Konu Dışı Mesajlar, Sohbet, Muhabbet

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Geciken kargo, vaktinde toplanmayan çöpler olsaydı derdim ilgili yerlere şikayet ederdim belki ama onlar benim için dert değil... Derdim bunların şikayete mahal vermeyecek bir sistemin ülke insanına sunulması...

Derdim olan şeylerin düzeldiğini görmedim... Görmem de mümkün görünmüyor. Burayı da, istediğimizi yazıp çizelim diyerek kurduk, kokuşmuş sistem ile az buçuk farkımızı en azından buradan haykıralım diye... :)
Sende sistemi şikayet et abi.

Derdin olan neydiki nereye şikayet ettin ;)

Boş bir dağada istediğin kadar haykır sadece anlık içini rahatlatırsın.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
1 Ocak itibari ile alışveriş sonrası aldığımız ürünleri koyduğumuz poşetler 25 kuruş oldu hayırlı uğurlu olsun.
Merak ettiğim konu ..
Az önce dışarı çıktım Halk ekmek büfesinden ekmeğimi aldım poşet içinde ekstra poşet için 25 kuruş istedi dedim olmaz..
Markete girdim sebze meyve grubunu alırken kullandığımız şeffaf poşetler ücretsiz market logolu olanlar ücretli.
Yandaki tahtakale den bir iki ürün aldım poşet ücretsiz.

Şimdi bana açıklar mısınız , bu poşetlerin ücretli olmasındaki amaç çevreyi korumak ve daha yaşanabilir bir Dünya bırakmak ise neden her türlü alışverişte geçerli değil, yani bakkaldaki poşet daha mı çevreci veya diğer bir dükkandaki...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
1 Ocak itibari ile alışveriş sonrası aldığımız ürünleri koyduğumuz poşetler 25 kuruş oldu hayırlı uğurlu olsun.
Merak ettiğim konu ..
Az önce dışarı çıktım Halk ekmek büfesinden ekmeğimi aldım poşet içinde ekstra poşet için 25 kuruş istedi dedim olmaz..
Markete girdim sebze meyve grubunu alırken kullandığımız şeffaf poşetler ücretsiz market logolu olanlar ücretli.

Şimdi bana açıklar mısınız , bu poşetlerin ücretli olmasındaki amaç çevreyi korumak ve daha yaşanabilir bir Dünya bırakmak ise neden her türlü alışverişte geçerli değil, yani bakkaldaki poşet daha mı çevreci veya diğer bir dükkandaki...
Bazıları da poşete barkod okutup borçlandırıyor, sonra ara toplamda indirim yapıp poşet fiyatını siliyor. Müşteri ücretli aldığını düşünmesin diye prosedür gereği okutuyoruz poşet ücretsiz diyor

touch the sky

Katılımcı
amaç başka algıyı başka yöne çekmek gibi düşünün,tıpkı soğan stoklayan depocu gibi
bizde poşetimizi bez poşetimizi yanımızda götürürüz
plastik poşet sektöründe bu yüzden yarı yarıya daralma bekleniyor,buda işsizler ordusuna binlerin eklenmesi demek :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Merak ettiğim konu ..

Her şeyimiz, göstermelik abi... Eğitim ve kültür ile bilinçlenmeden ne yapsak olmuyor işte. Soksan da, durmuyor... :(

Üst Alt