Mazda 3 BK (2003-09) Kısa Farlar Yanmıyor

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Arkadaşlar merhaba,
mazda 3 2005 model aracımın kısa farları çalışmıyor. polen filtresini değiştirdikten sonra oldu bu sorun... parklar, uzunlar, arka stoplar vs. hepsi çalışıyor. fakat ne yaptıysam kısa farları çalıştıramadım. sizce neden olabilir? bu arada elektrikçi, sigortaları ve röleleri tek tek kontrol etti. ampullere elektrik gelmdeğini ve sinyal kolunu söktü baktı, fakat tam anlayamadım, koldan yapabilir dedi. görüşlerinizi bekliyorum. ilginize şimdiden teşekkürler.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Polen filtresi değişimi ile ilgili olma ihtimalini çözemedim. Bence sorun kol ile ilgili olabilir.

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
aracımın bakımı gelmişti ve polen filtresini değiştirebilmem için sigorta kutusunu sökmem gerekiyordu. sonucunda tekrar taktığımda kısa farları çalıştıramadım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
aracımın bakımı gelmişti ve polen filtresini değiştirebilmem için sigorta kutusunu sökmem gerekiyordu. sonucunda tekrar taktığımda kısa farları çalıştıramadım.
Sigorta kutusunda konuyla ilgili temassızlık var diyebiliriz o zaman...

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
dediğiniz gibi bir temazsızlık var. veyahut sigorta kutusu arızalı. yarın pendik/kartal taraflarında mazda servisi bulmaya çalışıcam.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sigorta kutusuna hafifçe vurmayı denediniz mi ?

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
ÖLÇÜM ALETİ AVOMETRE DİRENÇ ÖLÇER OKULLARA UYGUN KALİTELİ SAĞLAM ÜCRETSİZ AYNI GÜN KARGO Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor elinizden geliyorsa far sinyal kolundan başlayarak far rölesine kadar kontrol etmek lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bostancı sanayide, İkiler Mazda var...
İkiler Mazdaya benim Royal Classicin şanzımanı için gitmiştim, bana biz sadece mazdaya bakıyoruz diyince bir süre anlamsızca bakışmıştık kendileriyle :D

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
İkiler mazda'da benim de bir anım var. ABS için gitmiştim. Sağolsunlar problemimi çözmüşlerdi. Ama diğer garaj krikoları dolu olduğu için araç krikosu ile aracı indirirken krikonun üzerine düşürmüşlerdi. Kapı altı marşpiyel göçmüştü biraz.
Yarım ağız getir yaparız filan dediler. Bende satarken alıcıya söylemiştim durumu.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
İkiler Mazda yetkili servismiydi hatırlayamadım ama yetkili servislerinimkanı var ama kabiliyeti yok diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle sigorta kutusu arızalı deyip değişim tavsiye ederler, buda çok tuzlu olur. İyi bir oto elektrik ustası bu sorunu halleder...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
İkiler Mazda yetkili servismiydi hatırlayamadım ama yetkili servislerinimkanı var ama kabiliyeti yok diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle sigorta kutusu arızalı deyip değişim tavsiye ederler, buda çok tuzlu olur. İyi bir oto elektrik ustası bu sorunu halleder...
Özel servis.

isml5741

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 1.6 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Sigorta kutusuna hafifçe vurmayı denediniz mi ?
AYnen denedim. Kısa far hariç hepsi yanıyor.

Dediğiniz gibi sigorta kutusu arızalı çıktı. Çıkma sigorta kutusu vardı ellerinde. Onu taktırdım. Şuan hiç bir sıkıntı yok. Ercan ustaya ayrıca teşekkür ederim, gayet ilgiliydi ve gülerryüzlüydü. Bu arada orijinal sıfır sigorta kutusunun fiyatı 14900 tl inş kimse bu sorunla karşılaşmaz.. benim ise toplam 600 tl gibi bir paraya mal oldu. Yapılanlar; çıkma sigorta kutusu (500 tl), bağaj kilidi tamiri, ve akü değiştirme işçiliği (100 tl)

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
AYnen denedim. Kısa far hariç hepsi yanıyor.

Dediğiniz gibi sigorta kutusu arızalı çıktı. Çıkma sigorta kutusu vardı ellerinde. Onu taktırdım. Şuan hiç bir sıkıntı yok. Ercan ustaya ayrıca teşekkür ederim, gayet ilgiliydi ve gülerryüzlüydü. Bu arada orijinal sıfır sigorta kutusunun fiyatı 14900 tl inş kimse bu sorunla karşılaşmaz.. benim ise toplam 600 tl gibi bir paraya mal oldu. Yapılanlar; çıkma sigorta kutusu (500 tl), bağaj kilidi tamiri, ve akü değiştirme işçiliği (100 tl)
Geçmiş olsun bilgilendirme için teşekkürler... Bir sıfır fazla mı yoksa on beşbin liralara mı geliyor fiyatı... :oops:

hs4255

kedi
Araç Markası
2000 - 626 2.0 115 hp
Araç Renk ve Tip
gümüş gri
konu dışı bi sorum olacak arkadaşlar kusura bakmayın.
forumda bulamadım o yüzden en alakalı burayı buldum.
far sensörü modülü alıp takmak istiyorum.
tavsiyeniz var mı?
forumda illa ki yapan olmuştur diye düşünüyorum ama hiç göremedim.

Teşekkürler sağolun. Aynen 15.000 tl civarı.fiyatı duyduğumda bende aynı tepkiyi verdim sizin gibi...
çok geçmiş olsun bu arada ucuz atlatmışsınız lafı sanırım buraya cuk.

Üst Alt