Mazda 3 BK (2003-09) Kasisten Geçerken Sürtme Sorunu

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Arka helezon yaylarının altına koymak için 25mm iki adet Get aldım montaj yapmayı planlıyorum uyacak mı ? Uymayacak mı ? tabi uygulama esnasında herşey belli olacak. Bu şekilde Get deneyen var mı aramızda acaba ?
Uygulama yapıp kullanınca sonucu yazarsanız bizde ona göre faydalanırız inşallah.

Alper B

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah HB
Merhaba,
Bende aynı durumdan sıkıntı yaşamaktayım Çekmeköy de ikamet ediyorum bazı noktalardaki kasis değil Ağrı dağı resmen araba dolu olunca kasis görünce yüzümde limon yemiş etkisi oluyor. Çözüm var mı konuya diye araştırma yaptım pek netice alamadım bakıyorum kimisi hortum geçir diyor, kimisi yayları ısıtarak açın diyor, kimisi de çıkma alın diyor iyide çıkma yay bende ki yaydan daha basık olma ihtimali de var o yüzden bu ürünü denemek istiyorum. Açıklama bölümünde Focus benzeri araçlara uyum sağlar diyor ne denli doğru bilemedim. Öneri ve görüşlerinizi esirgemeyin lütfen. Bu arada aracımın resimlerini ekliyorum yorum sizin
Bahsettiğim ürün linki burda; AV615599CE Amortisör Yükseltme Getı/Helezon Alt ORJINAL Yedek Parça Fiyatı
Merhaba, bu uygulamayı yapabildiniz mi? Başarılı oldu mu? Hem montaj hem de son sürüş güvenliği ve konforunu merak ediyorum.

Dreamhunter

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Son durum nedir arkadaşlar , aynı sürtme sorunu benim araçta da var.Mazda 3 BK 1. nesil, acaba yay değişimi yaptırsam sorun çözülür mü ?

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Son durum nedir arkadaşlar , aynı sürtme sorunu benim araçta da var.Mazda 3 BK 1. nesil, acaba yay değişimi yaptırsam sorun çözülür mü ?
Stoperleriniz sağlam mı ?
Arka salıncak üzerinde takozlar var onlar sağlam mı?
Yük durumuna göre lastik basınçlarınızı değiştiriyormusunuz?

Hepsini kontrol ettikden sonra

Yaylarınız orjinal ise açtırabilirsiniz.

Dreamhunter

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Stoperleriniz sağlam mı ?
Arka salıncak üzerinde takozlar var onlar sağlam mı?
Yük durumuna göre lastik basınçlarınızı değiştiriyormusunuz?

Hepsini kontrol ettikden sonra

Yaylarınız orjinal ise açtırabilirsiniz.
Sağolun hocam en kısa zamanda kontrol ettirip , geri dönüş yapacağım, takozların durumunu hiç bilmiyorum. Benim aracın arka yayları olması gerekenden düşük gibi geliyor. Herkeste mi böyle bilmiyorum. Benden önceki sahibi işlem , yaptırdı ya da yaylar özelliğini kaybetti. Aldığımdan beri hiç yay değişimi yaptırmadım.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Sağolun hocam en kısa zamanda kontrol ettirip , geri dönüş yapacağım, takozların durumunu hiç bilmiyorum. Benim aracın arka yayları olması gerekenden düşük gibi geliyor. Herkeste mi böyle bilmiyorum. Benden önceki sahibi işlem , yaptırdı ya da yaylar özelliğini kaybetti. Aldığımdan beri hiç yay değişimi yaptırmadım.
Tecrübem yok ama tecrübe sahibi kişilerden duyduğum yayları açtırabiliyorsun.

Yerinde olsam kontroller sonrası yay değişimi yerine yay açtırma yaptırırdım.

Sonrasında izlenimleri vs dikkate alarak değerlendirirdim

Dreamhunter

Sessiz
Araç Markası
2006 Mazda 3
Aynen , açtırma olayını bilmiyordum , hatta sanayiye gittim bugün, bana bi takım yay alıp geleceksin değiştiricez dediler :)
O zaman iyi bir yer araştırayım açma , ayar vs yapabilecek.Eyv.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan

Üst Alt