Kamu Çalışanları Tayin Yerleri Bilgi Alışverişi

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Ben de bundan sonra nasipse memleketim olan Sivas'ta ikamet edeceğim. Hanımın tayini çıktı, ben de eş durumundan Ağustos'ta geleceğim inşallah. Gerçekten Bursa'dan yaka silkmiş olarak kaçarcasına gidiyorum. Trafiği, mültecileri, hayat pahalılığını, nüfus yoğunluğunu, kokmuş kıyakçı bürokrasisini, ruhsuz yapmacık komşuluklarını, kimsenin evimize ayak basmadığı bayramlarını bırakıyorum geride. Sivas'a bir ümitle gidiyorum inşallah Rabbim utandırmaz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ben de bundan sonra nasipse memleketim olan Sivas'ta ikamet edeceğim. Hanımın tayini çıktı, ben de eş durumundan Ağustos'ta geleceğim inşallah. Gerçekten Bursa'dan yaka silkmiş olarak kaçarcasına gidiyorum. Trafiği, mültecileri, hayat pahalılığını, nüfus yoğunluğunu, kokmuş kıyakçı bürokrasisini, ruhsuz yapmacık komşuluklarını, kimsenin evimize ayak basmadığı bayramlarını bırakıyorum geride. Sivas'a bir ümitle gidiyorum inşallah Rabbim utandırmaz.
Allah'ım utandırmasın inşallah hocam. Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun.

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Hayırlısı olsun kardeşim.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Hakkında hayırlısı hocam.
Sivas'ı bilmiyorum lakin dediklerinizin içindeki hayat için huzur getirici önemli kriterler de Kayseri pek farklı değil.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Kayseri biraz daha kapalı bir toplum diye biliyorum. Artık iyi şeyler düşünüp iyi şeyleri çağırmak istiyorum. Büyük şehire tövbe ettik çok yordu bizi. Sivas'tan memnun kalmazsam başka bir küçük şehri deneriz. Doğru yeri bulana kadar devam.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Kayseri biraz daha kapalı bir toplum diye biliyorum. Artık iyi şeyler düşünüp iyi şeyleri çağırmak istiyorum. Büyük şehire tövbe ettik çok yordu bizi. Sivas'tan memnun kalmazsam başka bir küçük şehri deneriz. Doğru yeri bulana kadar devam.
Umarım memnun kalırsın hocam.
Kayseri birde çok göç aldığı için,üstüne birde mülteci sorunu epey fazla burda da var, kimseye tavsiye etmiyorum. Bu akşam üzeri aprtmandaki gürültüye kapıya araladım.Komşunun ufak çocuğuna başka bir komşu çocuğu tokat atmış.Bunu duyan abisi de(henüz lise 1 veya 2 dedir) katta saydırmaya başlamış.Çocuğun anası,ablası ve saydıran abisi alt kata baskına gitmeye hazırlanırken ben uyardım, delikanlıyı alma abla diye. Sıpa hala sokup çıkarırken evine tıktım geri.Zencide değil,kaç cm deyip oturtacan ama olmuyor işte :)
Şahsen ben küçük batı şehirlerini tercih ediyorum hayallerimde.
Allah herkesin gönlüne versin...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Umarım memnun kalırsın hocam.
Kayseri birde çok göç aldığı için,üstüne birde mülteci sorunu epey fazla burda da var, kimseye tavsiye etmiyorum. Bu akşam üzeri aprtmandaki gürültüye kapıya araladım.Komşunun ufak çocuğuna başka bir komşu çocuğu tokat atmış.Bunu duyan abisi de(henüz lise 1 veya 2 dedir) katta saydırmaya başlamış.Çocuğun anası,ablası ve saydıran abisi alt kata baskına gitmeye hazırlanırken ben uyardım, delikanlıyı alma abla diye. Sıpa hala sokup çıkarırken evine tıktım geri.Zencide değil,kaç cm deyip oturtacan ama olmuyor işte :)
Şahsen ben küçük batı şehirlerini tercih ediyorum hayallerimde.
Allah herkesin gönlüne versin...
Tuzunuz kuru değilse ülkenin her yerinde aynı sorunlar var, habis ur gibi memleketin her yerine dağıldı mülteciler... Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Tuzunuz kuru ise, her yer güllük gülistanlık... :(

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Fazla mülteci deyip duruyoruz,Faşo Ağa ilan ederler güzel ülkemde.Birde ırkcı yaftaları yok mu,bunun adı ırkcılık ise hiç alınmıyorum valla,evet ırkcıyım.

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Irkçılığın tanımı gayet basit. Bir insan başka bir insanı tanımadan sadece milliyeti suriye/afgan/rus/amerika diye, ırkı arap/kürt/türk diye kaşı beyaz, dişi pembe, tırnağı mor diye yaftalıyorsa o insan tertemiz ırkçıdır.

Sosyal medyada ve popülist internet sitelerinde, köşe yazarlarında suriyeliler kavga etti, çocuğa tecavüz etti, karısını dövdü vs. vs. diye durmadan haberler yapılıyor. Halbuki ben hiç bunları yapan türk görmedim. Bir insan bir suç işliyorsa kötü bir insan olduğu için işliyor, milliyetinden dolayı değil.
Devlet ülkede düzeni sağlamak zorundadır. Yere çöp atmak suç ise bana da diğerine de eşit oranda suçtur.

Son cümle olarak ülkemiz bir anda bu kadar (4-5 milyon) nüfus artışına kesinlikle uyum sağlayamaz. Zaten kendi nüfusumuza yetmeyen ekonomimiz bir o kadar daha işsize hazır değil. Mümkün olan en kısa sürede ülkelerine uygun yerlere sevki sağlanmalı.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya
Bir yerde okumuştum. "Evet artık gitmeliler ama karşılıklı kırıp dökmeden" yazıyordu. Katılıyorum kesinlikle. Karşılıklı ilişkiler nefrete dönmeden gitmeleri gerekiyor. Benim konu hakkındaki kopuşum Mudanya sahilinde nargile keyfi yapan Suriyeli gençleri görmemle oldu. Aynı zamanda başçavuş olan hala oğlum Suriye'de operasyondaydı ve halam hergün başına bir iş gelmesin diye ağlayarak dua ediyordu. Yöneticiler de büyük ihtimal o esnada odalarında nargile çekip, meydanlarda aslan Mehmetçik nutukları çekiyordu.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir yerde okumuştum. "Evet artık gitmeliler ama karşılıklı kırıp dökmeden" yazıyordu. Katılıyorum kesinlikle. Karşılıklı ilişkiler nefrete dönmeden gitmeleri gerekiyor. Benim konu hakkındaki kopuşum Mudanya sahilinde nargile keyfi yapan Suriyeli gençleri görmemle oldu. Aynı zamanda başçavuş olan hala oğlum Suriye'de operasyondaydı ve halam hergün başına bir iş gelmesin diye ağlayarak dua ediyordu. Yöneticiler de büyük ihtimal o esnada odalarında nargile çekip, meydanlarda aslan Mehmetçik nutukları çekiyordu.
Hedef şu hocam...

Ülkenin demografik ve kültürel yapısını değiştirerek, gelişmez hale getirerek yönetmek... Şimdi de yönetiyorlar ama onların istediği Türk ırkını bozmak...

Bu projeyi de, dini kullanarak Müslüman olduğunu iddia eden, ülke yönetimine "sen Ensar'sın, onlar muhacir" safsatası ile yediriyorlar... Ama gelenlerin büyük çoğunluğunun muhacir kalitesinde ve kalibresinde olmadığını Metin Şentürk bile anlayabiliyor...

Ülke idarecilerinin amacı ise, ne şekilde olursa olsun koltuğu bırakmamak. Bunun için her türlü yol onlara mübah...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Bu projeyi de, dini kullanarak Müslüman olduğunu iddia eden, ülke yönetimine "sen Ensar'sın, onlar muhacir" safsatası ile yediriyorlar... Ama gelenlerin büyük çoğunluğunun muhacir kalitesinde ve kalibresinde olmadığını Metin Şentürk bile anlayabiliyor..
Konu epey yanlış yere gidiyor ama yazmadan edemedim. Müslüman olan bir ülkede din neden bu kadar kullandırılır neden buna müsamaha göstermeyi bırak prim verdirilir anlayamıyorum. Bir Allah kuluda çıkıp "yahu arkadaş benim namusum,şerefim gibi kutsaldır din,zırt birt herseyde karıştırmayın bu olguyu" diyeceği yerde... Mesela ticari dükkan vs gibi yerlere dini terimli isim konulması uygun değildir neden adam üç kagitcilik yaparsa din zarar görmesin diye. Ama maşallah bizde din zarar görürse görsün biz zarar gormeyelimde mantığı almış yürümüş...
Metrekareye düşen Suriyeli sayısına bakılırsa iş işten çıkmış ve ülke geleceği için bu işi bir an evvel çözmek lazım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Konu epey yanlış yere gidiyor ama yazmadan edemedim. Müslüman olan bir ülkede din neden bu kadar kullandırılır neden buna müsamaha göstermeyi bırak prim verdirilir anlayamıyorum. Bir Allah kuluda çıkıp "yahu arkadaş benim namusum,şerefim gibi kutsaldır din,zırt birt herseyde karıştırmayın bu olguyu" diyeceği yerde... Mesela ticari dükkan vs gibi yerlere dini terimli isim konulması uygun değildir neden adam üç kagitcilik yaparsa din zarar görmesin diye. Ama maşallah bizde din zarar görürse görsün biz zarar gormeyelimde mantığı almış yürümüş...
Metrekareye düşen Suriyeli sayısına bakılırsa iş işten çıkmış ve ülke geleceği için bu işi bir an evvel çözmek lazım.
Oysa ki; inandık dedikleri yüce Rabbim "dini satmayın, paraya değişmeyin" diyor... ;)

Üst Alt