Mazda CX-3 Skyactiv Makyajlandı (Güncellendi)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Amerika pazarı için güncellenen Mazda CX-3 New York Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı.

12.jpg
11.jpg

2015 lansmanından bu yana ikinci kez güncellenen CX-3, Mazda'nın her alanda daha olgun, daha yüksek kaliteli bir görünüm ve his için insan merkezli tasarım felsefesini kullanıyor. Tasarım güncellemeleri, modelin iç ve dış mekanlarındaki zarifliği “mükemmel” ve “keskin” olgulara dayanarak geliştirilmiştir. Performans, SKYACTIV-G 2.0 litrelik benzinli motora yapılan güncellemeler ve sürüş hissine artı olarak kazandırılan yalıtım, yapılan işlemlerin en büyük artısı olmuştur.

Ayrıca bu fuarda, geçtiğimiz yıl 45'inci Tokyo Otomobil Fuarı'nda yarışan Mazda KAI Concept kompakt hatchback ve yeni nesil benzinli motor SKYACTIV-X'in de Kuzey Amerika prömiyeri yapıldı.

Güncellenmiş Mazda CX-3, hem Mazda’nın i-ACTIVSENSE emniyet sistemleri hem de SKYACTIV-D dizel motoru için teknoloji yükseltmeleri gerçekleştirdi. Arabanın, kabin içi ses yalıtımı da güçlendirildi. Yenilenen CX-3'ün kabininin içerisindeki değişiklikler sürücü konforunu arttırmayı hedeflerken kaputunun altında da yeni bir motor mevcut. Ülkemizde görüp göremeyeceğimizi henüz bilmediğimiz araç bahar aylarında satışa çıkacak. Mazda'nın crossover'ı dış tasarımında da değişiklikler içeriyor. makyaj öncesinde tek sıra yatay çıtalardan oluşan ön ızgarası artık çiftli gruplar halinde. Çevresinde daha açılı bir görünüme kavuşmuş CX-3'ün ön tamponunda ve köşelerinde de yeni kromaj parçalar mevcut. Daha şık bir görünüm için yan ayna çevresi ve sis farı çerçevesi piano black rengi ile süslenmiş. Önceki model CX-3'ün arka farının içerisinde bulunan dikdörtgen eleman yerini daha dairesel bir parçaya bırakmış. 18 inç jantların üzerinde giden araç, resimlerde görebileceğiniz -MX-5 Miata ve CX-5'e özel- Soul Red Crystal seçeneğini de renk paletine eklemiş.

İçeride ise Mazda, standart el freninin yerine elektronik park freni yerleştirerek daha fazla alan açmayı amaçlamış. Bu alan aracın daha geniş bir ön konsola ve kol dayanağına sahip olmasını sağlamış. Yeni sarsıntı emici süngerden üretilen ön koltuklar sürücüye ve yolcuya daha rahat bir yolculuk sağlarken arka koltuklar da katlanabilir kol dayanağına ve bardaklıklara sahip. Ayrıca Mazda; kalınlaştırılmış kapı panelleri ve bagaj camı ile kabini daha sessiz hale getirmeyi hedeflemiş.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

7.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Kaynak; Mazda Global

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Siyah desenli jant modası ne zaman bitecek acaba? Her yeni nesil araçta benzer modeller var.
Keşke jantlarıda M3 gibi olsa Cx-3'ünde
Bu modayı bende sevemedim. Yeniliğe açık değil miyiz acaba? Yoksa gerçekten kötü mü?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Siyah desenli jant modası ne zaman bitecek acaba? Her yeni nesil araçta benzer modeller var.
Keşke jantlarıda M3 gibi olsa Cx-3'ünde
Bu modayı bende sevemedim. Yeniliğe açık değil miyiz acaba? Yoksa gerçekten kötü mü?
Zevkler tartışılmıyor abi, çoğu kişi tarafından beğeniliyorki bir çok japon markasında bu jantlardan görüyorum.

Ben böyle bir araç alsam ne pahasına olursa olsun ilk işim jantları değiştirmek olur :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bence beğenilmiyor, çoğu buna dikkat bile etmiyor. :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
cx-3ü git gide beğeniyorum
jantlar endüstriyel tasarımcıların işi belli tasarım akımlardan etkileniyorlar şu an bu moda,
yakından görünce beğeniyor insan :) cnc torna izleri var bu izlerigörmek dokunmak hoş bir duygu tıpkı teyp ses açmalarındaki torna efektleri gibi sony yıllarca kullandı ve eskidikçe ikonik hale geldi okşadıkça seveceğiz :)

Üst Alt