İspark-HGS-OGS Borç Sorgulama

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Arkadaşlar araç alım-satımı yaparken mutlaka sorgulama yapın. İspark aracın el değiştirmesine bakmıyor, sahibi kimse ondan istiyor parayı.

İstanbulda yaşayanların belli aralıklarla kontrol etmelerinde fayda var ;)

İspark Borç Sorgulama
İSPARK - Plaka Borç Sorgulama - İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret A.Ş. - Güvenle Park, Güler Yüzle Hizmet

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama
HGS Müşteri Hizmetleri Resmi İnternet Sitesi

OGS Kaçak Geçiş Sorgulama
KGM - Geçiş İhlal Sorgulama

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benim araç satılmadan önce de ceza yemiş kim ödeyecek :D
13.10.2008 - 31.12.2012413.00
01.01.2013 - 1/15/201715.00
[TBODY] [/TBODY]
Bu arada benim HGS de palaka yanlış girilmiş

Son düzenleme:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şu an ihale sende :)
Benim plakaya ceza sorguladığımda benden önceki şahsa şu kadar ceza kesilmiş haberi yok heralde

Tahakkuk TarihiSeri Sıra NumarasıTrafik CezasıGecikme Para Cezasıİndirim TutarıDönem Tutarı
04.02.2010FM00638779548.00 TL1,096.00 TL0.00 TL1,644.00 TL
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Buraya yazmayı daha uygun gördüm..Ben şimdi guzuya yeni plaka taktik..Şimdi ceza sorgulaması yapayım dedim.hgs cezaları gözüküyor ben plakayı almadn önce..bunlar benim için sıkıntı olur mu???daha önce mi sahibine ait diye biliyorum.
IMG-20170727-WA0003.jpg

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Sağol abi..gene de bir sorayım dedim.Ne olur ne olmaz burası türkiye sonuçda..sonra bana önceki sahibi ödeyemiyomuş sen ödeyeceksn derler filan:D:D

Noter satışın cebinde dursun , bunların ne yapacağı belli olmaz :)
Geçenlerde bana 2009 yılında hurdaya ayırdığım aracım için 2016 tarihli hgs kaçak geçiş cezası gelmişti..Allahtan bu belgeleri hep saklarım ki hemen gidip belgeleri gösterdim de ceza geçersiz diye bir yazı verdiler..

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll
Noter satışın cebinde dursun , bunların ne yapacağı belli olmaz :)
Geçenlerde bana 2009 yılında hurdaya ayırdığım aracım için 2016 tarihli hgs kaçak geçiş cezası gelmişti..Allahtan bu belgeleri hep saklarım ki hemen gidip belgeleri gösterdim de ceza geçersiz diye bir yazı verdiler..
Belgeler olmasa demek ki sıkıntı..Ben de bu işler den çok korkarm valla abi.:D

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Geçmişteki yalan yanlış hgs cezalarından sonra sistem güncellemesi yapılmış olacak ki şu an araçtaki hgs noterde satış yapıldıktan sonra geçersiz oluyor. Siz hgs var geçeyim diyorsunuz ancak kendi adınıza hgs hesabınız yoksa cezalı geçmiş oluyorsunuz..

Aracı almak için gittiğimde Anadolu yakasından Avrupa'ya Avrasya tünelinden geçtim, mevcut hgs'den düştü.. Aracın satışını yapıp İstanbul'dan çıkarken mevcut hgs üzerinden çekilecek diye düşünüyordum. Ancak hgs güncellemesi yapıp aracın plakasını kendi hesabıma tanımlayınca dönüşteki geçişlerin benim hesaptan düştüğünü gördüm..

Bunun uygulamasında da başka aksaklıklar yok ise oldukça adaletli ve güzel bir sistem kurulmuş.

Üst Alt