Mazda 6 GG (2002-08) Makyajlı ile Makyajsız Kasa Otomatik Şanzıman Farkı Nedir?

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaslar M6 nin makyajlanmadan onceki sanzumani ile makyajli arasinda ki fark serilige etkenmidir. Malum birisi 4 digeri 5 vitesli. 4 lu olan hizlanmada agir mi kaliyor. Son olarak son viteste 3000 devri hangi hizda goruyor? Bu kasa otomatik kullanan varmi aramizda?

yucelcayir

Katılımcı
Araç Markası
2001-Premacy
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Arada beygir farkı olduğu için çok az bir miktar fark vardır hizlanmada ama bizim bunu çok hissedebilecegimizi düşünmüyorum. Bence esas fark yakıtta olur diye düşünüyorum en az 1 lt daha az yakar.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arada beygir farkı olduğu için çok az bir miktar fark vardır hizlanmada ama bizim bunu çok hissedebilecegimizi düşünmüyorum. Bence esas fark yakıtta olur diye düşünüyorum en az 1 lt daha az yakar.
Evet hocam haklisiniz. Ancak bu fark uzun yolda belli edecektir kendini, sehir ici zaten 5. Vitesi pek kullanamiyoruz.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hocam ben bir alt kasanın vites geçiş ve hızlanmasını merak ediyorum. Bir yerde bir arkadaş M6 için değil de bu şanzumanı taşıyan M3 için çok hantal ibaresini kullanmış.M6 da durum nedir merakta kaldım.Şimdiki Almerada ilk kalkışta çok hantal kalıyor nasıl oluyorsa sonradan açılıyor.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
4 olanında 5 olanında ağır olduğunu sanmam, hatta 4 olanın ben daha hızlı olduğunu düşünüyorum,şimdi ufak bir hayal gücü ile düşünüyorum :D,
4 vites olan yerinden kalktı ilerliyor ilerliyor ve vites geçişi için bir hesap yapmayıp o sırada hızlanmaya devam ediyor :D bence seri

ahmetdag

Katılımcı
İkisi arasında baya bi fark Hızlanma hissi daha iyi 5 ileride yakıt tüketiminde uzun yol yanı sıra Şehir içindede farklı 4 ileri tam düzde 120 yi 3100 dd görüyor makyajlı aynı güzergahta 2800 dd aynı zamanda makyajlı triptonik öteki tam otomatik dedikleri yokuslarda makyajlı kasa daha cabuk vites düşürüyor daha iyi zevk veriyor bu yüzden

Alabiliyorsan kesinlikle makyajlı al motor artı donanım cok daha iyi makyaj sadece görsellikle kalmamış donanım da artmış

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Eyvallah Ahmet hocam. Hizlanmada makyajlinin baya farkli olmasi uzdu beni. Sehirici yakit tuketimide cabasi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hocam ben bir alt kasanın vites geçiş ve hızlanmasını merak ediyorum. Bir yerde bir arkadaş M6 için değil de bu şanzumanı taşıyan M3 için çok hantal ibaresini kullanmış.M6 da durum nedir merakta kaldım.Şimdiki Almerada ilk kalkışta çok hantal kalıyor nasıl oluyorsa sonradan açılıyor.
M3 evet çok hantal... Tamamen performans odaklı olarak düşünülmediğinden bu hantallık bana göre. 140 Tork ile 105 beygir ve otomatik şanzıman haliyle emsallerine göre hantal kalıyor denilmesine daha doğrusu alt devirlerde hantal kalmasına sebebiyet veriyor... İlk zamanlarda 115 beygirlik 626 dan M3 e geçince Allah'ım ben ne halt ettim demiştim. Fakat, 3 bin devirleri çevirmeye başlayınca motordan gelen ses ile birlikte hantallıkta ortadan kalkıyor. Bu durumda da, şehir içi yakıt az biraz artıyor maalesef.

Uzun yolda, ani sollamalara çıkılmadığı sürece de tadından yenmiyor. :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
M3 evet çok hantal... Tamamen performans odaklı olarak düşünülmediğinden bu hantallık bana göre. 140 Tork ile 105 beygir ve otomatik şanzıman haliyle emsallerine göre hantal kalıyor denilmesine daha doğrusu alt devirlerde hantal kalmasına sebebiyet veriyor... İlk zamanlarda 115 beygirlik 626 dan M3 e geçince Allah'ım ben ne halt ettim demiştim. Fakat, 3 bin devirleri çevirmeye başlayınca motordan gelen ses ile birlikte hantallıkta ortadan kalkıyor. Bu durumda da, şehir içi yakıt az biraz artıyor maalesef.

Uzun yolda, ani sollamalara çıkılmadığı sürece de tadından yenmiyor. :)
Veli abi senin guvercinin ilk kalkisi nasil M3 e gore sanirim ayni sanzuman var M6 da da. Birde sehirici tuketimin nedir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Veli abi senin guvercinin ilk kalkisi nasil M3 e gore sanirim ayni sanzuman var M6 da da. Birde sehirici tuketimin nedir?

M3 ile kıyaslanmaz ki, güvercin 2.0 motor ve 115 beygir. M3 ten güvercine geçtiğimde aklımda hep acaba diye soru olur mu diyordum, çok şükür her bakımdan olmadı. M3 te ikinci vitese geçerken hafif hissettiriyordu ama güvercinde öyle bir şey yok, hatta Oğuzhan bir ara kırbaçladı güvercini, 6-7 bin devirlerde sorunsuz ve hissettirmeden vites atıyor mübarek... :D :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Eyvallah Ahmet hocam. Hizlanmada makyajlinin baya farkli olmasi uzdu beni. Sehirici yakit tuketimide cabasi.
Kafanızı karıştırmak istemem ama temiz uygun fiyatlı 2003-2005 bulabilirseniz alın derim. 626'dan Nissan'dan sonra size çok iyi gelecektir. İlerde 2009+ kasaya geçersiniz. İlla makyajlı olacak derseniz acelenizde yok sanırım Murat abinin guzuyu bekleyin :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kafanızı karıştırmak istemem ama temiz uygun fiyatlı 2003-2005 bulabilirseniz alın derim. 626'dan Nissan'dan sonra size çok iyi gelecektir. İlerde 2009+ kasaya geçersiniz. İlla makyajlı olacak derseniz acelenizde yok sanırım Murat abinin guzuyu bekleyin :)
Kafam yeterince karisik hocam.Asagi tukursem sakal yukari biyik misali. Bakalim hayirlisi, zor gelsede sanirim sabredip beklemek daha iyi gibi gorunuyor. Hayirlisi artik.
Yazdiklariniza birebir katiliyorum.

Üst Alt