Mazda 323 BG (1989-94) Kontak Temassızlığı

Araç Markası
1990 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
selamün aleyküm ustalar ve üstadlarım. benim aracım mazda 323 bg kontak sorunum var. kontağı takıp çevirince bütün lambaları ışıkları yakıyo son çalıştırma turunu çevirdiğimde çalışmıyo ancak anahtarı dibe doğru iyice bastırınca çalışıyo. kimi ateşleme bobini dedi ıvır zıvır saçma şeyler söylediler. bu konuda bilgisi olan varsa bana bi yardımcı olabilirmisiniz. kontak seti sordum 750 tl dediler çok fazla geldi maddiyat ta sımıntı. ne yapmalıyım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
selamün aleyküm ustalar ve üstadlarım. benim aracım mazda 323 bg kontak sorunum var. kontağı takıp çevirince bütün lambaları ışıkları yakıyo son çalıştırma turunu çevirdiğimde çalışmıyo ancak anahtarı dibe doğru iyice bastırınca çalışıyo. kimi ateşleme bobini dedi ıvır zıvır saçma şeyler söylediler. bu konuda bilgisi olan varsa bana bi yardımcı olabilirmisiniz. kontak seti sordum 750 tl dediler çok fazla geldi maddiyat ta sımıntı. ne yapmalıyım.
Mesajının taşındığı bu konuyu incelemekte fayda var... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Domestos
teşekkür ederim. şimdi ne yapmalıyım benim kontak sıkıntım ile alakalı?
Kontak sökülüp bakılacak termik arızası varsa ya tamir edilir ya da değişim yapılır.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
bende de marş basmıyordu elektrikçi marş rölesinden kontağa yeni kablo çekmişti sendede tamir edlir bir şekilde
Mesaj otomatik birleştirildi:

olmadı çıkmacılardan alabilirsin

Araç Markası
1990 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
ÜSTADLAR HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM DÜN BURADA OKUDUĞUM BİLGİLER ÇERÇEVESİNDE KONTAK TERMİĞİNİ SÖKTÜM TEMİZLEDİM MİKRON Bİ ZIMPARA YAPTIM. BİRDE VİDASI VE YUVASI GEVŞEMİŞ SIKILAŞTIRDIM. MAŞALLAH TERTEMİZ OLDU SAAT GİBİ ÇALIŞIYO SANAYİDE Bİ USTA MARŞ DİNAMOSU KOMPLE DEĞİŞECEK DEDİ BİRİ KONTAK SETİ DEDİ HER HALÜKARDA 500 TL MASRAF VARDI AMA SİZLER SAYESİNDE KENDİM HALLETTİM ÇOK MUTLUYUM.
..... AHURA MAZDA...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ÜSTADLAR HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM DÜN BURADA OKUDUĞUM BİLGİLER ÇERÇEVESİNDE KONTAK TERMİĞİNİ SÖKTÜM TEMİZLEDİM MİKRON Bİ ZIMPARA YAPTIM. BİRDE VİDASI VE YUVASI GEVŞEMİŞ SIKILAŞTIRDIM. MAŞALLAH TERTEMİZ OLDU SAAT GİBİ ÇALIŞIYO SANAYİDE Bİ USTA MARŞ DİNAMOSU KOMPLE DEĞİŞECEK DEDİ BİRİ KONTAK SETİ DEDİ HER HALÜKARDA 500 TL MASRAF VARDI AMA SİZLER SAYESİNDE KENDİM HALLETTİM ÇOK MUTLUYUM.
..... AHURA MAZDA...
Garaj'da bir çok şey mümkün... Geçmiş olsun. (küçük harf kullanımına özen gösterelim lütfen) ;)

Üst Alt