Konu Dışı Mesajlar, Sohbet, Muhabbet

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Çok acıktım Hamdi, kokoreç yiyelim artık :D
Verdiğin bu güzel örnekleme için teşekkür eder bu saatte yiyeceğin yemeğin ileride sağlık problemlerine dönüşebileceğini o yüzden daha hafif alternatiflere yönelmen gerektiğini belirtmek isterim. ;) Şöyle bol tereyağlı kelle-paça mesela? :p
Ayrıca son bir kaç haftadır vejetaryen olmak üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum. Lütfen böyle şeylerle beynimi yıkama. :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Verdiğin bu güzel örnekleme için teşekkür eder bu saatte yiyeceğin yemeğin ileride sağlık problemlerine dönüşebileceğini o yüzden daha hafif alternatiflere yönelmen gerektiğini belirtmek isterim. ;) Şöyle bol tereyağlı kelle-paça mesela? :p
Ayrıca son bir kaç haftadır vejetaryen olmak üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum. Lütfen böyle şeylerle beynimi yıkama. :D
Vejeteryan olmak mı :D aklıma George Best'in ünlü cümleleri geldi. Uyarlarsam eğer şöyle diyebilirim mesela; bir gün vejeteryan olmaya karar verdim, hayatımda geçirdiğim en berbat 20 dakikaydı.

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
He vallahi Abi. Ben de değiştirecektim 5000'de, Papaz'ın gitmesini bekliyordum. :p
Cidden fiyatlar uçmuş gitmiş. Şimdilik 6000 km'yi geçti fakat 9-10 bin'i bekleyeceğim mecburen. Artık haram bize eskisi gibi 5 binde yağ dökmek... ;)

4 buçuk ay önceki aldığım fiyatı 105 TL.
Ekli dosyayı görüntüle 38920
5000'de yağ değişmek bence çevre için zararlı zaten, motora da çok çok çok çok faydası olacağını sanmıyorum 10bine göre.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Kriz'den sonra pardon, Rahip Emmi'den sonra hiç yağ fiyatlarına bakmamıştım, hakikaten uçmuşlar hamdolsun...

60 liraya aldığım Shell Helix 10-40 Lpg yağı 100 lira, 70 liraya aldığım Liki Moli 10-40 yağın en uygunu 110 lira olmuş... Durmak yok yola devam.:islik:

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
BL makyajlı için biri egzos ucu ölçüleri vs paylaşmıştı hatta taktıgı ucun marka modelini yazmıştı şimdi mesajı bulamadım
Kimdi o ?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
BL makyajlı için biri egzos ucu ölçüleri vs paylaşmıştı hatta taktıgı ucun marka modelini yazmıştı şimdi mesajı bulamadım
Kimdi o ?
"egzoz" O kadar alengirli bir terim ki; forumda arama yaparken hangisi ile arayacağımı bilemedim...:islik:

Egzost
Egzoz
Eksoz
Ekzos
Egsos
Eksos

Kimin paylaştığını da hatırlayamadım. :(

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
"egzoz" O kadar alengirli bir terim ki; forumda arama yaparken hangisi ile arayacağımı bilemedim...:islik:

Egzost
Egzoz
Eksoz
Ekzos
Egsos
Eksos

Kimin paylaştığını da hatırlayamadım. :(
Emme, sıkıştırma, ateşleme, egzoz.
Bi egzoza Türkçe kelime bulamamışlar mı zamanında acep? Tahliye, atma, boşatma gibi falan deselermiş başında keşke?

Exhaust olarak çıkabilir mi ki acaba? :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Emme, sıkıştırma, ateşleme, egzoz.
Bi egzoza Türkçe kelime bulamamışlar mı zamanında acep? Tahliye, atma, boşatma gibi falan deselermiş başında keşke?

Exhaust olarak çıkabilir mi ki acaba? :D
Oysa ki;

Emme :p
Sıkıştırma
Ateş'leme

Kelimeleri o kadar bizden ki, bi egzoz'a bizden bir şey uyduramamışlar di mi?

Atım yatağı, çıkış borusu, gibi şeyler söylenebilirdi, hiç bir şey bilemedin, dübür de len, dübür de geç... :koptum::koptum:

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Oysa ki;

Emme :p
Sıkıştırma
Ateş'leme

Kelimeleri o kadar bizden ki, bi egzoz'a bizden bir şey uyduramamışlar di mi?

Atım yatağı, çıkış borusu, gibi şeyler söylenebilirdi, hiç bir şey bilemedin, dübür de len, dübür de geç... :koptum::koptum:
Ateşleme için "patlama" kelimesi de kullanılabilir de, bu ondan da beter. :D
:koptum::koptum::koptum:

Dübür denseymiş egzozla ilgili tüm modifiyeler ilerlemezmiş. Düşünsene "dübürüme kafa arıyorum, sizde dübür kafası var mı, hani bu çift delikli krom olanlarından?" diye bir cümleyi sanayide kurduğumuzu? "Gösterelim anam" yaparlar. :p

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Ben çıkışdan girdim siz girişden :) @Domestos abi artık egzoz ucu alma zamanı geldi bu konuda maddi manevi destegini bekliyorum ;)

Mazda onaylı olmasada olur onaylılar güzel değil ;)

Üst Alt