Mazda 3 BM Skyactiv Lovato Lpg Kit Montajı ve İzlenimler

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Merhaba arkadaşlar,

Nasıl olur iyi mi olur kötü mü olur derken aniden verdiğim kararla LAVATO DI EXR marka Lpg kitini ay başında taktırdım. Bu markayı Aksaray da bir bayi uygulamış onun videosunu izledikten sonra İzmir distribütörünü aradım. Detaylı bilgi aldım Ar-Ge çalışmalarının yapıldığını Motor numarası P5 ile başlıyorsa bu kitin uygun olduğunu söylediler. Sistem hem benzinle hem lpg ile çalışıyor. Araba belli bir devirden sonra ve ya yokuş çıkarken benzin kullanma ihtiyacı duyuyor. Bu ara hep uzak yol yaptım ve 100 km de 7 litre lpg tüketiyor. Benzini ölçmedim ama kullandığı açık. Performans kaybı oldu ama yüklenince benzinle kapatıyor durumu. 1000 km yol yaptım ayar için gittiğimde 19/1 oranında değer gördüler. Bu da iyi rakammış. Fiyat olarak 3.500 tl. 2000 tlsini peşin 1500 tlsini 9 taksit yaptırdım. Aracınız 3 yaş altı ve 20.000 km den düşükse motor garantisi de yapıyorlar. Ben bu kategoriye girdim. Mazda motor garantisi bozulmuş oldu. Genel anlamda memnunum.

Aşağıda bir kaç fotoğraf paylaşıyorum.

IMG_5358.JPG
IMG_5359.JPG
IMG_5360.JPG
IMG_5362.JPG

Moderatörün son düzenlenenleri:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun. 100 km'de 7 litre LPG epey iyi değermiş doğrusu. Biz alıştık hep 8-9'larda gezmeye. :)

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Hayırlı olsun. Umarım randımanlı olur her daim. Keşke yakıt uygun olsa da hiç LPG işine bulaşmasak ama malum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Tekrar hayırlı olsun Koray. Fiyat iyi bence... Ayrıca, skyactiv motor teknolojisinin lpg uyumu daha iyi olması insanı rahatlatıyor. :)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Guzel haber ben gibi lpgli araç bağımlısı biri için :) İnşallah memnun kalir ve örnek teskil edersiniz. Benzin tuketimi konusu biraz kafamı kurcaladı. 100 km de 7 litre lpg ama ne kadar benzin tuketti. Gizli bir maliyet olarak hesabi sisirirse lpg nin cok anlami kalmaz. Bence en azindan 10-15 kurus karli olmali benzinliye göre.

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Forumda ilk oldu sanırım Koray abi, gözlemlerini bekliyoruz tekrar, kit fiyatı da normalmiş, güle güle kullan.
Forumda ilk Türkiye de sanırım benim bildiğim ikinciyim. Zaman geçtikçe deneyimlerimi daha iyi aktaracağım. Teşekkür ederim.

Cesaretinizden dolayı tebrikler, umarım beklentilerinizi karşılayacak bir tüketim seviyesinde kullanırsınız aracınızı.
Aynen bu sistem biraz kapalı kutu ama denemeden de bilinmiyor bazı gerçekler. inşallah sıkıntı çıkarmaz. Kaba taslak 10 kuruşluk bir fark var benzinle arasında.

Hayırlı uğurlu olsun. 100 km'de 7 litre LPG epey iyi değermiş doğrusu. Biz alıştık hep 8-9'larda gezmeye. :)
Teşekkürler kardeşim. uzun yol değeri bu içinde benzin farkı yok. Yine de benzinden daha tasarruflu olacağı kanısındayım.

Teşekkürler..

Teşekkürler..

Koray abi hayırlı olsun.Güzel günlerde kullanmak nasip olsun.
Teşekkürler Mustafacım bu ara canına bile okudum valla 20 günde 1000 km benim için iyi km.

ılk ve teksın turkıyede bence hayırlısı olsun.

Ben de Facebook grubunda denk gelmiştim Aksaray da bir araca takılmış ikinci olabilirim. Teşekkürler..

Teşekkür ederim..

Hayırlı olsun. Umarım randımanlı olur her daim. Keşke yakıt uygun olsa da hiç LPG işine bulaşmasak ama malum...

Teşekkürler. Bende üzmeyeceğini umuyorum, girdik bir kere işin içine. Keşke lpg fiyatına benzin satılsa da ekstra para verip bu işlere girmesek.

Tekrar hayırlı olsun Koray. Fiyat iyi bence... Ayrıca, skyactiv motor teknolojisinin lpg uyumu daha iyi olması insanı rahatlatıyor. :)
Teşekkürler Veli. Prinsin sıvı sistemine nazaran iyi fiyat. Araçların lpg ye hazır olduğu gösterge yerinden belli oldu. Allah utandırmasın artık.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Koray Abi hayırlı olsun. Benzin de işin içine girince çok bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. BK ve BL kasalarda subap sorunu olmasina ragmen LPG tercih edilebiliyorken, en fazla bu da böyle olsa bile sorun olmaz diye düşünüyorum :) keyifli gazlamalar

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Hayırlı uğurlu olsun.
Yurtdışında cng ile satılıyor zaten lpg ye uyum konusunda yüksek sıkıştırma sayesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum.
İnşallah ileride benzin enjektörü ve bobin arızası çıkmaz.
Kit obd li mi?

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Guzel haber ben gibi lpgli araç bağımlısı biri için :) İnşallah memnun kalir ve örnek teskil edersiniz. Benzin tuketimi konusu biraz kafamı kurcaladı. 100 km de 7 litre lpg ama ne kadar benzin tuketti. Gizli bir maliyet olarak hesabi sisirirse lpg nin cok anlami kalmaz. Bence en azindan 10-15 kurus karli olmali benzinliye göre.

İlk 1000 km için gittiğimde bana 19/1 tam anlamadım ama toplam km de 19 lpg kullandıysam 1 de benzin harcamışım bunu tam olarak öğreneceğim ne demek olduğunu. Usta genel olarak memnun kaldı değerden. Bende en az 10 kuruş olduğunu tahmin ediyorum farkın.

Memnun kalirsa yarin obur gun bm ye gectigimde direk lpg takicam.
Siz değiştirince tekrar konuşalım daha net bir şeyler ortaya çıkar.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
İlk 1000 km için gittiğimde bana 19/1 tam anlamadım ama toplam km de 19 lpg kullandıysam 1 de benzin harcamışım bunu tam olarak öğreneceğim ne demek olduğunu. Usta genel olarak memnun kaldı değerden. Bende en az 10 kuruş olduğunu tahmin ediyorum farkın.

Siz değiştirince tekrar konuşalım daha net bir şeyler ortaya çıkar.
Bl kasanin kredisi bitsin yeni yuklu bi kredi cekcem bm icin

koray74

Koray AKÇİÇEK
Araç Markası
2015-Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hacback
Koray Abi hayırlı olsun. Benzin de işin içine girince çok bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum. BK ve BL kasalarda subap sorunu olmasina ragmen LPG tercih edilebiliyorken, en fazla bu da böyle olsa bile sorun olmaz diye düşünüyorum :) keyifli gazlamalar

Teşekkürler kardeşim. Evet belirli zamanlarda benzine geçmesi daha sağlıklı olur düşüncesindeyim. Rolantide ve 3000 devirin üzerinde benzin kullanımı yapıyor. Sorun çıkarmaması dileğiyle.

Hayırlı uğurlu olsun.
Yurtdışında cng ile satılıyor zaten lpg ye uyum konusunda yüksek sıkıştırma sayesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum.
İnşallah ileride benzin enjektörü ve bobin arızası çıkmaz.
Kit obd li mi?
Teşekkür ederim. Bende size katılıyorum inşallah çıkarmaz.
kitin tam adı:
EASY FAST EXR DİREK ENJEKSİYONLU KİT

obd li değil.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Forumda herkes cok merakli ve heycanlando gercekten tecrubelerini sık sık aktarmani bekliyoruz koray abi

Üst Alt