdiğimde bariz bir emiş olduğunu görüyorum.
Şimdi sormak istediğim, burdaki delik yüzünden araçta rolantide dalgalanma yaparmı? Çünkü ne kadar lpg ayarı yapsamda rolantideki titremeyi gideremedim.
Görsel olarak bir şey olmadığı için olması gerekeni yazayım... Özellikle lpg sistemi hava gaz karışımının dengesi üzerine kurulu olduğu için, herhangi birisinin fazla veya eksik olması rölantiyi ve randımanı etki eder... Hariçten, fazladan hava alan sistem de sapıtır... Söz konusu hava alan yeri kapatarak deneme yanılma yapabilirsin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba;

Delik varsa kapatmalısınız.

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Cumartesi resenatörü söküp plastik kaynağı yaptırdım sonunda, Tamirci arkadaşımın dükkanında lpg ayarınıda yaptım, aracımın rolantideki düzensizliği çok şükür tamamen giderildi.
Bu parça araca gaz verirken bariz şekilde esneme yapıyor basınçtan dolayı, aracın benden önceki sahibi buraya sanırım çelik yapıştırıcısı sürmüş temizlemesi çok uğraştırdı. Fakat bu yapıştırıcı kuruduğunda sertleşiyor ve zamanla esnemelerden dolayı çatlama yapmış.
Bu arada son fotoğrafta gördüğünüz bağlantı kablosu ''USB to TTL UART Seri Kablo - PL2303HX'' 8TL'ye almıştım :)

41607
41608

41609

41610

41611

41612

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
4.5 ms den sonraki değişim çok fazla ve mantıksız gibi yolda yüksek gazlarda 4.5 ms den sonrasını test ederek teyit ettiniz mi araç durduğu yerdemi yapıldı ayar ?

lonelyboy10

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bilgisayarın bataryası bozuk olduğundan şuan sadece durduğu yerde ayar yapabildim, zaten bu işlere yeni başladım sayılır. Arkadaşımdan bilgisayar ödünç alıp yol ayarıda yapacağım ilerleyen zamanlarda. Eskisine göre şuanda çekişi çok çok daha iyi ama. Özellikle 2500-3000 devir arası tekleme olayı tamamen kalktı, sanırım mazda zayıflama özelliğine 10 değeri yazmam bunu gerçekleştirdi.

Üst Alt