Mazda 323 BG (1989-94) Led Xenon Ampul Tavsiyesi

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
S.a arkadaslar bizim bu modellerde farlari acilip kapanan modelde yani led ampul takmayi dusunuyorum ama nasil bisey takabilirim uyum saglayan bi model varmidir farlar acilip kapanir oldugundan sıkıntili olabilir diye direk almak istemedim daha once goren bilen veya deneyen varmidir?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ampul kodunu öğrenip led ampul alabilirsin.

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sormak istedigim o degil abi normalde h4 oluyor ama farlar acilip kapanan oldugu icin takilma kastirma veya buyuk gelme sorunu olurmu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sormak istedigim o degil abi normalde h4 oluyor ama farlar acilip kapanan oldugu icin takilma kastirma veya buyuk gelme sorunu olurmu
Üzerindeki ampulün yuvasına oturursa, hiç bir şekilde sorun olmaz... Çıkıntı vs kalırsa dediğin gibi sürtme, takılma olabilir.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Led Xenonlar diğer ampüllere göre uzun olduğu için genelde ampül kapakları kapanmıyor, kapanmadığı için ve de ampüllerde fan olduğu için toz toprak vs çekip farın içi kirleniyor. Hb 323 lerin farların açılması nasıl bilmiyorum ama benim tavsiyem orijinal ampülün (halojen) yüksek wattlısının kullanılması olur...

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Led Xenonlar diğer ampüllere göre uzun olduğu için genelde ampül kapakları kapanmıyor, kapanmadığı için ve de ampüllerde fan olduğu için toz toprak vs çekip farın içi kirleniyor. Hb 323 lerin farların açılması nasıl bilmiyorum ama benim tavsiyem orijinal ampülün (halojen) yüksek wattlısının kullanılması olur...
Yüksek wattlısını kullanmak yeterli olmuyor + yüksek wattlı kullansamda direk takmak dogru olmaz 55-60w lık sisteme direk 100w lık ampül takılması dogru olmaz tesisata fazla yük gelir yakar yıkar duman eder tesisatı :D anca röle aracılıgıyla olabilir belki ama zaten bendeki ampüller H4 %130 fazla ışık veren philips var ama oda fayda etmiyor.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yüksek wattlısını kullanmak yeterli olmuyor + yüksek wattlı kullansamda direk takmak dogru olmaz 55-60w lık sisteme direk 100w lık ampül takılması dogru olmaz tesisata fazla yük gelir yakar yıkar duman eder tesisatı :D anca röle aracılıgıyla olabilir belki ama zaten bendeki ampüller H4 %130 fazla ışık veren philips var ama oda fayda etmiyor.
O zaman sizin farlar ölü, beni değiştir diyor :)

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
O zaman sizin farlar ölü, beni değiştir diyor :)
Evet olabilir ama farlarda herhangi bi sararma kararma falan yokki içleride temiz yeni sayılır zaten çokda eski degil 1-1.5 yıl olmuştur araştırdıgıma göre çogu h4 led ampüller oluyor şansına alıp birini denicez sanırım :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Evet olabilir ama farlarda herhangi bi sararma kararma falan yokki içleride temiz yeni sayılır zaten çokda eski degil 1-1.5 yıl olmuştur araştırdıgıma göre çogu h4 led ampüller oluyor şansına alıp birini denicez sanırım :D
7 farklı aracım oldu hepsininde orijinal aydınlatma sisteminden mennundum/memnunum.
Far ayarınız sağlıklı olmayabilir. Farlar yan sanayi ise ışığı biraz dağıtıyor olabilir, yan sanayi farlara ayar yapmasıda zor oluyor.
6000 K Xenon takılabilir. Led Xenon da kullanan çok var ama sisler harici randıman alan pek görmedim ben

halilkirikkale

Katılımcı
Araç Markası
2000 Mazda 323
Led ampuller aydınlatma yönünden iyi halojen ampule göre ama karşı tarafın gözünü alma sorunu oluyor özellikle H4 ampullerde. Size tavsiyem led alacaksanız H4 ampul ölçülerine uygun olarak üretilmiş ve cip boyutu halojene daha yakın olan zes ledlerden almanız. US $18.59 38% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı US $23.46 31% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı US $23.04 34% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı bu ürünleri kullananlar memnunlar kesme çizgisinde bozulma olmuyor dolayısıyla karşıdakinin gözünü almıyor ve daha iyi bir aydınlatma sağlıyor.

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Önerileriniz icin tesekkurler ama oncesinde benim araca uyumlu olmasi lazim farlar acilip kapandigi icin surtme takilma yapmamasi lazim linklerdeki urunler sanki biraz buyuk gibi geldi.

gokergokkaya

Sessiz
Araç Markası
1993-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Benim araçta standart sistem mevcut. Bu konuyu yakından takipteyim.. Denemeleri görsel olarak paylaşırsak daha faydalı olur. :) Teşekkürler..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Forum fazlasıyla dolu... ;)

Üst Alt