Mazda 323 BG (1989-94) Lpg'de İken Benzin Tüketme Sorunu

Nestk

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323 Glx
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Merhaba arkadaşlar 1994 model sedan kasa 323 aracı benzinde çalıştırdım ve tekleye tekleye gitti sonra stop etti karbüratöre giren benzin hortumunun ucunu boşa çıkarıp marşa basınca çok pis paslı benzin geldi böyle olunca bende bütün benzin hortumlarını yeniledim sonra tektrar benzinde ilerlerken yine tekledi stop etti yine hortumu boşa çıkarıp benzindeyken bastım marşa yine paslı benzin geldi yine böyle olunca bende benzin pompasına direk hortum bağlayım 1.5 lt bir şişenin içine salladım bu şekilde önce bi lpg de çalıştırıyım diye marşa bastım ve araba lpg de olmasıne rağmen 1.5 lt benzini çekti araç lpg deyken nasıl olurda benzin çeker anlamadım
ayrıca benzindeyken neden tekliyor boğuluyor çözemedim
Sizce sorun ne olabilr

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
LPG'de benzin tüketimi; lpg benzin kesicisi işlevini yapamıyor. Bundan mütevellit iki yakıt da karbüratöre gittiği için tekleme yapıyor büyük ihtimalle.

:rolleyes:

Nestk

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323 Glx
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
LPG'de benzin tüketimi; lpg benzin kesicisi işlevini yapamıyor. Bundan mütevellit iki yakıt da karbüratöre gittiği için tekleme yapıyor büyük ihtimalle.

:rolleyes:
Peki lpg de iken benzin filtresinin fokurdaması normalmi yani şefaf filtre var araç lpg de iken benzin gidiyormuş gibi oluyor sanki
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklıma yeni bişey geldi acaba depoya giden metal hortumda bi kırıkmı var pompaya giren hortumu söküp ağzımla benzin çekmeye çalışınca fokur fokur yapıyor benzin sor geliyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Peki lpg de iken benzin filtresinin fokurdaması normalmi yani şefaf filtre var araç lpg de iken benzin gidiyormuş gibi oluyor sanki

Aklıma yeni bişey geldi acaba depoya giden metal hortumda bi kırıkmı var pompaya giren hortumu söküp ağzımla benzin çekmeye çalışınca fokur fokur yapıyor benzin sor geliyor
Kesiciden önce olduğu için o fokurdama normal, orada benzin var çünkü.

Hatta kuş serilerinde, yılda bir iki kere o fokurdama sebebiyle benzin hortumu patlatır.

Bunlar benim tecrübelerim, bu işlerin piri ustalar net teşhisi koyacaktır.

Nestk

Sessiz
Araç Markası
1994 Mazda 323 Glx
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Günlük 10 Km yol yapıyorum benzin işini hallettikten sonra hep benzinde binmeyi düşünüyorum lpg büyük sıkıntı bence

Üst Alt