Mazda 323 BG (1989-94) Lambaların Sönük Olması Veya Parlaması.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Öncelikle selamlar arkadaşlar.Arızayı şöyle anlatayım mesela yolda giderken akşam gösterge ışıkları sönük yanıyor bazen bir bakıyorum aniden kuvvetleniyor normal çalışıyor tabii bu sadece orası için değil dikkat ettim kalorifer fanıda hızlanıyor.Genel olarak voltajı ayarlayan yerde yada bir yerde temazsızlık var sanırım.Fakat genel olarak tüm aksam kapı cam motorları bile cansız çalışıyor. Akü Yenidir.Voltajı ayarlayan nereler var acaba yardımcı olursanız sevinirim.Oralara bakmam lazım.iyi çalışmalar.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şarj dinamosunu kontrol ettir öncelikle. Konnektör işini yapamıyor sanki. Bir de akünün şasi bağlantısına bak sağlam şasi alıyor mu?
Konnektör Dediğiniz Bağlantı Yeri Oluyor Sanırım.Birde Sağlam Şasi Alıp Almadığı Nasıl Anlaşılır.Akımölçer İlemi Ölçmem Lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Konnektör Dediğiniz Bağlantı Yeri Oluyor Sanırım.Birde Sağlam Şasi Alıp Almadığı Nasıl Anlaşılır.Akımölçer İlemi Ölçmem Lazım.
Şarj dinamosunda olur konnektör zaten iki önemli şey var şarj dinamosunda, kömürleri ve konnektörü.

Ölçme nasıl yapılır bilemem ama Akü ile şasi bağlantısını kontrol edebilirsin, kablo sağlam mı, bağlantı sağlam mı?

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Şarj dinamosunda olur konnektör zaten iki önemli şey var şarj dinamosunda, kömürleri ve konnektörü.

Ölçme nasıl yapılır bilemem ama Akü ile şasi bağlantısını kontrol edebilirsin, kablo sağlam mı, bağlantı sağlam mı?
Anladım.Şasi Kablo Bağlantı Sağlam.Şarj dinamosuna bir ara bakayım.Yanlız Şöyle bir durum var mesela araç çalışmıyorken kontak açıncada lambalar sönük yanıyor.Yani şarj dinamosu aktif değilken ondan kaynaklanan sorun olabilir mi.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Anladım.Şasi Kablo Bağlantı Sağlam.Şarj dinamosuna bir ara bakayım.Yanlız Şöyle bir durum var mesela araç çalışmıyorken kontak açıncada lambalar sönük yanıyor.Yani şarj dinamosu aktif değilken ondan kaynaklanan sorun olabilir mi.
Kontak kapalı iken
Parklar açıkken sönük dediğiniz olay varken

Kalın bi kablo ile akü eksikden şaseye bi deydirme sabitleme vs yaparmısın Boyasız bi yer olsun.

awarahoon82

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Siyah Hb
Hem stop halinde hem çalışırken Şaseden resimdeki elektrik kablo tipinden Ayrı hat Çekip Aracın Çeşitli Yerlerine değdirdim fakat hiç kıpırdama olmadı resimdeki gibi sönük kaldı.

Ekli dosyalar

Üst Alt