Mazda 323 BA (1994-98) Kapı Kilidi Sorunu

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Abiler nedendir bilmiyorum geçen kış da bunu yaşadım kendi düzeldi. Sağ arka kapı kilidi Kuman’da ile kitleyince kitlenmiyor ve açılmıyor. İçeriden kitlersem sorun yok. Kumandaya basınca tepki veriyor çok azcık hareket ediyor ama görevini yerine getiremiyor. Sizce sorunu nedir döşemeyi sökmeden fikir alayım ana merkezden mi yapıyordur bunu yoksa sağ arka kapının kilidinle mi alakalı bir sorun vardır?

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Abiler nedendir bilmiyorum geçen kış da bunu yaşadım kendi düzeldi. Sağ arka kapı kilidi Kuman’da ile kitleyince kitlenmiyor ve açılmıyor. İçeriden kitlersem sorun yok. Kumandaya basınca tepki veriyor çok azcık hareket ediyor ama görevini yerine getiremiyor. Sizce sorunu nedir döşemeyi sökmeden fikir alayım ana merkezden mi yapıyordur bunu yoksa sağ arka kapının kilidinle mi alakalı bir sorun vardır?
Kilit motorundan yapıyordur büyük ihtimal. İçeriden kilitlerken motor komut almaz, direk bağlantı çubuğuyla kilitlenir kapı. O yüzden ben motor diyorum. ;) Önce motora bir şeyler sıkıp el ile hareket ettirmeye çalışın, belki düzelir. Düzelmezse de 15 TL ortalama fiyatlı bir motor alıp kendiniz de değişim yapabilirsiniz.

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Su bu motorları etkiliyor mu? Yıkamada filan örneğin?

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
İçeriden kilidi arka arkaya 3-4kere hızlı şekilde açıp kapattım düzeldi. Soğuktan donuyor dicem kar yok buz yok daha. Kuman’da ile açıp kapayınca da düzeldi. Sabah çok yavaş bir şekilde inmeye çalışıp kalıyordu tam kapanmıyordu. Tahminimce soğuktan bir şeyler oluyor

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
İçeriden kilidi arka arkaya 3-4kere hızlı şekilde açıp kapattım düzeldi. Soğuktan donuyor dicem kar yok buz yok daha. Kuman’da ile açıp kapayınca da düzeldi. Sabah çok yavaş bir şekilde inmeye çalışıp kalıyordu tam kapanmıyordu. Tahminimce soğuktan bir şeyler oluyor
Soğuktan değildir bence ki Bursa'da da öyle bir soğuk ta yok zaten, pislik toz felan bence, müsait zamanda bir ameliyat yaparsın

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Soğuktan değildir bence ki Bursa'da da öyle bir soğuk ta yok zaten, pislik toz felan bence, müsait zamanda bir ameliyat yaparsın
Evet abi geçen sene temizlenmişti Afyon’da oturduğum sokak da yeni binalar yapılıyordu o tozun birikmişliği çıkıyor olabilir. Hafta sonu açıp bakıcam hava izin verirse

UmitSerbest

Katılımcı
Araç Markası
97 Mazda 323 Familia
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Otomatik kilit mekanizmasının içinde küçükken oyuncak arabaların içinden söktüğümüzde benzer bir motor var onun ömrü bitince bu şekilde sorun yaşarsınız.
Şimdilik sorun yok abi dediğiniz gibi ömrü bitmeye başlamış Ufaktan ufaktan uyarı veriyor

Üst Alt