Lcd, Smart, Led, Plazma Televizyonlar Hakkında Fikir Alış Verişi

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Hayırlı olsun Hakan, güle güle kullan. :) Arka fondaki ambiyans bir süre sonra gözü tırmalamaz inşallah. İki fotoğrafta beni rahatsız etti, ya da ben rahatsızım... :D:D Yakup'un macerasından sonra lojistik faaliyetleri ile beyaz eşya alma işi beni korkuttu. :)
O ledler benim de gözümü tırmaladı ama ses etmedim :D Hakan da sıkılır zaten yakında onlardan :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Bir kaç sene önce vatana uyuz oldum daha da alışveriş yapmıyorum.

Web sitelerinde 150 tl olan ssd mağazada 200 tl idi. Neden diye sordum, sadece böyle işte dedi mağaz müdürü.

Not: rakamlar sallamasyondur.

@hakan_emre güle güle kullan.
Bende tam tersi oldu abi. Sitesinde 3498'di. Stokta vardır diye mağazaya gittim sadece teşhir varmış 200 TL daha indirimli almış oldum :)

Alışveriş yaparken teslimat şartlarını konuşmak lazım ayrıca kurumsal mağazada olsa pazarlık payı oluyor.
Hayırlı olsun Hakan, güle güle kullan. :) Arka fondaki ambiyans bir süre sonra gözü tırmalamaz inşallah. İki fotoğrafta beni rahatsız etti, ya da ben rahatsızım... :D :D Yakup'un macerasından sonra lojistik faaliyetleri ile beyaz eşya alma işi beni korkuttu. :)
Sağolasın abi. Ambiyansı kapatıp açabiliyorsun, ışık şiddetinide konfor, canlı, oyun, sinema vs gibi modlara alıp değiştirebiliyorsun

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Güle güle kullan Hakan, çok şık görünüyor, ledlerin şiddetini ayarlayabiliyorsan çok iyi, aksi takdirde göz yorardı.

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Televizyonu teslim aldım. Benim için sıkıcı bir süreç oldu.
Vatan'dan sipariş ile bişey alınmaz onu anladım. Lojistik faaliyetleri çok kötü.
bebek biraz büyüsün de televizyonun kenarında süsler orda duruyor mu bi bak bakalım.:kptmya::kptmya:hayırlı olsun abi güle güle kullan.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
1997 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Nasıl bir tesadüftür. Malûm düğün hazırlıkları, çeyizime tv bakıyordum:D. Hatta @suleyman ile de konuştuk bugün. Philips 43 ve 49 modellerini inceledim. Kanal geçişleri hakkında çok kayda değer bir açıklama bulamadım. Ayrıca kendiliğinden kapanma sorunu yaşandığı söyleniyor. Konuyu takipteyim :)

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Nasıl bir tesadüftür. Malûm düğün hazırlıkları, çeyizime tv bakıyordum:D. Hatta @suleyman ile de konuştuk bugün. Philips 43 ve 49 modellerini inceledim. Kanal geçişleri hakkında çok kayda değer bir açıklama bulamadım. Ayrıca kendiliğinden kapanma sorunu yaşandığı söyleniyor. Konuyu takipteyim :)
Phiplislerde kanal geçişleri yavaş evet. Ayrıca kanal düzenleme seçeneği yok onun yerine favori kanal listesi yapılıyor.
2 gün kullandım henüz bir kapanma sorunu yaşamadım

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
1997 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Grundig İmmensa 49 üzerine odaklandım, sesini duymak nasip olmadı ama görüntü kalitesi muazzam. Kullanıcı yorumlarını buldukça paylaşacağım.

By_Nisay

Kırmızılı (06JN208)
Mesajları geç gördüm. Philips android tv konusunda PUK serisinde cok sorunlar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor. Kilitlenme kapanma sorunu yine android olmasından ötürü, bir android tablet kaç saniyede acılıyorsa ortalma bu seri televizyonlarda aynı belki 5-8 snaiye geç acılıyor. PUP serisinden bu sorunlar kısmen düzelti. Philips in ambilight özelligi cok güzel. Örnegin dünya kupası izliyorsun sarı kart oluyor arkada duvara ambilight.tan sarı ışık vuruyor. Türkiye gol attı mesala beyaz ve kırmızı ışık duvara yansıyor.. keyifli bir özellik. Uygulama indirerek farklı seçenekler uygulanabiliyor.
Puk serisinin kanal degişimi sorunu android olmasıyla alakalı desek yanlış olmaz. Android'i kullanarak oyun felan oynanabilir fakat icraate geçildiginde tat vermiyor. Philips in bu seri ve sonrasındaki kumandası güzel, arkası klavyeli. Yenileme hızı tv kanalları izlenirken pek önemli degil. Ekran kalitesi kullanıcı ayarlarıyla oynanıldıgında enfes görünüm veriyor.
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bende sharp ve toshiba için pusuyu atmıştım,pusuda uykuya dalınca Japonların ülkemizde tv işini bıraktığını fark edememişim.Şu an Toshiba ve Jvc yi Vestel üretiyor.Sharp ta yok galiba.
Nette sadece kumandaları mevcut :D mağazalarda ise şans eseri bazen karşımıza çıkıyor, ama çok çok az...

toker

Sessiz
Android tv alma taraftarı değilim çünkü android telefon kullanan arkadaşlar telefonunuzun yavaşladığı yada kilitlendiği oluyor dimi aynı sorun zamanla bunlardada oluyor.Arkadaşım Philips PUS 7500 aldı takılmalar donmalar kilitlenmeler oldu fişi prizden çıkarmadan açılmama gibi problemler çok oldu bende vaz geçtim Samsung MU 9000 aldım birde Android Tv Box aldım şimdi bütün dünya kanalları filmler diziler Lig maçları belgeseller hepsini ücretsiz seyrediyorum.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Televizyonu teslim aldım. Benim için sıkıcı bir süreç oldu.
Vatan'dan sipariş ile bişey alınmaz onu anladım. Lojistik faaliyetleri çok kötü.
Hayırlı olsun. Ben Vatan'dan 2 kez bilgisayar aldım, herhangi bir problem yaşamadım. Hatta ilk bilgisayarı 1 hafta kullandım beğenmedim iade ettim, 1 hafta içerisinde param iade edildi. UPS ile gelmişti bana kargolar.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Kullanmadan yapılan yorumlara katılmıyorum.
3000-3500 TL arası başka led tvlerde görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum ama benim gibi günde 1-2 saat tv izleyen biri farkı anlamaz sanırım.
Aldığım tv'nin yenileme hızı 100 hz jvc, grundig, sharp gibi elit ürünlerde nedir bilmiyorum.
Android işletim sistemide telefon gibi değil epey kısıtlı. Mobil google play storedeki gibi her uygulama yok. Bu sebeple donma yavaşlama olacağına inanmıyorum açıkçası.
Kayıncom 2016'da pus497101 modelini aldı TV günde 8-10 saat açıkmış herhangi bir şikayeti yok.
Hayırlı olsun. Ben Vatan'dan 2 kez bilgisayar aldım, herhangi bir problem yaşamadım. Hatta ilk bilgisayarı 1 hafta kullandım beğenmedim iade ettim, 1 hafta içerisinde param iade edildi. UPS ile gelmişti bana kargolar.
Sağolasın hocam. Vatandan bizde bir kaç kez alıveriş yaptık memnun kaldık. Hatta bir arkadaşım vatandan düğün hediyesi olarak meyve sıkacağı almış, arızalı çıktı. Vatana gittik yerine cay makinesi aldık hic sorun etmediler

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Normal bir kullanıcı için şu an piyasada bulunan çoğu led tv aynı paneli kullanıyor, fark eden ekstra özellikler. (Android vs. gibi) TV' yi film için kullanacaklar genelde plazma tercih eder. Mesela efsane pioneer KUro serisinin temiz ikinci elleri 3-5 bin tl civarında. Zaten çoğu da satmıyor.:D Yeni nesil plazmalar TR ye gelmiyor veya çok pahalı. Onun dışında alınabilecek yüksek kalite OLed paneller var , onlar da pahalı.

Ysani normal bir izleyicinin led tv lere yüksek paralar vermesine gerek yok.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kullanmadan yapılan yorumlara katılmıyorum.
3000-3500 TL arası başka led tvlerde görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum ama benim gibi günde 1-2 saat tv izleyen biri farkı anlamaz sanırım.
Aldığım tv'nin yenileme hızı 100 hz jvc, grundig, sharp gibi elit ürünlerde nedir bilmiyorum.
Android işletim sistemide telefon gibi değil epey kısıtlı. Mobil google play storedeki gibi her uygulama yok. Bu sebeple donma yavaşlama olacağına inanmıyorum açıkçası.
Kayıncom 2016'da pus497101 modelini aldı TV günde 8-10 saat açıkmış herhangi bir şikayeti yok.Sağolasın hocam. Vatandan bizde bir kaç kez alıveriş yaptık memnun kaldık. Hatta bir arkadaşım vatandan düğün hediyesi olarak meyve sıkacağı almış, arızalı çıktı. Vatana gittik yerine cay makinesi aldık hic sorun etmediler
Hocam tv niz o fiyatta rakipsiz,ben 2000 tl ye almıştım kendi tv mi ancak 3-3,5 bin üzeri olsaydı bütçem Philips 7xxx serisine dalardım.Görüntü kaliteniz oldukça tatminkar,o görüntünün üzerine çıkmak için epey para vermek gerek.Hiç gerek yok bence.

baykalbilgin

Katılımcı
Araç Markası
1997 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Grundig İmmensa 49 üzerine odaklandım, sesini duymak nasip olmadı ama görüntü kalitesi muazzam. Kullanıcı yorumlarını buldukça paylaşacağım.
Grundig İmmensa 49" ile aynı ürün olan Arçelik A49L 9785 5S Ultima serisini inceledim. Görüntü kalitesi olarak yan açılardan bakıldığında gayet başarılı, ama alt noktalardan ışık sızması gördüğüm oldu. Özellikle beyaz ekranda bariz belli oluyordu. İzlediğim teşhir ürününe ait bir problem mi onu bilemedim. Ses kalitesi konusunda ise tanıtımında üzerinde durulduğu gibi cidden başarılı sonuçlarının olduğunu söyleyebilirim. Kanal geçişlerini test etme şansım olmadı, ilk açılış 6-7 saniye kadar sürüyor. Ayrıca HD ve SD yayınlarda da test edilebilseydi daha sağlıklı bir yorumlama yapılabilirdi. Uygulama açma hızları ise gayet başarılıydı. Benim aradığım boyutlar ise 43" civarı olduğundan dolayı ve bahsettiğim ürünlerin satış fiyatının 4100 tl civarlarında olması sebebiyle farklı ürünlere yönelmeye başladım.

Üst Alt