Karadeniz Bölgesi Denilince Aklınıza İlk Gelen Şehir Neresidir?

Karadeniz Bölgesi denildiğinde aklınıza gelen ilk kentimiz hangisidir?

• Rize

• Trabzon

• Giresun

• Ordu

• Samsun

• Sinop

• Bolu

• Zonguldak

• Artvin

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Karadeniz'in ruhunun attığı yer Doğu Karadeniz'dir, Trabzon-Rize-Artvin ilk akla gelenlerdir, Rize başkadır :bsmagryr:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring Ultra Plus
Karadeniz çok büyük bi coğrafya olduğu için benim aklıma hiç bir il gelmiyor. Özellikle kıyı şeridi birbirine çok benzediği için hep yeşil ve mavi aklıma geliyor ;)

Bayraktar

ve Cemşid, bi' de Mavi
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Karadeniz veya Laz denildiğinde benim aklıma hep Trabzon gelmiştir... :)
Trabzon'da lazlar çok yok abi. Lazca da bilmezler gari. Onlar Karadenizli sadece. Lazların başkenti Artvin'dir. Eyaletleri de Rize, Batum falan işte. O kadar! :p
Sen de bir şey desene @ezmocesteri :D:D:D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Trabzon'da lazlar çok yok abi. Lazca da bilmezler gari. Onlar Karadenizli sadece. Lazların başkenti Artvin'dir. Eyaletleri de Rize, Batum falan işte. O kadar! :p
Sen de bir şey desene @ezmocesteri :D:D:D
Konuya yazdıktan sonra düşündüm de; küçükken Almanya'da Laz Kenan lakaplı bi abi vardı, gerçi rahmetli olmuş şimdi, Allah rahmet eylesin... Altında 7.40 BMW'si vardı ve hiç çalışmazdı, 10 tane çocuğu vardı ve aldığı çocuk paraları ile aylak aylak gezer, evini geçindirirdi. Altındaki arabaya ve yaşadığı hayata gıpta ile bakmışlığım çok olmuştu... :D Rahmetli Trabzonlu ve Laz olduğu için benim bilinç altıma bu şekilde yerleşmiş olmalı ki, Laz/Karadeniz denilince aklıma hep Trabzon gelir... :)

@Rcm bak hikaye nereye vardı... :D

Üst Alt