Mazda CX-5 Skyactiv Katlanır Ayna Açılma Sorunu

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
SONUÇ: Dün Beka Mazda dan arayıp çağırdılar ve bugün de 2 aynayı da değiştirdiler.

Faturada garantiye maliyeti 859₺ yazıyor. Yani 1720₺ toplamda masrafımız oldu Mazda'ya.
Müşteri cebinden alsa 4200₺ verecek dedi eleman.
KDV (KazıkDaimaVatandaşa)

Bakıma gidince de şçerdeki ayna bırkalama düğmesini isteyecek garantiden. Sanırım onda da bir sıkıntı gördü. Ben bir sorun algılamadım ama vardır bildikleri ...

Vesselam

Mstf
Geçmiş olsun abi, güle güle kullan.

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
SONUÇ: Dün Beka Mazda dan arayıp çağırdılar ve bugün de 2 aynayı da değiştirdiler.

Faturada garantiye maliyeti 859₺ yazıyor. Yani 1720₺ toplamda masrafımız oldu Mazda'ya.
Müşteri cebinden alsa 4200₺ verecek dedi eleman.
KDV (KazıkDaimaVatandaşa)

Bakıma gidince de şçerdeki ayna bırkalama düğmesini isteyecek garantiden. Sanırım onda da bir sıkıntı gördü. Ben bir sorun algılamadım ama vardır bildikleri ...

Vesselam

Mstf
Hadi geçmiş olsun gözünüz aydın..demek ki garanti dışı olsa iki ayna yi almak için baya bi çalışmak gerek:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Geçmiş olsun hocam. Beka Mazda Yetkili Servisi'de pozitif yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyoruz. :)

MCX-5

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz-SUV
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Geçmiş olsun hocam. Beka Mazda Yetkili Servisi'de pozitif yaklaşımlarından dolayı tebrik ediyoruz. :)

Evet, teşekkür etmeyi unuttum.
Yapmayabilirdi de..fakat memnuniyetimle beraber +1 müşteri kazandı.

İşiniz düşerse hemşehrim Zafer Bey e selamımı iletin yeter

Teşekkürler MAZDA BEKA

Mstf

atlikonak

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Kahverengi SUV
Arkadaslar 300 binliralik cx5 alipta 6 ayda katlanir aynalarin sapitmasi asla normalnkarsilanabilinecek bir durum degil once sol ayna kapanmamaya sonra sag ayna acilmamaya basladi 20 senedir opel ve wolswgene bindim hic birinde boyle basit bir ariza olmadi birde utanmadan elle acilmaya veya kapatilmaya calisilmis savunmasi tam bi rezillik bunu biri zorlayacaknbu besbelli size dusen joyle bir durumda bile calisabilen bir ayna yapmak . Elektrikli bagaji elle indirsek bile bozjlmuyor ayna neden disli siyirir yada kalibrasyonu bozulur anlamadim. Almandan japona gecerken yok canim dedim ogrenmislerdir araba yapmasini dedim ama malesef sasirtmadilar ... İsteyene numarami verebilirim mazda hakkinda bilgi almak isteyenlere ... 05326323417

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaslar 300 binliralik cx5 alipta 6 ayda katlanir aynalarin sapitmasi asla normalnkarsilanabilinecek bir durum degil once sol ayna kapanmamaya sonra sag ayna acilmamaya basladi 20 senedir opel ve wolswgene bindim hic birinde boyle basit bir ariza olmadi birde utanmadan elle acilmaya veya kapatilmaya calisilmis savunmasi tam bi rezillik bunu biri zorlayacaknbu besbelli size dusen joyle bir durumda bile calisabilen bir ayna yapmak . Elektrikli bagaji elle indirsek bile bozjlmuyor ayna neden disli siyirir yada kalibrasyonu bozulur anlamadim. Almandan japona gecerken yok canim dedim ogrenmislerdir araba yapmasini dedim ama malesef sasirtmadilar ... İsteyene numarami verebilirim mazda hakkinda bilgi almak isteyenlere ... 05326323417
Bismillah bi tanışsaydık :) Mazda forumunda Mazda hakkında bilgi almak isteyen sizi mi arasın? Siz kimsiniz?

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu tip aynaya sahip araçları olanlara hep sormuşumdur, @Calimero hocam da bu soruya muhatap olmuştur... "Bu aynalar her araçtan inip binildiğinde açılıp kapanıyor mu? Yoksa, açılıp kapanma araç sahibinin inisiyatifinde mi?" Sorum bu...

Neden?

Çünkü, biliyorum ki, her araçtan inilip binildiğinde aynalar kendini katlayıp, açtığında ömrünün uzun olmayacağıdır... ;) Ayrıca; aynı durum start stop özelliği için de geçerli... İki yıl olmadan akünün ömrünü tüketen bu sistemin akü fiyatları da normal akünün üç katı civarında...

Size tavsiyem, start stop da kapatılabiliyorsa bence kapatın, iki yıl sonra aynı minvalde aküm bitti diye dert yanmayın derim... Naçizane.

* * *

Gelelim asıl meseleye;

Belirtmiş olduğunuz arıza, garanti kapsamındadır, sorunsuzca arıza giderilir ama ilerisi için ne olur bilemem... Kıyas yapmış olduğunuz, diğer markalar ile Mazda'nın size yaşatmış olduğu sorun, emin olun ki, farklı sonuçlarla karşınıza çıkmaz(dı)... Yani, bütün markalarda bu ve benzeri mekanik yoğunluğu olan sistemlerin kısa vadede arıza vermesini ben normal karşılıyorum... Yapan mühendislerin de normal karşılaması en büyük dileğim... :)

Herkes, (şimdilik) kumandaya basınca aynaların ahenkle dans etmesini seviyor olabilir ama bir çoğu kısa vadede aynaların bu dans kabiliyetini kaybettiğini görünce canı sıkılacaktır... ;)

Aracınız hayırlı olsun, keyifli forumlar, kazasız belasız sürüşler...

Lütfederseniz de, bi hoşgeldin deriz... :)

Ayrıca; Garaj'da 300 binlik Mazda ile 3 binlik Mazda arasında fark yoktur... ;) :cool:

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2016 Honda HR-V
Araç Renk ve Tip
Beyaz - SUVcuk
Valla yaklasik 3 aydir mondeo ve S60/V60 forumlari takip ediyorum. D segmenti denilen boylesine lüks araclarda karsilasilan kapı kilidi sorunu, baski balata degismesi, hareket halinde iken turbonun dagilarak parcalarin motoru perte cikarmasi vb gibi durumlar da beni ayni sekilde şoka ugratmisti hatta ayni soruyu ben de orda sormustum, nasil normal karsiliyorsunuz boylesine anlamsiz sorunlari diye, cevap verme kibarliginda bulunan bile cikmamisti.

Ben şahsım adına buradan 2 sonuc cikardim sn. Özgür AKDEMİR:

1. Fiyatindan ve namından bagimsiz olmak uzere her marka ve modelde bu sekilde kronik ya da nadiren meydana gelen arizalar olabiliyor, dunyanin en sorunsuzu olarak nitelendirilen japonlarda bile... Esas onemli nokta servisin karsilastiginiz bu can sıkıcı durumdaki size yaklasimi, yardimi ve sorunu ne kadar ustaca halettigi.

2.Bana o forumlarda bilgi paylasma ve cevap verme nezaketi gosterilmemesine ragmen burda insanlar size baya uzun uzun yazmis. Demek ki dogru yerdeyiz dedim.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Aracınız hayırlı olsun. Ayna problemler nadiren de olsa bütün model ve markalarda görülebilen bir arıza tipidir, size Mazda'da denk gelmiştir. Bu durum dünyanın sonu ya da Mazda'yı tukaka yapıp diğer markalar karşısında Mazda özelinde Japon mühendisliğini yargılamaya kadar gidecek konu değil. Bahsettiğiniz iki markada öyle bir arızalar yaşayanı gördük ki Allah korusun size denk gelse kurban olayım Mazda'nın aynasına dersiniz.

O servisten memnun kalmadıysanız eğer imkânınız varsa başka bir servis tercih edip bu minik problemi garanti kapsamında yaptırın, sonrasında da Cx5'in tadını çıkartın.

dilekci06

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Ateş Kırmızı
aynı sorun benim aracımdada var şu anda. ama bunu gayet normal karşıladım. kul yapısı sonuçta ve halledilemeyeck bir sorunda değil. Yetkili servise aynam açılıp kapanmasında sıkıntı var dedim ve hiç sorgulamadan garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler. Burda mühim olan markanın ve servisinin müşteriye yaklaşımı bence. Mazda gibi bir markaya böyle basit şeylerle olumsuz bakış açısı edinmek bence yanlış. Biz mazdalarımızı çok seviyoruz ve onlarla vakit geçirmekten çok memnunuz..

atlikonak

Sessiz
Araç Markası
Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Kahverengi SUV
Aynalar icin servisi aradim video ve fotograflar gonderirsem garantiye gondereceklerini soylediler yarin gonderecegim sonuc ne cikar bilmiyorum ama hemen ilgilenmeleri guzeldi .. sonuctanda bilgi verecegim ..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Aynalar icin servisi aradim video ve fotograflar gonderirsem garantiye gondereceklerini soylediler yarin gonderecegim sonuc ne cikar bilmiyorum ama hemen ilgilenmeleri guzeldi .. sonuctanda bilgi verecegim ..
Bu bir sorundur ve garanti kapsamında değerlendirilir, sadece prosedürü takip etmek yeterli gelir. Kolay gelsin, kazasız belasız sürüşler olsun.

Üst Alt