Mazda 3 BL (2009-13) Lastik Sibop Sorunu ve Çözümü

seo06

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hatchback
Merhaba arkadaşlar,

Her sabah olduğu gibi bu sabah da işe gitmek için aracima bindim değişik bir uyarı sesiyle bir simge gördüm ekranda. Lastik basınç uyarısı veriyordu. Neyse ilk benzinlige girdim lastiklere hava basmak için. Ilk iki lastige bastim 3.lastige basmak icin plastik kapağı çevirdim boşa dönüyor. Boşa döndüğü için hafif geri cekerek cevirdim cat dedi kapakla sibop ignesi elimde kaldi. Deli gibi hava kaciriyor. Geri taktim durdu hava kacmasi.Sabah sabah lastikci de bulamayinca oglene kadar bekledim. Alti ustu sibop dedim 20 tl falandır diye önemsemedim. Nete bakayim nedir diye karistirirken sibopla sensörü birlikte degistirenler olduğunu gördüm ve sensor de pahali birsey.Biraz daha arastirinca sadece sibop takildigini gördüm ve internetten bir yere ulaştım ve değişim yapıyorlarmış.Taktirdim ve 2 km sonra lastik uyarisini söndü.Belki basiniza gelirse diye bilgilendirmek istedim. Ankara Balgatta Kiraz Lastik diye biryer sadece sibop değişimi yapiyor.
Aracim: 2010 mazda 3 hb
Maliyet: sibop sökme takma 80 Tl
IMG-20180911-WA0002.jpg

IMG-20180911-WA0005.jpg

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Geçmiş olsun, daha önce de aynı sorunu yaşayanı duydum, neyse ki çok geçmeden halletmişsiniz, usta bilgileri de üyelerimiz için iyi olmuş, güle güle kullanın.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu parça sonradan revize edildi diye biliyorum.
Makyajsız kasada ilk değilsin anladıgım kadarı ile de sonda olmayacaksın ;)

Makyajsız kasa kullanıcılarının hepsinin siboplarını kontrol etmeleri lazım.

(Makyajlı için daha görmedim)

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Aynı durumu ben de yaşadım . Yeni sibobu sensöre mi taktillar

Üst Alt