Mazda 323 BA (1994-98) Kapı Kilidi Sorunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler nedendir bilmiyorum geçen kış da bunu yaşadım kendi düzeldi. Sağ arka kapı kilidi Kuman’da ile kitleyince kitlenmiyor ve açılmıyor. İçeriden kitlersem sorun yok. Kumandaya basınca tepki veriyor çok azcık hareket ediyor ama görevini yerine getiremiyor. Sizce sorunu nedir döşemeyi sökmeden fikir alayım ana merkezden mi yapıyordur bunu yoksa sağ arka kapının kilidinle mi alakalı bir sorun vardır?

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Abiler nedendir bilmiyorum geçen kış da bunu yaşadım kendi düzeldi. Sağ arka kapı kilidi Kuman’da ile kitleyince kitlenmiyor ve açılmıyor. İçeriden kitlersem sorun yok. Kumandaya basınca tepki veriyor çok azcık hareket ediyor ama görevini yerine getiremiyor. Sizce sorunu nedir döşemeyi sökmeden fikir alayım ana merkezden mi yapıyordur bunu yoksa sağ arka kapının kilidinle mi alakalı bir sorun vardır?
Kilit motorundan yapıyordur büyük ihtimal. İçeriden kilitlerken motor komut almaz, direk bağlantı çubuğuyla kilitlenir kapı. O yüzden ben motor diyorum. ;) Önce motora bir şeyler sıkıp el ile hareket ettirmeye çalışın, belki düzelir. Düzelmezse de 15 TL ortalama fiyatlı bir motor alıp kendiniz de değişim yapabilirsiniz.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Su bu motorları etkiliyor mu? Yıkamada filan örneğin?

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İçeriden kilidi arka arkaya 3-4kere hızlı şekilde açıp kapattım düzeldi. Soğuktan donuyor dicem kar yok buz yok daha. Kuman’da ile açıp kapayınca da düzeldi. Sabah çok yavaş bir şekilde inmeye çalışıp kalıyordu tam kapanmıyordu. Tahminimce soğuktan bir şeyler oluyor

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
İçeriden kilidi arka arkaya 3-4kere hızlı şekilde açıp kapattım düzeldi. Soğuktan donuyor dicem kar yok buz yok daha. Kuman’da ile açıp kapayınca da düzeldi. Sabah çok yavaş bir şekilde inmeye çalışıp kalıyordu tam kapanmıyordu. Tahminimce soğuktan bir şeyler oluyor
Soğuktan değildir bence ki Bursa'da da öyle bir soğuk ta yok zaten, pislik toz felan bence, müsait zamanda bir ameliyat yaparsın

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Soğuktan değildir bence ki Bursa'da da öyle bir soğuk ta yok zaten, pislik toz felan bence, müsait zamanda bir ameliyat yaparsın
Evet abi geçen sene temizlenmişti Afyon’da oturduğum sokak da yeni binalar yapılıyordu o tozun birikmişliği çıkıyor olabilir. Hafta sonu açıp bakıcam hava izin verirse

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Otomatik kilit mekanizmasının içinde küçükken oyuncak arabaların içinden söktüğümüzde benzer bir motor var onun ömrü bitince bu şekilde sorun yaşarsınız.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Otomatik kilit mekanizmasının içinde küçükken oyuncak arabaların içinden söktüğümüzde benzer bir motor var onun ömrü bitince bu şekilde sorun yaşarsınız.
Şimdilik sorun yok abi dediğiniz gibi ömrü bitmeye başlamış Ufaktan ufaktan uyarı veriyor

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Konuyu hortlatayım 1 sene geçmiş. Kış geldi aynı sorun baş gösterdi. Ön kapı hoparlörünü değiştiriyordum aklıma gelmişken bakayım dedim(sorun tekrar başlamıştı). Döşemeyi söktüm arabanın Yalıtımı için kullanılan mastik akmış kilidin döşeme ile kapı bağlantı yerine bulaşmış. Haliyle kış gelince donuyor ve hareket etmesine olanak vermiyordu. Güzelce temizleyip yağladım şimdi şıkır Şıkır çalışıyor :)

Üst Alt