Konu Dışı Mesajlar, Sohbet, Muhabbet

Bayraktar

ve Cemşid, bi' de Mavi
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Çok acıktım Hamdi, kokoreç yiyelim artık :D
Verdiğin bu güzel örnekleme için teşekkür eder bu saatte yiyeceğin yemeğin ileride sağlık problemlerine dönüşebileceğini o yüzden daha hafif alternatiflere yönelmen gerektiğini belirtmek isterim. ;) Şöyle bol tereyağlı kelle-paça mesela? :p
Ayrıca son bir kaç haftadır vejetaryen olmak üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum. Lütfen böyle şeylerle beynimi yıkama. :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Verdiğin bu güzel örnekleme için teşekkür eder bu saatte yiyeceğin yemeğin ileride sağlık problemlerine dönüşebileceğini o yüzden daha hafif alternatiflere yönelmen gerektiğini belirtmek isterim. ;) Şöyle bol tereyağlı kelle-paça mesela? :p
Ayrıca son bir kaç haftadır vejetaryen olmak üzerine yoğunlaşmaya çalışıyorum. Lütfen böyle şeylerle beynimi yıkama. :D
Vejeteryan olmak mı :D aklıma George Best'in ünlü cümleleri geldi. Uyarlarsam eğer şöyle diyebilirim mesela; bir gün vejeteryan olmaya karar verdim, hayatımda geçirdiğim en berbat 20 dakikaydı.

Bayraktar

ve Cemşid, bi' de Mavi
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
He vallahi Abi. Ben de değiştirecektim 5000'de, Papaz'ın gitmesini bekliyordum. :p
Cidden fiyatlar uçmuş gitmiş. Şimdilik 6000 km'yi geçti fakat 9-10 bin'i bekleyeceğim mecburen. Artık haram bize eskisi gibi 5 binde yağ dökmek... ;)

4 buçuk ay önceki aldığım fiyatı 105 TL.
Ekli dosyayı görüntüle 38920
5000'de yağ değişmek bence çevre için zararlı zaten, motora da çok çok çok çok faydası olacağını sanmıyorum 10bine göre.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Kriz'den sonra pardon, Rahip Emmi'den sonra hiç yağ fiyatlarına bakmamıştım, hakikaten uçmuşlar hamdolsun...

60 liraya aldığım Shell Helix 10-40 Lpg yağı 100 lira, 70 liraya aldığım Liki Moli 10-40 yağın en uygunu 110 lira olmuş... Durmak yok yola devam.:islik:

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Başkan sen iyisin de, çevren kötü... :p:utan::koptum:
İnceden laf çakmak biliyorum çok hoşuna gidiyor abi ama bu tür espriler hiç yakışık almıyor. Forumun ilk çıkış amacından saptığını düşündüğüm için uzun zamandır bilerek yazmıyorum. Ayrıca bir çok kez ben yada forumda olmayan arkadaşlara cevap doğuracak tarzda ithamlarda bulunulmasın dediğim halde durum devam aynen ediyor. Forumu bırakmıştım ama yazılanları başka arkadaşlardan duydukça son mesaj olarak bir şeyler yazmam gerektiğini düşündüm ve yazıyorum.

Öncelikle Veli abi, kişisel olarak benim senle bir problemim yok, benim itirazım her zaman forumdaki yönetim tarzına oldu. Sanırım bir mesajında "ispatlayamadığı için" demişsin, ispatlanacak bir durum da göremiyorum. Sebebini kısaca özetlemek gerekirse, ben foruma uzun zamandır yazmayınca forumdan özelde görüştüğüm çoğu arkadaş uzaklaşma sebebimi sordu, açıkladım ve çoğu üyenin aynı düşüncede olduğunu ve bu sebepten kiminin daha az forumla ilgilendiğini, kimisinin ise forumdan neden ayrıldığını anlamış oldum. Kısaca, üyelere bence sorsan sıkıntılar neler, yönetimsel ne problemler var diye bence sende anlayacaksın bazı şeylerin ters gittiğini. Ben kendi sebeplerimi yine tekrarlıyorum; kişisel olarak senle bir problemim yok. Ama forum kuralları herkes için var sadece üyeler için değil. Yeri geldiğinde üyelere cevapları döşeyip ve bundan zevk alıp sonra cevap karşı taraftan iyi gelip, bastırılamayınca yok uyarıldın, mesajın taşındı, silindi şeklinde yaklaşımlar hoş değil. Biliyorum sen şimdi diyeceksin ki ne zaman oldu, örneği o kadar çok ki, yine ispata gerek yok. Üyelerin yada arkadaşlarla sohbetlerimizde aynı şikayetlerle karşılaştığım için her şey ortada. Normal hayatta belki hepimiz farklıyız, forumda daha farklı olabiliyoruz buna spor, siyaset gibi konular girince ama forumda bu şekilde olunca insan ister istemez soğuyor. Yoksa benim için sen yine Veli abisin ve sevdiğimiz bir abimizsin ama forumda farklı bir kişiliktesin. Karşı tarafa laf çakınca, mesajları döşeyince ne bilim sanki hoşuna gidiyor zevk alıyorsun, sen herkese her şeyi yazabiliyor yada rencide edebiliyorken başkası sana baskın çıkınca hemen forum kuralları devreye giriyor. Tekrar söylüyorum önce kendime belki bana öyle geliyor diyordum ama özelde görüştüğüm insanlardan da aynı şeyleri duyunca yanlış düşünmediğimi anladım. Sen yönetici olarak forumun rayında gitmesinden, düzenli olmasından, konuların yerli yerinde olmasından vb sorumlu olmalısın, ben yöneticiyim üyelere lafları çakarım, uyarırım gibi bir moda girince hiç hoş olmuyor. Bizden yaş olarak da büyüksün, abimizsin ama bu tarz davranış şekli insanların hoşuna gitmiyor.

Çok uzatmaya da gerek duymuyorum, forum Mazda olarak başladığında her şey çok güzeldi sonra saçma sapan konular foruma girince Mazda ve araç konuları forumun aktif olarak yüzde 20-25'ine döndü geri kalan kısımlarda siyaset, spor, teknoloji vs konuların ağırlıklı konuşulduğu ve zaman zaman insanların birbirini kırdığı, rencide ettiği konulara dönüştü. Tartışmak ayrı bir şey, insanlara laf sokup zevk almak ayrı bir şey. Forumda daha önce aktif olan çoğu insan ya ayrıldı yada diğer forumlara geçti. Aktif olan Mazda servisleri dahi diğer forumlara geçti yada halen burada üyelikleri var ama diğer forumlarda aktifler ve yazıyorlar . Bunların sebepleri hep giden gider biz bizeyiz diye geçiştirildi ama hiç sorulmadı acaba bir sıkıntı mı var, niye böyle oluyor diye. Söylenecek çok şey var ama yazmaya değmez. İnana foruma hiç ihtiyaç yok, önemli olan dışarıdaki arkadaşlık ve dostluklar.

"Çok bilen çok yanılır, herkesin doğruları kendi bildiği kadardır."

Son olarak lütfen forumda olmadığımız zaman yada olmayan insalara cevap doğuracak söylemlerde bulunulmasın. Allaha emanet olun, saygılar.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sen yanlış anladıysan bu benim sorunum değil Kerim. Başkanın çevresi içinde bende varım ve sadece espriydi... Son paragrafta bahsettiğin şeyin olmadığını sen de çok iyi biliyorsun... Ama bilmek yetmiyor demek ki...

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Hep söylüyorum normalde yüz yüze sıkıntı olmayacak şeyler yazılı halde, ses tonu ve mimikler olmadığı için sıkıntı olabiliyor. Sıcak bir şekilde yazılmış şeyler okuyanın moduna göre farklı algılanabiliyor. İletişimimiz tamamen sanal ortamda olmadığı için hatır gönül müessesesini çalıştırmak lazım. Arada yanlış anlamalarda vites düşürebilmek lazım. Kerim başkan ile Veli başkan arasındaki bu kırgınlığa çok şaşırıyorum aslında. Olmaması lazım böyle şeyler. Veli başkan az kulak vermen, bir el vermen lazım. Haklı olmadığını düşünsen bile yanlış anlamaları düzeltebilmek için zira ortada kötü bir niyet yok.

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Bütün bir mesajı işine gelmeyip cevaplamak yerine silmek büyük bir erdem. Tebrik ediyorum, hani ispatlayamadın dedin ya Veli abi, artık ispata bile gerek kalmadı. İşinize geldiğniz mesajı taşıyıp işinize gelmediğniz mesajı silmekde büyük bir başarı. Madem silmeyi çok seviyorsunuz açılan bütün konu ve mesajlarımı da silerseniz sevinirim. Yazdıklarımda silinecek ne vardı bilmiyorum ama halen daha üyeleri anlamak yerine kendi baskınlığını göstermek için yaptıkların takdire şayan. Diyecek sözüm yok..Başarılar sayın Yönetici abi..

asd.jpg

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Hep söylüyorum normalde yüz yüze sıkıntı olmayacak şeyler yazılı halde, ses tonu ve mimikler olmadığı için sıkıntı olabiliyor. Sıcak bir şekilde yazılmış şeyler okuyanın moduna göre farklı algılanabiliyor. İletişimimiz tamamen sanal ortamda olmadığı için hatır gönül müessesesini çalıştırmak lazım. Arada yanlış anlamalarda vites düşürebilmek lazım. Kerim başkan ile Veli başkan arasındaki bu kırgınlığa çok şaşırıyorum aslında. Olmaması lazım böyle şeyler. Veli başkan az kulak vermen, bir el vermen lazım. Haklı olmadığını düşünsen bile yanlış anlamaları düzeltebilmek için zira ortada kötü bir niyet yok.
Konu ile ilgisi olmayan Kerim'in ve benim yazdığım mesajlar silinmiştir. İstenirse ilgili mesaj altına tekrar yazılabilir.

Kişilerle hiç bir zaman işim olmamıştır, yüzlerce insanla muhabbetim, tanışıklığım, samimiyetim olmuştur, hiç birisi ile muhabbeti, samimiyeti kendim kesmedim, isteyenler kendi istekleri üzerine benimle muhabbeti kesmiştir, keser, kesebilir... Bu benim için gayet doğal bir durumdur ve kişilerle hiç bir zaman şahsiyetleri kaynaklı probleme dönüştürmem. Zorla güzellik, güzellik salonunda olur... :D Ben insanları olduğu gibi kabul edip, saygımı yeri geldiğinde sevgimi esirgemem, saygımı veya sevgimi kabul görmeyenler de kendileri bilir. Özellikle belirteyim; benim kendi adıma kimse ile kırgınlığım olmadı, olmaz...

Örneğin, @ÖnderKar forumda uzun süre eski hızında değildin, yoktun... Hiç bir zaman da neden böyle oldu, sebep nedir diye olumsuz düşünceler taşımadım, vardır sebebi, kişisel tercihidir dedim...

Forumun yönetimsel şekli ve yöneticilerin de yönetim tercihi vardır. Bütün herkes burada olsun, üye sayımız onbinlerce olsun gibi derdimiz veya hedefimiz olmadı hiç. Dileyen gelir ortamın şeklinden, aldığı bilgilerden memnun kalır, devam eder, dileyen beğenmez ki, beğenmek zorunda değildir, devam etmez... Kerim veya bir başkası devam etmek istemiyordur, kendi şahsi tercihidir ve saygı duyarım... Kerim veya başka birisi beni sevmiyordur, dert etmem, düşüncelerimi beğenmiyordur hiç umurumda olmaz... Forumun yönetim şeklini, benim şahsiyetimi beğenmeyen için zorla yapabileceğim bir şey yok maalesef. Keşke olsaydı... :)

Forum açıldığı ilk günkü telaşı ve yardımlaşma hevesi ne ise, aynı hızda devam ediyor, bu felsefeye uyan burada olur, uymayan veya hoşuna gitmeyen de olmaz, bu kadar basit...

Herkes, düşüncelerini yazıp çizmekte özgürdür, ama yerli yerince ve genel kurallara uygun olarak... Bu forum kurulurken herkesin kendi düşüncelerini bu çerçevede yazıp çizsin diye kurduk... Mazda özelinde, tüm insanlara elimizden gelen yardımı yapmak veya vesile olmak için kurulduk... Yumurta, tokuşturalım, laf yetiştirelim, birilerinin değirmenine su taşıyalım diye değil. Özgür bir forumuz ve öyle devam etmesi en büyük çabamdır...

Benim yazdıklarım veya başka birilerinin yazdıkları genel kurallar çerçevesinde ve yerli yerinde ise saygı duymaktan veya karşı fikir üreterek yazmaktan başka yapılacak bir şey yok...

Benim için önemli değil ama konusu silinen mesajda geçti diye açıklık getirme gereği duydum;

Kurulduğumuz günden itibaren hiç bir yetkili servis forumda gereği gibi aktif olmadı, çünkü konumlarımız farklı, servisler bir şekilde Mazda Türkiye'ye bağlı, biz hiç bir şekilde bir yere bağlı değiliz... Gören ve Herter"in forumda ilk günkü durumları ne ise şimdi de aynı durumdalar, yani en baştan yetkili servisler forumdaydı sonradan gitti gibi bir durum söz konusu değil... Her iki servise de her zaman muhabbetimiz sevgiyle saygıyla olmuştur, olacaktır... Kim ne kadar bizim yanımızda ise bizde o kadar herkesin yanındayız, kim forumda ne kadar varsa biz hep birlikteyiz, değilse yapacağımız bir şey yok çok şükür. :)

Niyetim, düşüncelerim ilk günde böyleydi, şimdi de böyle... Hiç bir zaman söylemlerim ile eylemlerim farklı olmadı, karakterime ters çünkü... Farklı algılayanlara yapabileceğim bir şey yok. ;)

Bütün bir mesajı işin gelmeyip cevaplamak yerine silmek büyük bir erdem. Tebrik ediyorum, hani ispatlayamadın dedin ya Veli abi, artık ispata bile gerek kalmadı. İşinize geldiğniz mesajı taşıyıp işinize gelmediğniz mesajı silmekde büyük bir başarı. Madem silmeyi çok seviyorsunuz açılan bütün konu ve mesajlarımı da silerseniz sevinirim. Yazdıklarımda silinecek ne vardı bilmiyorum ama halen daha üyeleri anlamak yerine kendi baskınlığını göstermek için yaptıkların takdire şayan. Diyecek sözüm yok..Başarılar sayın Yönetici abi..
Mesajı silme sebebi ve açıklamasını yaptım Kerim, işime gelmediği için değil, konu dışı mesajlar silinir bu kadar net mesajın ve benim mesajım bu sebepten silinmiştir... Telefon ile moderasyon yapmak işime gelmiyor sadece.

Forum kurallarında taleplerinin karşılığı nedir belli, yani üyelik, mesaj, konu vs. silme diye bir uygulamamız olmadı, olamaz...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Sen cevap verirken konu dışı içi farketmiyor ama dimi? Başkası işte bu şekilde yazdımı işine gelmedimi konu dışı de sil geç..Tam komedisin..Diyecek söz bulamıyorum..Mesajıma cevap yazıyorsun ama cevap yazdığın mesajı siliyorsun. Çok güzel taktik. Allah akıl fikir versin sana..
Kerim, Allah işini gücünü yolunu açık etsin abicim... Sağlıcakla.

Bu konu içerisinde genel kurallara uyarak istediğini yazıp çizebilirsin, sorun yok... Mevcut aklımdan ve fikrimden memnunum çok şükür. Teşekkürler... Genel kurallar sınırını aşmazsan uygun olur. Aşarsan da, onun da buluruz bir hal çaresini... :)

Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Kerim, Allah işini gücünü yolunu açık etsin abicim... Sağlıcakla.

Bu konu içerisinde genel kurallara uyarak istediğini yazıp çizebilirsin, sorun yok... Mevcut aklımdan ve fikrimden memnunum çok şükür. Teşekkürler... Genel kurallar sınırını aşmazsan uygun olur. Aşarsan da, onun da buluruz bir hal çaresini... :)
Sildiğin mesajımı alakası olan konuya tekrar koyuyorum sonra sildiğin mesajıma kendini haklı çıkarmak için baskınlığını yine göstermek için yazdığın cevabın hangi mesaja yazıldığını herkes görsün. Zaten bu mesajı da silersen bayağa bir ispatlamış oluyorum anlatmak istediklerimi.

Yazdığım mesaj buydu çok değerli üyelerimiz :
" İnceden laf çakmak biliyorum çok hoşuna gidiyor abi ama bu tür espriler hiç yakışık almıyor. Forumun ilk çıkış amacından saptığını düşündüğüm için uzun zamandır bilerek yazmıyorum. Ayrıca bir çok kez ben yada forumda olmayan arkadaşlara cevap doğuracak tarzda ithamlarda bulunulmasın dediğim halde durum aynen devam ediyor. Forumu bırakmıştım ama yazılanları başka arkadaşlardan duydukça son mesaj olarak bir şeyler yazmam gerektiğini düşündüm ve yazıyorum.

Öncelikle Veli abi, kişisel olarak benim senle bir problemim yok, benim itirazım her zaman forumdaki yönetim tarzına oldu. Sanırım bir mesajında "ispatlayamadığı için" demişsin, ispatlanacak bir durum da göremiyorum. Sebebini kısaca özetlemek gerekirse, ben foruma uzun zamandır yazmayınca forumdan özelde görüştüğüm çoğu arkadaş uzaklaşma sebebimi sordu, açıkladım ve çoğu üyenin aynı düşüncede olduğunu ve bu sebepten kiminin daha az forumla ilgilendiğini, kimisinin ise forumdan neden ayrıldığını anlamış oldum. Kısaca, üyelere bence sorsan sıkıntılar neler, yönetimsel ne problemler var diye bence sende anlayacaksın bazı şeylerin ters gittiğini. Ben kendi sebeplerimi yine tekrarlıyorum; kişisel olarak senle bir problemim yok. Ama forum kuralları herkes için var sadece üyeler için değil. Yeri geldiğinde üyelere cevapları döşeyip ve bundan zevk alıp sonra cevap karşı taraftan iyi gelip, bastırılamayınca yok uyarıldın, mesajın taşındı, silindi şeklinde yaklaşımlar hoş değil. Biliyorum sen şimdi diyeceksin ki ne zaman oldu, örneği o kadar çok ki, yine ispata gerek yok. Üyelerin yada arkadaşlarla sohbetlerimizde aynı şikayetlerle karşılaştığım için her şey ortada. Normal hayatta belki hepimiz farklıyız, forumda daha farklı olabiliyoruz buna spor, siyaset gibi konular girince ama forumda bu şekilde olunca insan ister istemez soğuyor. Yoksa benim için sen yine Veli abisin ve sevdiğimiz bir abimizsin ama forumda farklı bir kişiliktesin. Karşı tarafa laf çakınca, mesajları döşeyince ne bilim sanki hoşuna gidiyor zevk alıyorsun, sen herkese her şeyi yazabiliyor yada rencide edebiliyorken başkası sana baskın çıkınca hemen forum kuralları devreye giriyor. Tekrar söylüyorum önce kendime belki bana öyle geliyor diyordum ama özelde görüştüğüm insanlardan da aynı şeyleri duyunca yanlış düşünmediğimi anladım. Sen yönetici olarak forumun rayında gitmesinden, düzenli olmasından, konuların yerli yerinde olmasından vb sorumlu olmalısın, ben yöneticiyim üyelere lafları çakarım, uyarırım gibi bir moda girince hiç hoş olmuyor. Bizden yaş olarak da büyüksün, abimizsin ama bu tarz davranış şekli insanların hoşuna gitmiyor.

Çok uzatmaya da gerek duymuyorum, forum Mazda olarak başladığında her şey çok güzeldi sonra saçma sapan konular foruma girince Mazda ve araç konuları forumun aktif olarak yüzde 20-25'ine döndü geri kalan kısımlarda siyaset, spor, teknoloji vs konuların ağırlıklı konuşulduğu ve zaman zaman insanların birbirini kırdığı, rencide ettiği konulara dönüştü. Tartışmak ayrı bir şey, insanlara laf sokup zevk almak ayrı bir şey. Forumda daha önce aktif olan çoğu insan ya ayrıldı yada diğer forumlara geçti. Aktif olan Mazda servisleri dahi diğer forumlara geçti yada halen burada üyelikleri var ama diğer forumlarda aktifler ve yazıyorlar . Bunların sebepleri hep giden gider biz bizeyiz diye geçiştirildi ama hiç sorulmadı acaba bir sıkıntı mı var, niye böyle oluyor diye. Söylenecek çok şey var ama yazmaya değmez. İnana foruma hiç ihtiyaç yok, önemli olan dışarıdaki arkadaşlık ve dostluklar.

"Çok bilen çok yanılır, herkesin doğruları kendi bildiği kadardır."

Son olarak lütfen forumda olmadığımız zaman yada olmayan insalara cevap doğuracak söylemlerde bulunulmasın. Allaha emanet olun, saygılar. "

Üst Alt