aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Geçen hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 3 günlük tatili İstanbul’da değerlendirelim dedik eşimle. Kayınvalideyle kayınço bir arabada, biz eşimle bir arabada mesai bitişinde yola çıktık. Yavaş geçen yolculukta açlık bastırınca Susurluk taraflarında Köfteci Yusuf’a girelim dedik. Hatta kavşağı kaçırınca ileriden döndük geri geldik. Arabaları park edip inince gördüm onu. Başka müşterilerin peşinde koşturuyordu, boynunda tasma olunca birinin sandık. Yemeğimiz bitince çay keyfi için dışarı çıktık, yanımıza geldi bir daha da ayrılmadı. Bir de asil asil duruşlar, otur deyince oturmalar, pati vermeler derken tasmasının pisliğinden anladım ya terk edildi ya da kaçtı. Zaten kemikleri de sayılıyordu, muhtemelen birkaç haftadır dışarıdaydı. :( Biraz duygusal ve üzüntü dolu vedalaşma sonrası yola koyulduk ama aklımız onda kaldı. Ertesi gün Susurluk’ta bir veterinere ulaştım telefonla, dönüş yoluna kadar eşimle düşünecektik, eğer hala oradaysa sahiplenecektik.

Dönüş zamanı Blablacar’dan 2 bayan yolcu rezervasyon yaptı, onlara durumu anlattım, eğer hala oradaysa sahipleneceğimizi, arka koltukta İzmir’e kadar yolculuk yapmanın sıkıntılı olabileceğini söyledim. Seve seve kabul ettiler. Dönüş yolu sohbet muhabbet derken Susurluk Köfteci Yusuf’a geldik. Aracı park etmemle gözgöze gelmemiz bir oldu. Yattığı yerden doğrulup heyecanla yanımıza geldi köftehor. :) Şube Müdürü Ahmet Bey’le görüştüm, iletişim bilgimizi verdim, köpeğin fotoğraflarını çektiler. Veterineri arayıp geleceğimizi bildirdim. Arabanın kapısını açmamla içeriye atlaması bir oldu. Veterinerde aşı ve parazitleri yapılıp karnesi çıkarıldı, güzelce bıcı bıcı yapıldı, tasması değişti, maması, kapları vs alınıp arabaya yüklendi ve İzmir yolculuğu başladı. :)

Bu arada samimi ve tatlı personeliyle Susurluk Araz Veterinerlik’e teşekkürler. :)

27A95A29-58C9-44F2-8985-1338F5E71A54.jpeg

Yol boyu isim düşündük, sonunda adı “Köfte” kaldı. :)

Köfte eğitimli, yaklaşık 2-2,5 yaşlarında erkek Golden. Muhtemelen kırma. Veteriner yeni kısırlaştırılmış olduğunu söyledi. Köfte’nin WC eğitimi var. Ayrıca oturma, bekleme, pati verme, hayır gibi komutları alıyor ve çoğunlukla uyguluyor. :) Yani ev içinde uyguluyor diyebilirim. :) Mama kabını doldururken bekleyebiliyor, komutla yiyebiliyor. Tabi kontrol etmeye kalkmazsak direk abanıyor mama kabına. :) Tasmasını takmak ve çıkarmak için oturarak bekliyor. Dönüşte patilerini sildiriyor. Fakat dışarıda tam bir canavar. Tasmayla yürüme eğitimi yok gibi birşey. 2-3 gündür eğitime başladık ve olumlu gidiyor. Fakat kedi gördümü canavarlaşıyor. Zor zaptediyorum. :) yaşadığımız semtte her köşebaşında kedi var, semt sakinleri oldukça hayvanseverler, sokak kedileri çöplerin başından çok parklarda vakit geçiriyorlar. Bu yüzden bizim biraz alan sıkıntımız oluyor Köfteyle. Yavaş yavaş bunları da aşıp daha sakin bir yürüyüş yapacağız umarım. Dışarıda dikkati benim dışımda herşeyde.

Köfte’nin şu 5-6 günde 2 çorap, 1 çarşaf bir de tv kumandası firesi var. Kumandanın 1/3’ü kayıp. :)

F9A0CD37-17F8-4BB5-86CA-12C3EE295739.jpeg

827887CA-0FD1-4135-B718-83E5F85D67E8.jpeg

DB35B22D-C3AB-457E-9F43-F087E780A9BE.jpeg

İş yerimde de arkadaşlara bahsettim, patronun da istemesiyle ertesi gün barınaktan bir tane yavru sahiplendik. :)

5687E20A-2595-43AA-8A97-7020F4FB5EF5.jpeg

0FD906C1-6330-44B4-AB3F-4B7D71F04EBF.jpeg

Bu da zilli. :) Dişi ve ne kırması olduğu belli değil. :) Ofiste ve depoda olmak üzere tasmadan önce 2 faklı alan yaptık. Bu haftaki Aşısından sonra tasma eğitimine başlayacağız.

Herşey bir yana, bu sevginin yeri gerçekten çok farklı birşey. Tarifsiz diyebilirim.

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Abi şu golden'lara hastayım ya bizim atölyedeki şeker de çok akıllı kerata inş benimde birgün golden ım olur. İyi yapmışsınız. Neşeniz olur :)

aurora

(Can)
Araç Markası
Tabanway
Abi şu golden'lara hastayım ya bizim atölyedeki şeker de çok akıllı kerata inş benimde birgün golden ım olur. İyi yapmışsınız. Neşeniz olur :)
Aslında ırk olarak seçme şansım olsa kesinlikle Labrador seçerim. Ama sahiplenmede seçim hakkı ırk konusundan çıkıp, sahiplenip sahiplenmeme tercihine bırakıyor. Askere gitmeden önce de terier sahiplenmiştik. :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Böyle güzel türler varken neden insanlar Pitbull gibi gayet gereksiz bir tür beslerler ki? Geçen yine bir haberde denk gelmişti,6-7 yaşlarında bir çocuğun kafasından zor almışlar :(

mazdatayfun

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Crossover
Çok tatlı görünüyorlar hocam. Keşke herkes sizin kadar duyarlı olup barınaktan alsa.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Pitbull meselesi beni çok rahatsız ediyor. Mahallemizde daha sık görmeye başladığım bu cinsler, özellikle çocuklar açısından beni oldukça tedirgin etmekte. Konunun uzmanı değilim ama gözlemlediğim kadarıyla sahipleri genelde kendini ispatlamaya, dikkat çekmeye çalışan tipler. Aşırı agresif, hatta korkunç bir canlının boynuna kocaman zincir takıp arkasından sürüklenerek yürümek nasıl bir hazdır merak etmekteyim. Dünya dolusu dost canlısı varken neden Pitbull? Ilaveten neden ısırmasına engel olacak ağız aparatı kullanılmıyor? :acpsnr:

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Köpeklerler ilgili 2 tane hiç unutmayacagım anım var.

Bi keresinde köpek saldırdı belimde satır vardı senmisin atar yapan diyip satırla kovalamıştım.

Bi keresindede askerde nöbet dönüşü çavuş yanımda boldur boşalta gidiyoruz köpekler sardı etrafımızı keleşlin ağızına verdim vermiyi

Çavuşum vur de vurayım dedim :)

Başımızı yakma dedi

Çavuşum başımız yanmayacak diye yıllardır korudugum popomdanmı olayım

Saçma saçma konuşma dedi

Çavuşum bak dişş gösteriyorlar

Olum havaya mı sıksak

Çavuşum bu seferde mermiyi boşa harcadınız diye yine popomuzdan olmayalım

Köpeklere havladı biz hırladık dipçik salladı vs derken en sonunda kaçtık ;)

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
IMG_8595.JPG
IMG_8717.JPG
IMG_9006.JPG

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yaklaşık 40 gündür bizde, 6 aylıkken hediye gibi geldi. Büyük kızım köpek hastası, hergün belgesel ( ameliyat videoları dahil) izliyor.
Geçen yaz sonu barınaktan sahiplenmiştik ama 2 haftada pes etmiştik.
Bu akıllı , tek problemimiz tuvalet eğitimini verememiş olmamız, o da bizden kaynaklanıyor. Gezintiye Hergün çıkartamadık, ama kısa sürede öğretmem lazım...

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
IMG_9950.JPG

IMG_0774.JPG
IMG_0775.JPG

Pençenin yıvası, paletle yaptık.
Paletle yapılan ahşap çalışmalarına takmış durumdayım şu an. Pinterestte çok güzel şeyler var ama elektrikli testere kullanmak tırstırıyor beni..

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

sarpworks

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX 9
Araç Renk ve Tip
White Pearl
bir gosteris ugruna hayvanlarin dengeleriyle oynayanlara cok dua ediyorum.

sizi de kofteyi sahiplendiginiz icin tebrik ediyorum. golden akilli ve cok cabuk egitilebilen bir irktir. suyu cok severler birde hareketli herseyin pesinden kosmaya bayilirlar. sokakta yururken mutlaka tasmasini yakin tutun. aniden yola atlayabiliyorlar. mumkun oldugunca da tuylerini taramaya calisin.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Sanırım güzel bir Golden Ritrivır.. Evcil beslemeye uygun cinslerin başında gelenlerden. Beyaz renkte olunca da çok tatlı oluyor namıssızlar..

Paletli çalışma da çok güzel olmuş Mustafa hocam elinize sağlık. Peki duvarlar kapatılacak mı projede, böyle aralıklı mı kalacak..? Rüzgarlı bir yağmur havasında ıslanabilir köpekcağız..

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Sanırım güzel bir Golden Ritrivır.. Evcil beslemeye uygun cinslerin başında gelenlerden. Beyaz renkte olunca da çok tatlı oluyor namıssızlar..

Paletli çalışma da çok güzel olmuş Mustafa hocam elinize sağlık. Peki duvarlar kapatılacak mı projede, böyle aralıklı mı kalacak..? Rüzgarlı bir yağmur havasında ıslanabilir köpekcağız..
Teşekkürler,
Islanmaz da, eğer olur da yağmur değerse tekrar bi çalışma yaparız.
Rüzgardan üşür mü bu şekilde...

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Abi ne güzel bir hareket şu yaptığın çok sevindim sizin adınıza da köpek adına da :) Umarım sahipleri şuan onu aramıyordur. Geçen televizyon da haberler de izledim amcanın biri köpeğini kaybetmiş ve ağlıyordu ben onsuz yaşayamam diye. Köfteye selamlar :)

Üst Alt