Mazda 3 BL (2009-13) Katlanır Ayna Kapanma Sorunu

bjkmert45

Sessiz
Araç Markası
2011 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Albino Kartal - HB
Bencede fark etmemesi lazım hocam. Bi hafta sonu İzmir Sanayi'ye Cihangir Ustalara uğrayacağım. Birisine yönlendirmişti o. Eğer elinde yoksa ya da bulamazsak sorarım. Eğer olur derse sizinle tekrar iletişime geçerim. Teşekkür ederim emekleriniz için.

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
@kadir abi elinde sağ ayna dişlisi var mı? Sanırım da benim de dişli problemim var. Sabah bi çalıştırdım ayna yarıya kadar açtı durdu. Elimle bir yokladım şöyle biraz boşluk olduğunu gördüm. Bir iki kapa aç yaptım düzelmedi. En son kapadım açarken elimle destek verdim o zaman açıldı daha da elleşmedim uğraşmamak için. Bende ilk dişli olarak tahmin ettim. Çünkü açılırken yarıya kadar gelip motor sesi devam ediyor sanki yerine geçene kadar sonra 1 sn sonra motor sesi duruyor ama sağ ayna yarıda kalıyor..

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@kadir abi elinde sağ ayna dişlisi var mı? Sanırım da benim de dişli problemim var. Sabah bi çalıştırdım ayna yarıya kadar açtı durdu. Elimle bir yokladım şöyle biraz boşluk olduğunu gördüm. Bir iki kapa aç yaptım düzelmedi. En son kapadım açarken elimle destek verdim o zaman açıldı daha da elleşmedim uğraşmamak için. Bende ilk dişli olarak tahmin ettim. Çünkü açılırken yarıya kadar gelip motor sesi devam ediyor sanki yerine geçene kadar sonra 1 sn sonra motor sesi duruyor ama sağ ayna yarıda kalıyor..
n11'den Mazda 3 Mk2 2 Mk2 De/dh için Yan Ayna Katlama Dişlisi 48-diş N11.9117 seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
n11'den Mazda 3 Mk2 2 Mk2 De/dh için Yan Ayna Katlama Dişlisi 48-diş N11.9117 seçtim! Milyonlarca ürün, kaçırılmayacak fırsatlarla sana gelir!
Teşekkürler abi sipariş ettim 2 güne gelir büyük ihtimal. Bakayım video filan bulursam izleyip değiştireyim yoksa bakacağım artık bir çaresini :)

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Tamamdır abi. Olmazsa parça elimde kalsın havalar ısınınca denerim yada şubat ayı başında kapalı otoparka çekeceğim orada işleme girişirim

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Parça bu gün elime geçti. Araca gittim kontağı açtım aynaları katlamamıştım arızalı diye fakat kontağı açtığım gibi sol ayna tam tersi katlanmaya başladı. Aracın önüne doğru fakat sorunlu olan sağ ayna kaldı yerinde. İlk başta korktum tabi sağlam olanda gitti diye. Ayna katlama tuşuna bastım sol ayna önce normal yerine geldi sonra ikisi birden katladı. Tekrar açmak için tuşa bastığımda sorunsuz çalıştı. Yaklaşık 10 defa denedim düzenli çalıştı şu an kendi kendine düzeldi gibi. Parçayı attım kolçağın içine elbet işe yarar diye düşünerekten ;)

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Parça bu gün elime geçti. Araca gittim kontağı açtım aynaları katlamamıştım arızalı diye fakat kontağı açtığım gibi sol ayna tam tersi katlanmaya başladı. Aracın önüne doğru fakat sorunlu olan sağ ayna kaldı yerinde. İlk başta korktum tabi sağlam olanda gitti diye. Ayna katlama tuşuna bastım sol ayna önce normal yerine geldi sonra ikisi birden katladı. Tekrar açmak için tuşa bastığımda sorunsuz çalıştı. Yaklaşık 10 defa denedim düzenli çalıştı şu an kendi kendine düzeldi gibi. Parçayı attım kolçağın içine elbet işe yarar diye düşünerekten ;)
Bu bana da oluyordu, diş mi atlıyor ya da elektronik komut harici manuel zorlandıysa senkronize için boşa diş çeviriyor gibi katır kutur olup düzeliyor. Kırmazsa sorun yok kendi kendini tedavi edecek şekilde yapmış çekik gözlü canlarım

Muygun

Katılımcı
Araç Markası
2011 - Mazda 3 1.6 imp
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bu bana da oluyordu, diş mi atlıyor ya da elektronik komut harici manuel zorlandıysa senkronize için boşa diş çeviriyor gibi katır kutur olup düzeliyor. Kırmazsa sorun yok kendi kendini tedavi edecek şekilde yapmış çekik gözlü canlarım
Gerçekten öyle ilk arıza verdiğinde diş atlıyor gibiydi böyle yarım açıyor bazen çeyrek açıyordu elimle açmasına yardım edince tam açıyordu kendi kendine düzeldi melet. Acemiliğin getirdiği bir şey sanırım bir şey arıza verdim hemen panik olup yenisi ile değişeyim sıfır olsun hiç bir yerinde hiç bir problem olmasın düşüncesi var. Ee 13 yıllık 122 binde araç bırakalım da biraz yorgun olsun biraz problemli olsun çok dinlememek lazım sanırım aracı

kamlikli

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Bende dişli sipariş ettim deneyeceğim bakalım umarım başarılı olurum. Aynacı 900-1000 tl arası dedi ve olacağına garanti vermedi. Bende 160 liraya dişli sipariş ettim deneyceğim bakalım.

Üst Alt