LPG Sorunları Hakkında Sorular - Cevaplar

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Kırımı aşağı yönde yaparsak depo daha fazla alacaktır. Burası tamam. Yani kayık çizer şekilde yay yaparsak tank daha fazla lpg alır.

Benim anlamadığım bu şamandıranın kendisi bile bir tık boşluk gösterirken tank doldu diye pompa kesiyor. O neden oluyor. Madem tam dolmadığını anlayabiliyor da neden pompa kesiyor?

%70 olayı nasıl ayarlanıyor. Standart bile 80 iken kim %70 ayarlıyor ki ürünün sıfırını. Adam yanımda taktı. Hiç öyle ayar yapmadı.

O 2 sistem birbirinden farklı. Sensör bu şamandıradan değil tankın üstüne bağlı ayrı bir mıknatıstan veri alıyor. Zaten bu nedenle tam olarak doğru göstermiyor ya ışıklar. Uğraşırsan eğer programdan ışıkların ne zaman yanıp söneceğini ayarlayabiliyorsun. Bu mıknatısın yerine eğer LPGmeter satan birisi vardı onun ürününü alırsan, mıknatısın okuma değerlerini kaç lt lpg alıyorsan ona göre giriyorsun ve kendi bu farklı değerleri doğrusallaştırarak doğru gösterge sunuyor.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Arkadaşlar LPG tankıyla ilgili 10 yıl ya da 15 yıl sonra değişim konusunda son durum nedir? örnegin 06/2010 tarihli LPG tankı için miat nedir?

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
Halen insanı muallakta bırakan paylaşımlar var.
Bilmem bişey yasasına göre takılan tanklarda 15 yıl geçerli. Evvelinde takılan tanklar 10 yıl gibi söylemler insanı muallakta bırakıyor. Bekleyip görecegiz bakalım. Memlekette artık görüpte inanamamak söz konusu. Birebir yaşamış insanlardan duymak istedim.
Son yapılan düzenleme ile 15 yıl olduğunu okuyup forumda paylaşmıştım...

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
LPG tankı konusunda SKT sorunu devam etmektedir.
"LPG tankları ile ilgili resmi gazete de yayınlandıktan sonra 26 Nisan 2017 itibariyle yürürlüğe giren kanun maddesine göre LPG tankının her 15 yılda bir değiştirilmesi zorunludur. LPG tankı için imalatçı firma daha kısa bir süre belirtmiş ise firmanın belirttiği süre geçerlidir denmektedir.(eski tanklarda 10 yıl süre belirtilmiştir "
Ancak hangi tankın eski tankın eski tank hangisinin yeni olduğu konusu muallakta bırakılmış. İmalatçı firma ise tank üzerine herhangi bir miat belirtmemiş. Genelde araç muayene zamanı LPG tank kontrolü yapıldıgından, birçok insanın kaderi de belirsizliğini korumaktadır.
Eski tanklar 10 yıl! neye göre eski kime göre eski?

"Aşağıda belirtilen markalar 26.04.2017 tarihinden önce üretilen tankların geçerliliğinin 10 yıl olduğunu bildirmiştir.

1 STEP
2 ATİKER
3 AMS
4 TMS
5 SAKA
6 SAMÇELİK
7 BRC
8 VIKARS
9 GASITALY
10 DMS-DORMAKSAN
11 LOVATO
12 ORMAK "**
**Tırnak içindeki alan alıntıdır (hyundaiclubtr.com).

Son düzenleme:

Lpgmeter

Sessiz
Araç Markası
Renault twingo
LPGmeter:
Fiyatlar:----------

LPGmeter-Mini 160 tl dir.
LPGmeter II 200 tl dir.

İzmir için montaj fiyati 40 tl dir.
(1-2 yıl öncesine ait tanıtım videolarında görülen ısı ölçen LPGmeter II modelini istek üzerine ve uygulanacak araç uygun ise üretiyorum fiyatı 220 tl dir.)

Tanıtım Videoları------------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=DGiAhMcx7b8&t=211s
https://www.youtube.com/watch?v=TNan9DD83fw

-- İzmir dışında anlaşmalı montaj istasyonum maalesef henüz yok.
Öncelikle montajı kendinizin yapmasını tercih ederim. Montajla ilgili bu detaylı videoya da bir gözatın.
https://youtu.be/HKSDTsnDFKw
biraz el yatkınlığınız varsa benim telefon desteğim ile montajı kendinizde yapailirsiniz.

-- Sipariş vermeyi düşünüyorsanız, biraz uzunda olsa alttaki satın alma rehberinede gözatın
https://youtu.be/6Eqz3u_IEvY

-- Modeller hakkındaki kaşılaştırmalı inceleme videosuna gözatabilirsiniz
https://youtu.be/klUiuv_X_pk

Sipariş aşamasında mutlaka telefonla görüşeceğiz; halen aklınızda kalan soruları yanıtlayıp ardından montaj, kalibrasyon, kullanım, kargolama ve satın alma detaylarını konuşup, sonrasında ürün gönderimi yapmaktayım.

Cihazın ölçüleri ----------------------------------------------------------
lpgmeter II =75mm x 45mm x 25mm dir.
lpgmeter-mini =50mm x 35mm x 12mm dir.

Satış yöntemi peşin satıştır. (eft/havale) kargoyu gönderdiğim gün, ödeme yapmanız gerekir.
Cihaz elinize geçtikten sonra ayar ve kalibrasyon aşamalarında görüşüyor olacağız.)
Kargo ucreti 8.5₺ dir (yurt ici kargo)

Yukarıdaki bilgilendirme inceleyin
sonrasında telefonla ulaşırsanız daha detaylı bilgilendirme yaparım

Sormak istedikleriniz yada satın alma detayları için
0 537 2793056 dan ulaşabilirsiniz. (lütfen 10:00 - 21:00 saatler arası)

ilginize teşekkür ederim.
Mehmet ACAR (Bornova- İZMİR)

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Günaydın herkese. Bir dahaki ay muayene var LPG İmal tarihi:Ekim 2010 yazıyor. Sanırım bir sene sonra değiştirmem lazım heralde?
muayene gidip süpriz yaşamak istemiyorum...

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Araç Markası
Mazda 626 GW 98
Araç Renk ve Tip
Kırmızılı-STW
2021 muayenesinde tank degişimiisterler Ümit hocam. Bu muayenede sorun olmaz.
Günaydın herkese. Bir dahaki ay muayene var LPG İmal tarihi:Ekim 2010 yazıyor. Sanırım bir sene sonra değiştirmem lazım heralde?
muayene gidip süpriz yaşamak istemiyorum...

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
LPG bakım defteri Atiker için. arayan olur belki işine yarar :)
48535

Üst Alt