Mazda 3 BK (2003-09) Kapıları Kilitleri Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor

UFUK.A

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Dynamic
Merhaba arkadaşlar,

İlk olarak aracım Mazda 3 BK dynamic sedan.

İki haftadır sorunum yolda giderken araç kapıları kendi kendine açılıp kapanıyor. Bazen sakince yapıyor bazen çıldırmış gibi davranıyor. Park ettikten sonra kapıları kilitliyorum gidiyorum. Tekrar geldiğim de kapılar yine açık. Bazen kapıyı kilitlediğim gibi kendi tekrar açıyor. Sürekli sorun yapıyor.

Ek bilgi,

Aracı ben almadan önce arkadaş arabaya modül takmış merkezi kilitle ilgili. Onun için ek anahtar da yapmış iki anahtar geziyorum ve orijinal anahtarlar kapıyı açıp kapatmıyor. Sadece kontak için kullanıyorum.

Geçen hafta bir kaç elektrikçiye götürdüm izmirde. Modülün yenisini taktı sorun çözülmedi. Fakat sonra şöfor kapısında ki kapı switch inden dolayı yapıyor dedi ve onu iptal etti. Sonra kesildi fakat yarım gün sonra tekrar başladı. Ustanın önerisi tüm kapılara bakalım tek tek iptal edelim öyle deneyelim diyor fırsat olup bırakamadım.

Daha önce başına gelmiş olan var mıdır
Veya
Çözüm önerisi var mıdır

Ciddi olarak yardıma ihtiyacım var.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Yapılacak en güzel iş sonradan takılan modülü iptal etmek. Orijinal sistemde sorun varsa ona odaklanmak. Fabrikasyon merkezi kilit olsa belki fikir yürütülebilir ama modülü takan nasıl taktı orijinal sistemi nasıl iptal etti hiç bir bilgi yok elimizde.

UFUK.A

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Dynamic
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yapılacak en güzel iş sonradan takılan modülü iptal etmek. Orijinal sistemde sorun varsa ona odaklanmak. Fabrikasyon merkezi kilit olsa belki fikir yürütülebilir ama modülü takan nasıl taktı orijinal sistemi nasıl iptal etti hiç bir bilgi yok elimizde.
Dediğinize katılıyorum ama yıl sonu olması çok etkiliyor kaba taslak hesaplattırmıştım orijinal sistem 3600 liraya yapılıyordu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ustanın teşhis yöntemi ile sorunun switclerde olup olmadığı tespit edilerek yol haritası çıkarılarak çözüm aranabilir.

UFUK.A

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Dynamic
Peki nedir sorun? Neden bu kadar maliyetli tamiri?
Anahtarlar makinaya atılmış ıkiside çalışmıyor. Durum böyle olunca anahtarları ve içerde bir kaç parçayı değiştireceklerini söylediler.

UFUK.A

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Dynamic
Peki nedir sorun? Neden bu kadar maliyetli tamiri?
Bu arada iki anahtar derken, orijinal anahtarların ikisine de su girmiş. İzmirde bir yere baktırdım. Uzun süre su içinde kalmışlar dedi, kurtaramadı

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Bu arada iki anahtar derken, orijinal anahtarların ikisine de su girmiş. İzmirde bir yere baktırdım. Uzun süre su içinde kalmışlar dedi, kurtaramadı
Konuya gözatmanızda fayda var.

UFUK.A

Sessiz
Araç Markası
2006 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan Dynamic
Ya düzelirse ihtimali ile deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ustanın teşhis yöntemi ile sorunun switclerde olup olmadığı tespit edilerek yol haritası çıkarılarak çözüm aranabilir.
Fırsat bulup gittiğimde bu sefer switchlere yoğunlaşacağız. Umarım sadece o konu ile çözülür

Üst Alt