Lcd, Smart, Led, Plazma Televizyonlar Hakkında Fikir Alış Verişi

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Philips marka led tv almayı düşünüyorum, benim tv yine sapıtmaya başladı. Başka marka Öneriniz varsa o da olabilir. Ekran çözünürlüğü , görüntü tarama hızı ve telefonu tvye internetsiz yansıtma(en önemlisi bu ) kriterlerim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Forumda Philips marka Led TV kullanan varmı acaba yada Philips'ler hakkında bilgisi olan ?

Evlendikten sonra tv almamış, bekarlıktan kalan masaüstü pc monitöru gibi olan TV ile idare ediyorduk :) artık tat vermiyor izlemek.

Android işletim sistemli ve tv'nin kenarlarında ekranın rengine göre yanan led olduğu için hoşuma gitti.

PHILIPS 49PUS7502 49'' 123 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,3 TARAFLI A 3.611,50 TL yerine 3.467,04 TL
Phılıps 49pus7502 49'' 123 Cm 4k Uhd Androıd Smart Tv,3 Taraflı A - n11.com

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ben de henüz almadım, iki şaplak atıyorum, çalışıyor :) :)
Yatıştırak birer tane pilibisih :)
@hakan_emre Philips kullanıyorum ben, 2012 model led tv. Akıllı tv diye aldık :D youtube uygulaması vardı sadece, güncelleme sonrası youtube uygulamasıda gitti :D akılsız kaldı tv :)
Haydaa. YouTube, Puhu Tv vs uygulamaları kullanırım diye almayı düşünüyordum.
Bu haliyle android olmasının ne avantajı var??
Ayrıca kısıtlama eski modellerde mi var acaba? Birde sen işletim sistemi sürümünü güncellememiş olabilirmisin Murat abi?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yeni nesil Tv'ler hakkında hiç bilgim yok ama marka olarak Philips'i tavsiye ederim. 10 yıl önce LCD Tv'ler yeni yeni çoğalmaya başladığında almıştım, Made in Poland yazmasına rağmen beni hiç üzmedi maşallah. Hd yayın ile görüntü kalitesi Led tvlere yakın, renkler mükemmel. Ayrıca; Vestel de bakabilirsin, yerli malı olmasından dolayı tercih edilebilir, arada fiyat farkı çok değilse Philips derim.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Forumda Philips marka Led TV kullanan varmı acaba yada Philips'ler hakkında bilgisi olan ?

Evlendikten sonra tv almamış, bekarlıktan kalan masaüstü pc monitöru gibi olan TV ile idare ediyorduk :) artık tat vermiyor izlemek.

Android işletim sistemli ve tv'nin kenarlarında ekranın rengine göre yanan led olduğu için hoşuma gitti.

PHILIPS 49PUS7502 49'' 123 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,3 TARAFLI A 3.611,50 TL yerine 3.467,04 TL
Phılıps 49pus7502 49'' 123 Cm 4k Uhd Androıd Smart Tv,3 Taraflı A - n11.com
Cihaz güzel. Tavsiye ederim. Memnun kalırsınız. Küçük bir not; cihaz paneli Va diye geçer,IPS değil. Bu panelin avantajı tepkime hızı ve kontrast. Eksi yönü ise yan açılardan renkte soluklanma oluşur. Eğer ki TV yi koyacağınız oda dikdörtgen ise ve fazla takıntılı değilseniz sorun olmaz. IPS ekranın avantajı zengin renk ve yan açılardan renk soluklasmasinin olmaması. Buna karşılık tepkime hızı ve kontrast daha düşüktür Va panele göre.
Eğer ki IPS ekran istersen Philips Pus7202 lerine bakabilirsiniz.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Cihaz güzel. Tavsiye ederim. Memnun kalırsınız. Küçük bir not; cihaz paneli Va diye geçer,IPS değil. Bu panelin avantajı tepkime hızı ve kontrast. Eksi yönü ise yan açılardan renkte soluklanma oluşur. Eğer ki TV yi koyacağınız oda dikdörtgen ise ve fazla takıntılı değilseniz sorun olmaz. IPS ekranın avantajı zengin renk ve yan açılardan renk soluklasmasinin olmaması. Buna karşılık tepkime hızı ve kontrast daha düşüktür Va panele göre.
Eğer ki IPS ekran istersen Philips Pus7202 lerine bakabilirsiniz.
Güzel notlar, teşekkürler Eren hocam. Salonum dikdörtgen ama yaşadığım şehirden taşınıp başka şehre gitme durumu var, orda salon nasıl olur bilinmez. Orda da dikdörtgen olsa bile ben bu ayrıntılara takılmam sanırım.

Philipsin piyasada genelde 6000 serileri var. 7000 serileri az. Kayınçom 2 sene önce 7101 modelini aldı, memnun. Bende 7000 serisi düşünüyorum.

Teknolojik ürünlere bayağı vakıfsınız. 3000-3500 TL arası başka bir model tavsiyeniz varmı?

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Güzel notlar, teşekkürler Eren hocam. Salonum dikdörtgen ama yaşadığım şehirden taşınıp başka şehre gitme durumu var, orda salon nasıl olur bilinmez. Orda da dikdörtgen olsa bile ben bu ayrıntılara takılmam sanırım.

Philipsin piyasada genelde 6000 serileri var. 7000 serileri az. Kayınçom 2 sene önce 7101 modelini aldı, memnun. Bende 7000 serisi düşünüyorum.

Teknolojik ürünlere bayağı vakıfsınız. 3000-3500 TL arası başka bir model tavsiyeniz varmı?
Bence seçiminiz çok yerinde. Söylediğiniz fiyata o TV den başkasına bakmam. Ozellikle yazdığınız modeli alın.Goruntu sizi oldukça tatmin edecek. Sadece yan açıdan renkte hafif soluklasma olacak. Bu Philips se mahsus bir olay değil, VA panel kullanan tüm tvlerde bu olay olur. Bende kafaya takmam, ama bazı hassas alıcılar takabiliyor. Şimdiden hayırlı olsun.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Philips PUS497502 modelini Vatan Bilgisayarın kampayansından sipariş ettim.

PHILIPS 49PUS7502 49'' 123 CM 4K UHD ANDROID SMART TV,3 TARAFLI AMBILIGHT

Yalnız stoklarda kalmamış, sistemlerinde sadece bir kaç mağazada teşhir ürünler görünüyor. Bende teşhir ürün olarak sipariş ettim, en yakın mağazadan transfer edecekler.
Teşhir fiyatı 200 lira daha düşük

@incirinaltı Mustafa abi araştıma yaparken şöyle bir kriter gözüme çarptı. Önemli bir kriter diye paylaşmak istedim, tv almayı düşünürsen "yenileme hızı" yüksek olan bir tv tercih et.
Bkz.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Yalnız stoklarda kalmamış, sistemlerinde sadece bir kaç mağazada teşhir ürünler görünüyor. Bende teşhir ürün olarak sipariş ettim, en yakın mağazadan transfer edecekler.

@incirinaltı Mustafa abi araştıma yaparken şöyle bir kriter gözüme çarptı. Önemli bir kriter diye paylaşmak istedim, tv almayı düşünürsen "yenileme hızı" yüksek olan bir tv tercih et.
Bkz.
TR nin desteklediği Hz oranı belli diye biliyorum, mesela ben plazma almıştım 600 Hz ama bir işe yaradığını sanmıyorum, 50 Hz olmasın yeter, 200 hz üzeri yada 150 hz üzeri bir işe yaramıyor diye biliyorum, emin değilim ama

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
TR nin desteklediği Hz oranı belli diye biliyorum, mesela ben plazma almıştım 600 Hz ama bir işe yaradığını sanmıyorum, 50 Hz olmasın yeter, 200 hz üzeri yada 150 hz üzeri bir işe yaramıyor diye biliyorum, emin değilim ama
Doğrudur abi bende çok bilmiyorum. Gördüğüm kadarıyla orta halli led tvler genelde 50 Hz. 50 Hz üstü olanı tercih etmek lazım diye düşünüyorum bende.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bkz.
Hayırlı olsun güle güle kullan..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlı olsun Hakan, güle güle kullan. :) Arka fondaki ambiyans bir süre sonra gözü tırmalamaz inşallah. İki fotoğrafta beni rahatsız etti, ya da ben rahatsızım... :D :D Yakup'un macerasından sonra lojistik faaliyetleri ile beyaz eşya alma işi beni korkuttu. :)

Üst Alt