Mazda 626 GE (1991-97) Klima Sorunu

Hasan urcar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri
Herkese mrhb 1994 balina kasa Seden aracım var klimayı acınca klıma bir acıp bir kapatıyor kendini 5 veya 10 arayla acıp kapatıyor gaz ve klıma bakımları tam sorun nedır acaba yada boyle calısma si normal mi herkese TSK edrım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Emin olmamakla birlikte, klima üzerinde bulunan müşür sorunlu olabilir. Elektrik sistemi yeterli gelmiyor olabilir. :rolleyes:

Hasan urcar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Sorun olsa sogutmaz sanırım buz gibi yapıyor rolente de sorun yok cekıste sorun yok sadece klima belli sure calısıp duruyor tekrar calısıyor anlamadım

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Öndeki klima radyatörünü basınçlı suyla yıkayın gözenekleri dolmuş sanırım

Hasan urcar

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Normal arac klıması devamlı mı calısıyor pekı onu anlamadım. Bu arada petek gaz vs hepsi tam temizledim petegıde olmasa yarın baktırayım sanayiye de girmek istemiyorum sorun olmayan yerlerıde sorun var diyorlar

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Basınç düşünce klima devreden çıkar. petek De basıncın yeterli olsumamasina bir etken. Basıncı okuyan müşürün arızalı olması bir etken. Kompresörü tetikleyen rölenin arızalı olması bir etken. En basitinden başlayın diye önce peteği söyledim, sıfır masraf çünkü. Tazyikli suyu vurun peteğe güzelce yıkayın

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sorun olsa sogutmaz sanırım buz gibi yapıyor rolente de sorun yok cekıste sorun yok sadece klima belli sure calısıp duruyor tekrar calısıyor anlamadım
Sorun; klimanın soğutmasına engel bir şey değil, klimanın çalışıp, soğutma yapmasına engel bir şey... ;)

Aradaki fark büyük.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Olayı tam anlayamadım ama ...
Benim başıma gelen olay klima çalışıyor ama her 30 saniyede soğutmayı kesiyordu. Kompresör , soğutucu filtre değişti, borular everapator temizlendi( filtre her yeri tıkamış). Önce problem ortadan kalktı ama sonra tekrar aynısini yaptı. Başka bir elektrikciye gittim, olayı anlatır anlatmaz o filtre dagilinca radyatörü de tıkamıştir dedi. Kompresör ses yapıyordu hem radyatöru hem kompresörü değiştirdik, klima bı daha sıkıntı çıkarmadı. Eğer bı sogutuyo bı sogutmuyorsa muhtemelen sistemde bı tıkanıklık var.

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Genleşme valfini kontrol ettirmeyi unutmayın. Evaporatörün olduğu sıkıntılı bir yerde olduğu için ustalar genelde orayı es geçip kompresöre girişiyorlar ama bir soğutup bir kesme durumunun bir müsebbibi de genleşme valfidir.

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Soğutmasında problem yoksa sorun yoktur. Klima sistemi buzlanmayı önlemek için belli bir değere gelince durur sonra yine çalışır. Tüm araçlarda durum böyledir ve dediğiniz gibi bunu çok sık yapar. Ama siz soğutamadan klima duruyor derseniz ozaman sorun vardır. Olası sorunlar: Gaz eksik, muşur arızalı, iç petek (evaporatör) tıkalı.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Soğutmasında problem yoksa sorun yoktur. Klima sistemi buzlanmayı önlemek için belli bir değere gelince durur sonra yine çalışır. Tüm araçlarda durum böyledir ve dediğiniz gibi bunu çok sık yapar. Ama siz soğutamadan klima duruyor derseniz ozaman sorun vardır. Olası sorunlar: Gaz eksik, muşur arızalı, iç petek (evaporatör) tıkalı.
Ooo 2.muro sen yaşıyon mu :) :)

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Sıkıntı yok inşallah..
Mazda varsa sıkıntı yoktur. Çok şükür hayatta Premacy de iyi.
a8b0c16bd20475640a609e6775e9e991.jpg

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emytoget

emytoget
Araç Markası
Mazda Premacy - 1999
Araç Renk ve Tip
Gri - sw
Çok şükür.
Parça problemi yaşadın mı hiç.
Standart bozulan parçalar motor ve yürüyen olduğu için yaşamadım hepsi 323 99 01 ile aynı. İç aksam ve kaporta anlamında sadece ön cam değişimim oldu. Onda da kaskodan yaptırdım ama cam 1.5 ayda geldi. Çatlak olarak bindiğim için acelem yoktur. Gelince takıldı.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt