İzlenmesi Gereken Filmler Belgeseller-Ortak Konu

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Kore filmlerinden bir kaç tane de ben önereyim. Hepsi de izlediğim ve çok beğendiğim filmler.

Boş ev / Three Iron / Bin Jip
Hırçın Sevgilim / My Sassy Girl / Yeopgijeogin Geunyeo
İhtiyar Delikanlı / Old Boy / Oldeiboi
Hatırlanacak Bir Anı / A Moment to Remember / Nae meorisokui jiwoogae

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Gift filmi gibi filmlerin (aile filmi gibi duran) içine abuk subuk sahne neden koyarlar anlamıyorum.

Acı reçete ki, Sherlock un yardımcısı diye bahsetip hatirlamadigin aktör için geberiyorlar hocam,bende Zeta Jones a.
Hale berry in o filmini izlememistim. Müstehcenlik içerir mı?

Ben de boş geçmeyim, bir Kore filmi daha ekleyeyim.
Bu filmde gayri meşru ilişkisi olan dedektif, kirigindan gelen telefona bakarken kaza yapıp kızını kaybeder. Karısına durumu açıklayamaz. Bir gün eve dönen karisinin hallerinden şüphe eder ve ertesi gün bulunan cesedin olay yerinde karısına ait ipuçları görünce olayı örtbas etmek için çaba sarf eder. Film Kore olunca herşey bu kadar basit değildir. Akıcı ve gizemi ile izlenmeyi hak eden basarili bir yapım. Filmde müstehcen görüntü yok ama söz var.
"Saving My Wife"
Ekli dosyayı görüntüle 27740
Halle berrynin filmini tivibuda izledim kesmiş olabilirler( o da bir sahne) duygusal bir film,

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Yine bir katil bulmacali film yazayım.
5 arkadaş tek gecelik ilişkiler için bir daire tutar. Bir sabah dairede tanımadıkları bir kadın cesedi bulunca işler karışır. Dairenin 5 anahtarı olması birbirlerinden şüphe etmeleri için yeterde artar bile.
Filmin orijinali Belcikalilara ait bu ABD versiyonu. Konusundan ailecek izlenemeyecegi belli galiba.
images (2).jpeg

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
5 arkadaş tek gecelik ilişkiler için bir daire tutar. Bir sabah dairede tanımadıkları bir kadın cesedi bulunca işler karışır. Dairenin 5 anahtarı olması birbirlerinden şüphe etmeleri için yeterde artar bile.
Filmin orijinali Belcikalilara ait bu ABD versiyonu. Konusundan ailecek izlenemeyecegi belli galiba.
Ekli dosyayı görüntüle 27784
Bu tarz konulara bayılıyorum mutlaka izlemeye çalışacağım :) Rezervuar köpekleri de buna benzer bir konuda harika filmdi o da.

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Çekik gözlülerden devam edelim. Bu adamlarin filmleride araçları gibi çok sağlam :)
Filmimiz başladığı gibi bitiyor. Zaman nasıl geçmiş farkında olmuyorsunuz. Filmimiz kahramanimizin! annesinin cenazesine gelirken yolda birine çarpıp öldürmesi ve ceseti Kia Magentisin bagaja koymasıyla başlıyor. Ne var ki adamı kendi öldurmemistir aslında.
images (4).jpeg

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB

Cebimdeki Yabancı diye vizyona giren çalıntı filmimiz aşağıdaki filmden uyarlanmış tamamen kopya. Yaptğımız orjinal pek birşey yok kopya çekmeye bayılıyoruz. Aman dikkat paralar boşa gitmesin :)

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Cebimdeki Yabancı diye vizyona giren çalıntı filmimiz aşağıdaki filmden uyarlanmış tamamen kopya. Yaptğımız orjinal pek birşey yok kopya çekmeye bayılıyoruz. Aman dikkat paralar boşa gitmesin :)

Bende bu filmi nereden hatılıyorum diye düşünüp duruyordum teşekkürler :) orjinal her daim iyidir..

Reactions: Rcm

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Çekik gözlüler Holywoodu bitirdi bende.
Bu sefer ki filmde, bir avukatın kaçırılan kızı karşılığında idamı nerdeyse kesinleşmiş bir sanığı kurtarması istenir.Bunun için 7 günü vardır.
Filmimizin tek eksisi bol küfürlü olması.

yedi-gun-1393064834.jpg

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ekli dosyayı görüntüle 27784
Senaryoda sona doğru izleyicinin dikkatini farklı yerlere çekip olayı çetrefilli bir hale sokmak için uğraş verilmiş, bunu yaparken mini kopukluklar olmuş gibi hissediliyor ama genel anlamda güzel bir film, bu tarz filmleri seviyorum.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Altered Carbon,

Zihinlerin dijitalleştirilip direk zarar görmediği sürece bedenden bedene aktarıldığı bir 25. y.y. da geçen dizimiz Matrix gibi başlangıçta anlaşılması zor olabilse de izlenmeli.

İçerik olarak,
Şiddet dozu: Yüksek
Aile uygunluğu: İçeriğinde bulunan sahneler soft kalsa da Uygun Değil

Not: Reenkarnasyona farklı bir bakış olarak görebilir veya aksiyon ıvır zıvır ne ararsan var diyerek de izleyebilirsiniz..

Altered Carbon (TV Series 2018– ) - IMDb

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Gerilimin yanına gizemde katıp, e Kore olunca "intikam" olmazsa olmazımız şöyle Gerilim-gizem-intikam üçlemesinde güzel bir film yazayım.
Terfi aldığı için iş arkadaşları ile parti veren dedektifimiz aynı gecenin devamında yanlışlıkla birini vurup öldürür.Ertesi sabah vurduğu adamın cesedini vince asılmış şekliyle haberlerde görünce iş çıkmaza girer.Çünkü vince asan kendisi değildir.Olayı ört bas edebilmek için davayı kendi alır ancak kedi fare oyunu henüz başlamıştır.Ailecek izlenebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 27341
Çekik gözlülerden devam edelim. Bu adamlarin filmleride araçları gibi çok sağlam :)
Filmimiz başladığı gibi bitiyor. Zaman nasıl geçmiş farkında olmuyorsunuz. Filmimiz kahramanimizin! annesinin cenazesine gelirken yolda birine çarpıp öldürmesi ve ceseti Kia Magentisin bagaja koymasıyla başlıyor. Ne var ki adamı kendi öldurmemistir aslında.
Ekli dosyayı görüntüle 27866
Benzer senaryoya sahip The Chronicles of Evil (yani ilk alıntıda olan film) filminin yanında sönük kalıyor biraz, tavsiye ettiğin çekik gözlülerden devam edeyim biraz daha ;)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Benzer senaryoya sahip The Chronicles of Evil (yani ilk alıntıda olan film) filminin yanında sönük kalıyor biraz, tavsiye ettiğin çekik gözlülerden devam edeyim biraz daha ;)
Aynen hocam.Hard Dayin akıcılığı hoşuma gitmişti benim. Seven Days de çıta biraz daha yüksek, pişman olmazsın.Ancak henüz No Mercy'den iyisine rastlamadım.
Bir film daha yazayım Koreden.
Bu filmde anestezik duyarsızlık(bu terimi uydurdum,bunun adı aslında şuydu demeyin:) ) olan bir çocuğun ameliyat esnasında her şeyi hissetmesi ve derdini anlatamamasından dolayı aldığı intikam konu ediliyor.Katilimiz çocuk ama çocuğun büyümüş hali kim orası belli değil.Elbette fotodaki biri :).Ailecek izlenebilir.
Return/Ri-Teon
rbzcz8.jpg

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
DVD koleksiyonu yapan var mı?
Star Wars'un ilk 6 filmi var bende DVD olarak. Son 8 yıldır internet, DVD ihtiyacını kaldırdığından başlarda harici hard disk ile stok işine girdim ama şimdilerde direkt indirmeden izlemeyi tercih ediyorum genelde. İndirdiysem de izleyip siliyorum, nasıl olsa her an ulaşılabilir oldu artık her dizi-film.

Üst Alt