Led Far Ampülü (Led Xenon Far) Tecrübesi

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Çinli amcaların en kaliteli modelini aldım. “ H4 6500K NightEye “
82473DA5-5EC4-40F6-8EF6-FE38E88E787F.jpeg
BE9A9D17-0977-4C68-A2A8-178773A66E55.jpeg
Satıcıya 5$ yazdırdım. 27,35$ ‘ a aldım. Aslına bakarsanız aldığım bir takım ürünler ile toplam 58.00$ harcadım. Satıcılar ile konuşup meblayı düşürdüm. Gümrük parası ödemedim.
3C8EF4BB-E455-490C-8A98-4DDA693A6736.jpeg
4F7A4FD9-C680-42EE-B0D7-69DD9E46CEFB.jpeg
F83044A4-D5B7-47A8-9345-C1275F5F6546.jpeg

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tam yerine oturdu, uzun gelen kablosunu elektrikçi bandıyla sağ tarafa şimdilik bağladım. Bir iki güne kilitli klips ile sabitleyeceğim.
3383DE0A-9F73-4FA0-BBFA-08D751B064A5.jpeg
Resimde sol taraf led sağ taraf ise holojen far.
25FC408E-D575-4ED3-BFF1-DE2E5238BB3B.jpeg
İkisi de led far.
0B36FA6C-BFF9-438F-93F3-78DB9D14D326.jpeg
Gündüz bile parıldıyor.
9E33B4A8-CDFA-48DF-8EFE-33998432627F.jpeg
Gece daha çekim yapmadım, en kısa zamanda yapacağım. ;)

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Tam videoyu başlattım, şehir de elektrikler gitti :) ( far ayarını yapmadım, vaktim kısıtlıydı )

En kısa zamanda far ayarını yapacağım.

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Aydınlatması yağmurlu havada bile güzel ama çizgi yok sanki... Çizgi yoksa karşı taraf için sıkıntı maalesef.
Valla uzun yolda karşıdan hiç selektör yemedim.

Rus arkadaş detaylı çekmiş 10:00 dan itibaren bakabilirsin abi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Teknik bölüm haricinde kaybolmuş bu güzel tecrübe tek konu haline getirilerek sabitlendi... Led Far Ampulü tercih edecekler için güzel rehber olacaktır, teşekkürler Sabri @skyline

Tecrübelerini bu konudan aktarmaya devam edebilirsin Sabri. :harika:

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Teknik bölüm haricinde kaybolmuş bu güzel tecrübe tek konu haline getirilerek sabitlendi... Led Far Ampulü tercih edecekler için güzel rehber olacaktır, teşekkürler Sabri @skyline

Tecrübelerini bu konudan aktarmaya devam edebilirsin Sabri. :harika:
Rica ederim abicim. ;)

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Çok güzel olmuş bende kısalara niken zenon düşünüyorum mercekli far ama olur mu acab?

Ilgaz-p

Katılımcı
kaliteli tercih yapmıssınız ben ucuz olsun diye C6 olan ledlerden aldım sarı ampul kadar bile aydınlatmıyor, yine kaliteli bir led ampul en az 100-110 tl

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Çok güzel olmuş bende kısalara niken zenon düşünüyorum mercekli far ama olur mu acab?

Asıl merceksiz fara olmaz... Merceksiz farda iyi ışık veren ledde xenondan aşağı kalmaz göz almada. Far ayarı düşük olsa da halojen için tasarlanmış ayna yapısı göz alıyor. Biraz iyi olan ledlerde kesilme çizgisini yakalayabilmek için ledin kafası çevirebiliyor.

Merceklide ayarlı olduğu mesafe dışına kesme çizgisi dışında çıkmadığı için sorun yok.

Alternatif öneri istersen,
Kısalarım:
H11 45 W 6800Lm P9 led
US $59.32 45% OFF|CNSUNNYLIGHT Super Bright LED Car Headlight H7 H11/H8 9005/HB3 9006/HB4 9012 D1/D2/D3/D4 H4 H13 45W 6800Lm/Bulb 6000K Pure White-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Sislerim:
H11 /XHP50 led
US $47.6 30% OFF|CNSUNNYLIGHT Super Bright Car LED Headlight Kit H4 H13 9007 Hi/Lo H7 H11 9005 9006 w/ XHP50 Chips Replacement Bulbs 3000K 4300K-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Uzunlar:
HB3/9005
US $19.78 57% OFF|CNSUNNYLIGHT Car Headlight H7 H4 LED H8/H11 HB3/9005 HB4/9006 H1 H3 9012 H13 9004 9007 70W 7000lm Auto Bulb Headlamp 6000K Light-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bir yılı geçti ikisi, bir sıkıntı yok.
Işık gücü olarak da fiyatla aynı orantıda artıyor verdikleri ışıklar. Kısalardaki halojen ampüle oranla oldukça iyi, xenondan bir tık düşük. Ama xenonun yaydığı ısı ile zamanla içten kararma ve iç reflektöre zarar verme riskini göz önüne alırsak değmeyecek fark.
Sislerdeki de kısalardan bir tık düşük gibi.
Uzunları zaten denemek için aldım, (68 tlye almıştım) bozulunca daha iyisini alırım diyordum, bozulmadılar, dolar da uçtu gitti, duruyor öyle.

korayoz7

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Asıl merceksiz fara olmaz... Merceksiz farda iyi ışık veren ledde xenondan aşağı kalmaz göz almada. Far ayarı düşük olsa da halojen için tasarlanmış ayna yapısı göz alıyor. Biraz iyi olan ledlerde kesilme çizgisini yakalayabilmek için ledin kafası çevirebiliyor.

Merceklide ayarlı olduğu mesafe dışına kesme çizgisi dışında çıkmadığı için sorun yok.

Alternatif öneri istersen,
Kısalarım:
H11 45 W 6800Lm P9 led
US $59.32 45% OFF|CNSUNNYLIGHT Super Bright LED Car Headlight H7 H11/H8 9005/HB3 9006/HB4 9012 D1/D2/D3/D4 H4 H13 45W 6800Lm/Bulb 6000K Pure White-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Sislerim:
H11 /XHP50 led
US $47.6 30% OFF|CNSUNNYLIGHT Super Bright Car LED Headlight Kit H4 H13 9007 Hi/Lo H7 H11 9005 9006 w/ XHP50 Chips Replacement Bulbs 3000K 4300K-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Uzunlar:
HB3/9005
US $19.78 57% OFF|CNSUNNYLIGHT Car Headlight H7 H4 LED H8/H11 HB3/9005 HB4/9006 H1 H3 9012 H13 9004 9007 70W 7000lm Auto Bulb Headlamp 6000K Light-in Car Headlight Bulbs(LED) from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Bir yılı geçti ikisi, bir sıkıntı yok.
Işık gücü olarak da fiyatla aynı orantıda artıyor verdikleri ışıklar. Kısalardaki halojen ampüle oranla oldukça iyi, xenondan bir tık düşük. Ama xenonun yaydığı ısı ile zamanla içten kararma ve iç reflektöre zarar verme riskini göz önüne alırsak değmeyecek fark.
Sislerdeki de kısalardan bir tık düşük gibi.
Uzunları zaten denemek için aldım, (68 tlye almıştım) bozulunca daha iyisini alırım diyordum, bozulmadılar, dolar da uçtu gitti, duruyor öyle.
Abi çok sağolasın bilgi için tesekkur ederim ama hasta oldugumdan dolayı hiç bişey anlamadim kafam basmadi tabiri caizse mal oldum abi:hihi: yani takabilirmiyim takamazmiyim.resimdeki inwells kısalarda abi amerikan park şeklinde güzel aslinda ama 20 m yi anca gosteriyor.nikende uzunlarda onda bi sıkıntı yok bi tane daha niken alıp kısalara takiyim diyorum.
41043
41043

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi çok sağolasın bilgi için tesekkur ederim ama hasta oldugumdan dolayı hiç bişey anlamadim kafam basmadi tabiri caizse mal oldum abi:hihi: yani takabilirmiyim takamazmiyim.resimdeki inwells kısalarda abi amerikan park şeklinde güzel aslinda ama 20 m yi anca gosteriyor.nikende uzunlarda onda bi sıkıntı yok bi tane daha niken alıp kısalara takiyim diyorum.

Tamam basit söyleyim; takarsın, mis gibi de olur.
BL kasada farda lambanın arkasında kapak olmadığı için montaj da çok basit oluyor.

Kısalarında xenon varsa iki ihtimal var, ya xenon ömrünü tamamlamaya başlamıştır, bu durumda ışığı azalır.
Ya da xenon ısıdan far içindeki yansıtıcıya zarar vermiştir, yansıtıcı görevini yapamadığı için ışığın bir kısmı dışarı çıkamıyordur.
İkinci durum uzun süre ve daha ucuz xenonlarda oluşuyor ama yine de ihtimal, göz ardı etmemek gerekir.

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu ledlerden bende aldım Ali amcadan.

Fiyat oldukça cazipti (49 TL) deniyeyim dedim. Kara cuma olmasına rağmen 2 haftada elimde oldular. Test ettiğimde gayet güzel yandıklarını ve arıza ışığı yakmadığını gördüm. F/p olarak tavsiye ederim.

Benim sorum şu olacak;

Bu LED Ampuller muayeneden geçiyor mu? Ocak ayında muayene olduğu için ampulleri takmaktan korkuyorum açıkcası.

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Bu C6 ampullerden bende aldım denemek için aydınlatması zayıf, halojen ampuller daha iyi gösteriyor, herhangi bir arıza ışığı vs yakmıyor. LED ışığını beğendiğim için forumda ki tavsiyelerden yola çıkarak niken aldım 110 TL gibi bir fiyata. C6 ile niken arasında dağlar kadar fark var görüşüm çok iyi bir duruma geldi uzunlarda hala halojen var uzunları da yaktığımda sarı beyaz efsane bir aydınlatma oluyor. uzunları da led yapmak istiyorum fakat bu güzel aydınlatmayı kaybeder miyim bilmiyorum. Elimde 4 adet H11 c6 ampul var sisler için de almıştım fakat sislere sarı olarak kalacak. C6 ları elimden çıkarmaya çalışıyorum.
Muayneden geçme durumu da izmitten örnek vereyim gölcükde ki muayene istasyonundan ledler geçmiyor köseköy de bulunandan geçiyor.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Bu ledlerden bende aldım Ali amcadan.

https://tr.aliexpress.com/item/2-pc...OB-Otomatik-Far-Ampulleri-H1/32906916833.html

Fiyat oldukça cazipti (49 TL) deniyeyim dedim. Kara cuma olmasına rağmen 2 haftada elimde oldular. Test ettiğimde gayet güzel yandıklarını ve arıza ışığı yakmadığını gördüm. F/p olarak tavsiye ederim.

Benim sorum şu olacak;

Bu LED Ampuller muayeneden geçiyor mu? Ocak ayında muayene olduğu için ampulleri takmaktan korkuyorum açıkcası.
geçer

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bazı istasyonların sorun çıkarttığını okumuştum. En iyisi tarih te yakınken muayene sonrası takmak olacak sanırım.

Bu C6 ampullerden bende aldım denemek için aydınlatması zayıf, halojen ampuller daha iyi gösteriyor, herhangi bir arıza ışığı vs yakmıyor. LED ışığını beğendiğim için forumda ki tavsiyelerden yola çıkarak niken aldım 110 TL gibi bir fiyata. C6 ile niken arasında dağlar kadar fark var görüşüm çok iyi bir duruma geldi uzunlarda hala halojen var uzunları da yaktığımda sarı beyaz efsane bir aydınlatma oluyor. uzunları da led yapmak istiyorum fakat bu güzel aydınlatmayı kaybeder miyim bilmiyorum. Elimde 4 adet H11 c6 ampul var sisler için de almıştım fakat sislere sarı olarak kalacak. C6 ları elimden çıkarmaya çalışıyorum.
Muayneden geçme durumu da izmitten örnek vereyim gölcükde ki muayene istasyonundan ledler geçmiyor köseköy de bulunandan geçiyor.

Üstadım H4 ile denedim C6'yı. Gündüz olmasına rağmen helojen ile arasında baya fark olduğu gördüm. Benim helojen ampuller aydınlatsa da bitik olma durumu olabilir tabi. Niken hiç denemedim açıkcası. Bu kadar kişi tavsiye ediyorsa elbette daha iyi olmalı.

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bazı istasyonların sorun çıkarttığını okumuştum. En iyisi tarih te yakınken muayene sonrası takmak olacak sanırım.

Üstadım H4 ile denedim C6'yı. Gündüz olmasına rağmen helojen ile arasında baya fark olduğu gördüm. Benim helojen ampuller aydınlatsa da bitik olma durumu olabilir tabi. Niken hiç denemedim açıkcası. Bu kadar kişi tavsiye ediyorsa elbette daha iyi olmalı.

Öyle bir sorun çıkarma lüksleri yok. Bu sene Ekim sonu girdim muayeneye. Benim aracımda arka stoplardan sislere kadar tüm ışıklar led.
Xenon ile ilgili yönetmelik var, otomatik yükseklik ayarı ve far yıkama zorunluluğu ile ilgili. Ama ledin bir ayrımı yok.

İki sene önceki muayeneden de aynı şekilde geçtim. Bu seferkinde park lambalarının rengi sarımsı olmadığı için Hafif kusur "park lambaları rengi yönetmeliğe uygun değil" demiş.

Zaten kanala girdiği andan itibaren kısa aç kapa, selektör oynadı durdu far ölçümüne gelene kadar. Far yükseklik ayarından bile kusur yazamadı. (Aracın servis manueline göre kendim ayarlarım farlarımı)
Dayanamadım girdim içeri, sarı veya beyaz park ne alaka diye. Değiştirmişsin dedi. Olabilir. Sarı olacak diye bir kural mı var göster dedim. Arkamdaki araçta park lambası yok bak, gündüz farı var farlar açılınca sadece kısılıyor ve o da beyaz, parklar sarı halojen olacaksa bu araç yönetmeliğe aykırı üretilmiş dedim. Abi kalmadın muayeneden nolur tamam dedi, birileri girdi araya çıktım muayene alanından.

İşgüzarlık yapacak olsa bile ancak bu kadar yapabiliyorlar. Aklıma geldi sinirlendim gene :komik:

Ilgaz-p

Katılımcı
bende uygun diye c6 adlım ancak inwelss ile aralarında aydınlatmada dağlar var desem yeridir ampul bi kere orjinal h7 ebatından kısa ve sarı ampul ile yan yana yakınca c6 ışığı belli bile olmuyor neredeyse inwells ile karşılaştırınca iki kat fark var arada inwels ile c6 resimlerini paylaşacağım ayrıca

Araç Markası
1991 Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Hb
Bu ledler normal ampule oranla daha az akım çekiyor degilmi hani aküyü rahatlatıyor mu

Üst Alt