Mazda 6 GH (2007-13) Kabin İçi Aksesuar Çalışmaları

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Merhaba... iç aksamı güzelleştirmek için bizim araçlara göre yeterince aksesuar bulamıyorum. Kendimce bulduklarımı uygulayacam ve buradan paylaşacam. Uygun mudur bilemedim uygun bir konu da bulamadım. O yüzden yeni açıyorum. Uygun görülmezse kaldırırsınız n.p
ben şimdiye kadar sadece direksiyon kılıfı ve vites topuzunu halledebildim. Direksiyon kılıfı fox marka çok güzel hissi dokunusu. Gerçek deri ve h.b da 70 TL.
Vites topuzu aliexpress den aldım. Eskisine göre çok kibar ve küçük tavsiye ederim. Onu da 65 TL ye aldım. sırada taban aydınlatmaları neonlar plastik aksam koruyucu folyo lar vites çevresi vernikleme-boyama ve koltuk boyama işlemleri var yaptıkça paylaşırım.

Ekli dosyalar

• ae_1554277011564.jpg
    ae_1554277011564.jpg
    200.4 KB · Görüntüleme: 89

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Hayırlı olsun, vites topuzu kronik olarak yıpranıyor bende değişmeyi düşünüyorum direksiyon kılıfından fotoğraf yokmuydu ?

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yakup abi direksiyon normal kılıf olduğu için gerek duymadim ama cekeyim hemen.
Vites sin deri kaplaması baya soyulmustu benim abi o yüzden komple söktüm kaplamayı. Dediğin gibi Krom folyo ile ortasını kaplayıp yada krom efekt boya ile boyayıp vernikleyip diğer yerlerini dosemeciden deri kaplatirim yedek durur diyordum bende. Ama bu topuz çok daha güzel geldi bana eskisine göre. Hem görsel olarak hem de sanki diğerinden daha uyumlu arabanin içine. Kucuk olması da çok hoş.

Son düzenleme:

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Abi direksiyon fotoları burda. Bu arada bagaj havuzu işini siz nasıl hallettiniz bilmiyorum ama tr de yok sadece orjinalı var o da 420 TL diyorlar. Ben görsel olarak benzettğim için arkadaşın civic deki bagaj havuzunu bir denedim ve gayet güzel uydu. Sadece arkada biraz boşluk kalıyor bizim bagaj daha büyük olduğu için. Ama on taraf ve yanlar güzel oturuyor göze batmayan bosluklar kalıyor sadece. Zaten içine birkaç eşya da konulunca siz söylemediğiniz sürece kolay kolay anlayamaz kimse. Ben sipariş verdim 54 TL ye geliyor. Gelince isterseniz fotoğraf da atarım.

Ekli dosyalar

• IMG-20190312-WA0025.jpeg
    IMG-20190312-WA0025.jpeg
    126.8 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG-20190312-WA0021.jpeg
    IMG-20190312-WA0021.jpeg
    203.2 KB · Görüntüleme: 86

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aliexpress den ben 39 tl ye almıştım şimdi 50 tl olmuş. Ama kalite çok iyi. Metal ve deri malzeme. Çok ağır ve elit duruyor. Düşünen varsa tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• IMG-20190410-WA0007.jpeg
    IMG-20190410-WA0007.jpeg
    441.2 KB · Görüntüleme: 65
  • ae_1554896957238.jpg
    ae_1554896957238.jpg
    142.7 KB · Görüntüleme: 67

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bir düzeltme yapayım. Anahtar kılıfını taktim okulda. Dersim bitti aracıma gittim kapıları açtı sorun yok ama arabayı çalıştırmadı. Sanırım bu anahtarik immobilizer sinyalini gecirmiyor. Yada bir sorun var bakalım anlayacaz.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Havalar bi ısınsın duman attiricaz inş

Ekli dosyalar

• 20190413_135635.jpg
    20190413_135635.jpg
    237.9 KB · Görüntüleme: 70
  • 20190413_135649.jpg
    20190413_135649.jpg
    212.7 KB · Görüntüleme: 68

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Bir düzeltme yapayım. Anahtar kılıfını taktim okulda. Dersim bitti aracıma gittim kapıları açtı sorun yok ama arabayı çalıştırmadı. Sanırım bu anahtarik immobilizer sinyalini gecirmiyor. Yada bir sorun var bakalım anlayacaz.
Anahtarlık güzel olmuş güle güle kullan. Ben de silikon olanından almıştım ama kısa sürede geri çıkardım çünkü cepte çok kaba duruyor, hem de silikon takılıyor kumaşa. Sonra mat siyah folyoyla kapladım devam :)
Screenshot_2019-04-13-16-58-28.png

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Anahtarlık güzel olmuş güle güle kullan. Ben de silikon olanından almıştım ama kısa sürede geri çıkardım çünkü cepte çok kaba duruyor, hem de silikon takılıyor kumaşa. Sonra mat siyah folyoyla kapladım devam :)
Ekli dosyayı görüntüle 44035
Bendeki asıl sıkıntı tuşların üzeri silinmiş abi. O yüzden öyle bir kılıf almıştım.o da çalışmadı zaten. Parasını iade ettiler. Ama bir şeyler yapıp çalıştırıcam

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Aliexpress den ben 39 tl ye almıştım şimdi 50 tl olmuş. Ama kalite çok iyi. Metal ve deri malzeme. Çok ağır ve elit duruyor. Düşünen varsa tavsiye ederim.
Çok güzelmiş bu, çalıştırma işine çözüm bulabildiniz mi, birde ürünün linki var mı

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Daha önce aynı anahtar klıfının krom olanını almaya niyetlendim, fakat yorumlarda herkes klıf takıldıktan sonra aracın çalışmadığını belirttiği için vazgeçmiştim. Kılıf kalın bir metal malzeme ile üretildiğinden arabanın anahtardaki immobilizer çipini okumasına engel oluyor, aracınız bu sebeple çalışmıyordu muhtemelen.
Ben de aracın anahtarından pek memnun değilim, biraz basit duruyor. Bi ara anahtar modelini değiştirmek için biraz araştırma yapıp sizin aldığınız kılıfta karar kılmıştım, sonra immobilizer sorunundan dolayı ondan da vazgeçmiştim :)

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Daha önce aynı anahtar klıfının krom olanını almaya niyetlendim, fakat yorumlarda herkes klıf takıldıktan sonra aracın çalışmadığını belirttiği için vazgeçmiştim. Kılıf kalın bir metal malzeme ile üretildiğinden arabanın anahtardaki immobilizer çipini okumasına engel oluyor, aracınız bu sebeple çalışmıyordu muhtemelen.
Ben de aracın anahtarından pek memnun değilim, biraz basit duruyor. Bi ara anahtar modelini değiştirmek için biraz araştırma yapıp sizin aldığınız kılıfta karar kılmıştım, sonra immobilizer sorunundan dolayı ondan da vazgeçmiştim :)
Ben sinyal çıksın diye metal kısımları kestim baya torpuledim zimparaladim incelttim ama yine olmadı. Son çare deri kılıf almak artık

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Benim dikiz aynasının sag-sol tuşu yerinde durmuyor boşta gibi müzik calarken falan cızırtı yapiyor sallanıyor. Bu nasıldır alayımmı nedersiniz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-15-16-41-57.png
    Screenshot_2019-04-15-16-41-57.png
    387.1 KB · Görüntüleme: 39

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Acaba o tuş yerinden falan çıkmış olabilir mi, içini açsak yerine oturtabilir miyiz

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
TRY 207.09 8%OFF | GCC1-66-350C GCC166350C GÜÇ MASTER CAM KONTROL ANAHTARı Mazda IÇIN CX-7 LHD 2007-2012 GS3L 66 350C

Hali hazırda bu ürün elimde var.

Ben bu satıçıdan almıştım.

Mazda 3de çalışırmı diye denemek için almıştım.

Sizin buldugunuz en düşük fiyatdanda verebilirim.
@emirdede
@RGM

Üst Alt