Kışlık Lastik Tercihi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Abi lastiğin Türkiyede üretilmesi lastiğin kötü olduğu anlamına gelmez. Üretilen lastiğin yüzde 90ı yurtdışına ihraç ediliyor. Gidenlerin yüzde 30u motorsporlarında kullanılıyor. Dünyadaki drift yarışlarının yüzde 80inde falken kullanılıyor. Falken Dünyanın 6. en büyük lastik üreticisi. Dünyada 6 ülkede fabrikası var bunlardan biride Türkiye, ayrıca Avrupaya giden lastiklerin hepsi Türkiye fabrikasından gidiyor. Ben bu konuda Türkiyede üretiliyor kötüdür düşüncesine katılmıyorum. Ayrıca fabrikada japon mühendislerde çalışıyor ve denetim onların kontrolünde. Tamamen türklere ait 2 marka var biri petlas diğeri starmaxx..

Türkiye'de üretiliyor kötüdür önyargısını bilinçaltımıza pompalayanlar utansın... :D Ayrıca; bu ülkede geçirmiş olduğum 40 yıl bana; işin içinde Türk varsa iki kez düşünmemi telkin ediyor... Hele hele bu Türk, dini imanı, futbolu, fanatizmi kullanıyorsa otuz sekiz kez düşünüyorum... :(

Ayrıca; bu lastik Türkiye'de üretiliyor kötüdür demedim... ;)

İşin içine Türk üretimi mal girdiğinde, Japon üretimi mal gibi muameleye tabi tutamıyoruz maalesef. Kötü olan tarafı bu... :(

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan
Türkiye'de üretiliyor kötüdür önyargısını bilinçaltımıza pompalayanlar utansın... :D Ayrıca; bu ülkede geçirmiş olduğum 40 yıl bana; işin içinde Türk varsa iki kez düşünmemi telkin ediyor... Hele hele bu Türk, dini imanı, futbolu, fanatizmi kullanıyorsa otuz sekiz kez düşünüyorum... :(

Ayrıca; bu lastik Türkiye'de üretiliyor kötüdür demedim... ;)
Öyle deme abi çok eleştiriyoruz evet ama iyi yaptığımız işlerde var. O kadar da kötülemeyelim kendimizi :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Öyle deme abi çok eleştiriyoruz evet ama iyi yaptığımız işlerde var. O kadar da kötülemeyelim kendimizi :)

İyi yaptığımız hangi iş Japon mallarından iyi?

Yazdıklarım ortada;

Japon üretimi ile Türk üretimi kıyas kabul etmez diyorum, dedim... :)

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
İyi yaptığımız hangi iş Japon mallarından iyi?

Yazdıklarım ortada;

Japon üretimi ile Türk üretimi kıyas kabul etmez diyorum, dedim... :)

Yemeklerimiz iyi mesela :) suan boyle bir kiyasta tabiki akla ilk gelen teknoloji oluyor ki o konuda iyi oldugumuz soylenemez cogu millete kiyasla. Ama yine de bu kadar oldurulmemiz lazim diye dusunuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Nokian WR D3 ün fiyatı 275 Tl olunca daha önce yazlık lastiklerimi aldığım Michelin bayiye gidip Falken olup olmadığını sordum , sadece 4 mevsim olanından var deyince ;
Lassa Snoways 3 aldım. 220 X 5 taksit.

Aklıma takılan : Nette araştırdığımda üzerinde jant takılı olmayan lastikler dikey olarak yere konup haftada bir yarım tur çevrilerek saklanıyordu, ben nasıl saklamalıyım diye sorduğumda yatay olarak ( lastikler 2 şer adet naylonlara geçirildi) saklamam gerektiği söylendi..
Bunun doğru olanı hangisidir ?

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Nokian WR D3 ün fiyatı 275 Tl olunca daha önce yazlık lastiklerimi aldığım Michelin bayiye gidip Falken olup olmadığını sordum , sadece 4 mevsim olanından var deyince ;

Aklıma takılan : Nette araştırdığımda üzerinde jant takılı olmayan lastikler dikey olarak yere konup haftada bir yarım tur çevrilerek saklanıyordu, ben nasıl saklamalıyım diye sorduğumda yatay olarak ( lastikler 2 şer adet naylonlara geçirildi) saklamam gerektiği söylendi..

Bana da lastikçi böyle söyledi yani üst üste. Ama benim bildiğim ve nette yaptığım 3-5 araştırmadan sonra(yabancı siteler dahil) ,eğer lastikte jant varsa üst üste yok ve boş ise ,dikey olarak yan yana ve dediğiniz gibi haftada bir bastığı tabanı değiştirerek saklamak iyi diyorlar. Ben öyle yapıyorum. lastikleriniz hayılrı olsun

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör

Hayırlı olsun abi, güle güle kullan.

Lastik Ömrü ve Lastik Saklama Şekilleri

Üst Alt