Mazda 323 BG (1989-94) Komple Boya ve Araç Rengini Değiştirme Hakkında

Muammer Okur

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 Sport
Araç Renk ve Tip
Mavi Wagon
Iyi günler mazdagaraj
323 komple boya yaptırmak ne kadar tutar aracın rengini beyazdan bordaya cevirsek ve ruhsata işletmesi ve ustaya ödeyeceğimiz fiyat ne olur birde sıfırdan lpg takdirmanin fiyatı nedir simit tüp

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu işlem, ustalık ve işyeri durumuna göre fiyat farklılıkları gösterebilir. Tahminimce komple boya yaptırmak 5 bin lirayı bulabilir. Boyaya hazırlık aşamasında, zayi olacak parçaları da göze almak gerekiyor. Bu sebeple kendi aracımı komple boyatmak istediğim halde, vazgeçiyorum.

Araç rengini değiştirmek için; öncelikle boyacıdan fatura alarak trafik tescil'e başvuruyorsunuz, geri kalan işlemleri onlar hallediyor. Benim bildiğim şekliyle bu, mevzuat ve işlemler değişti mi bilmiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mesaj yazarken alıntı yapmayın ya da uygun şekilde alıntı yapın... ;)

Boya veya kaporta ustasının sökerken hasar vereceği parçayı kendisinin alacağını düşünüyorsan, bu konuyu en başta görüşmekte fayda var... :harika:

Muammer Okur

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 Sport
Araç Renk ve Tip
Mavi Wagon
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Başta usta ile konuşmak lazım tabiki ama sonuçta onların verdiği bi zarar yaptırmak zorunda değiller mi

Muammer Okur

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 Sport
Araç Renk ve Tip
Mavi Wagon
8-10 bin baya tutuyormuş
Mesaj otomatik birleştirildi:

8-10 baya tutuyormuş

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Başta usta ile konuşmak lazım tabiki ama sonuçta onların verdiği bi zarar yaptırmak zorunda değiller mi
Öyle bir boyacı varsa biz de gidelim. :) Çıta altı plastik pimler 20 yıllık, esneme kabiliyeti kalmamış, çıkarırken kırılırlar. Araç sıfırdan beri sizde değilse, eski sahibi kaza yapmıştır, çıtalar silikonla yapıştırılmıştır, çıkarılırken kırılırlar. Gibi gibi bir sürü şey var araçta. 20 yıllık daha önceki akıbeti bilinmeyen araç için kimse kefil olmaz. Eğer öyle bir isteğiniz olursa boyacı size söktürür veya sök getir der. Sanırım ilk araç deneyiminiz olacak bu, tecrübe ettikçe öğrenirsiniz bu işleri. Öyle dışarıdan kendi pencerenizden baktığınız gibi yürümüyor işler.

Muammer Okur

Sessiz
Araç Markası
1999 Mazda 323 Sport
Araç Renk ve Tip
Mavi Wagon
Anladım abi şimdi konuyu daha önce aracım olmadığı için bilmiyorum ama böyle böyle birkaç şeyler öğreniyorum sağolun verdiğiniz bilgiler için

Hücbej

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 familya
Araç Renk ve Tip
Füme
Herkese selam.Mazda 323 familya füme renginde aracım var.Komple boyatmak istiyorum.Arac eşimin babasından yadigar.Aracı satmayı düşünmüyorum.Onun için iyi bir ustaya boyatmak ve güzel bişey olmasını istiyorum.Boya ustası için yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Herkese selam.Mazda 323 familya füme renginde aracım var.Komple boyatmak istiyorum.Arac eşimin babasından yadigar.Aracı satmayı düşünmüyorum.Onun için iyi bir ustaya boyatmak ve güzel bişey olmasını istiyorum.Boya ustası için yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
İzmir için Tosun Usta, Cihangir Usta tavsiye ederim. Görüşmekte fayda var.

52409

Üst Alt