Mazda 626 GF (1997-02) Kapı İçi Tutacak Soyulması

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Hayırlı akşamlar arkadaşlar.Aracımda kapıların iç tarafındaki tutma kolu bayağı soyulmuş ve bana çok çirkin görünüyor.Burası ile ilgili ne yapabiliriz?
Ayrıca dış kısımdaki siyah plastik kuşağın rengi zamanla solmuş durumda bunuda parlatmanın bir yolu var mıdır acaba?
3a2b34a07149538e38eb77fbbfac5b44.jpg
f878fb9c4270059a6c1ecce2bf7eae6d.jpg
0ff1627bfb92d7016b37978194164baf.jpg
9c3b213b1369d3aa8e187df27cc10e9a.jpg
0cd4dfe8626f4e2a7ec7c1268a896ac2.jpg
555343fa9071692646a5bce9d0ddee19.jpg

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Soyulan kısımlar yumuşak dokuda ise, yani parmağınızı bastırdığınızda içeri doğru esniyorsa deri boyası ile boyanabilir. @Murat Abi bu konuda detayları anlatabilir belki.
Bu kısımlar yumuşak değil ise parçalar çıkarılıp normal boya ile boyanabilir. @ReaL Abimiz yaptırmıştı sanırım kendi aracına ama hangi yöntem uygulandı bilmiyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Fotoğraftan anladığım kadarıyla o kısımlar sert plastik ve deformasyon var, boya yapılsa bile deformasyon için yapılabilecek çok fazla şey yok sanırım. Son fotoğraftaki yuvarlaklar ne hocam onu anlayamadım.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Fotoğraftan anladığım kadarıyla o kısımlar sert plastik ve deformasyon var, boya yapılsa bile deformasyon için yapılabilecek çok fazla şey yok sanırım. Son fotoğraftaki yuvarlaklar ne hocam onu anlayamadım.
Boyadaki taş izleri abi.Onlara rütuş yaptım geçen hafta.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Soyulan kısımlar bir kaç kat boyanırsa sonuç alınabilir, ama o rengi deri boyası olarak bulmak çok zor. Kaplama biraz maliyetli olur ama daha garanti olur...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Soyulan kısımlar yumuşak dokuda ise, yani parmağınızı bastırdığınızda içeri doğru esniyorsa deri boyası ile boyanabilir. @Murat Abi bu konuda detayları anlatabilir belki.
Bu kısımlar yumuşak değil ise parçalar çıkarılıp normal boya ile boyanabilir. @ReaL Abimiz yaptırmıştı sanırım kendi aracına ama hangi yöntem uygulandı bilmiyorum.

Doku yumuşak ise folyo kaplama olabilir. Deri boyası ile sonuç alınamaz. Zira doku da kayıp var, yüzeyin soyulduğu belirtilmiş. Üzerine deri kaplanması en uygun.

Sert mika olan modellerdey bildiğimiz otomobil boyası mükemmel ötesi sonuç veriyor. Fabrika görse, tüh ya niye biz hepsine böyle yapmadık diye hayıflanır :) Zira maliyeti yok denecek kadar az, görüntüsü muhteşem...

+++

1 nolu yer, siyah sert plastik idi.

2 Nolu yer de aynı siyah mika idi, orayı söktüremedim. Malum ben sizler gibi kendim sökemiyorum. :)

yAV8oE.png

Son düzenleme:

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Doku yumuşak ise folyo kaplama olabilir. Deri boyası ile sonuç alınamaz. Zira doku da kayıp var, yüzeyin soyulduğu belirtilmiş. Üzerine deri kaplanması en uygun.

Sert mika olan modellerdey bildiğimiz otomobil boyası mükemmel ötesi sonuç veriyor. Fabrika görse, tüh ya niye biz hepsine böyle yapmadık diye hayıflanır :) Zira maliyeti yok denecek kadar az, görüntüsü muhteşem...

+++

2 Nolu yer de aynı siyah mika idi, orayı söktüremedim. Malum ben sizler gibi kendim sökemiyorum. :)

yAV8oE.png
güzel parlamş valla..harika olmuş begendim.

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

+++

yAV8oE.png
Aracın rütuş boyası var biraz elimde aklıma da geldi aslında ama güvenemedim yapmaya.Çünkü orayı daha da kötü yapabilirim diye korktum.

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt