Mazda 323 BG (1989-94) İndash Teyp Uyumu

darky0117

PANİK YOK ! ÇOK EĞLENECÜÜK ...
Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaslar ben aracima indash teyp almayi dusunuyorum pionerr almak isteriz ama fiyatlari cok pahali onun icin simdilik jameson js 825 almayi dusunuyorum fakat bu indash bizim arabalarda sikinti cikarir mi yani teyp yerine otururmu acaba veya ekran acilirken herhangi bi kasma(bi yere surtme takilma)yaparmi acaba daha once indash takan oldumu...

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Marka olsun alt seri olsun.
1.din alın ilerde marka indash alırsınız.

Celaleddin

Sessiz
Araç Markası
1991-Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Şahsen birebir görmedim ama ilanlarda ki bazı araçlarda takanları gördüm. Bende düşünüyorum , en azından geri vites kamerası olarak kullanırım:D

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şahsen birebir görmedim ama ilanlarda ki bazı araçlarda takanları gördüm. Bende düşünüyorum , en azından geri vites kamerası olarak kullanırım:D
hayırlısı ile siparişi verdim ben alıp taktıktan sonra resimlerini atarım...

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar bu kasaya ındash pek olmuyor gibi çünkü ekran tam açılmıyor fan tuşlarının oraya takılıyor onun için teyp kasasının biraz dışarıda kalması gerekiyor bağlantısı çok zor degilmiş (10defa söküp takınca kolay geliyor artık çoçuk oyuncağı :D) P_20170805_184845_1_p.jpg P_20170805_184851_1_p.jpg P_20170805_184857_1_p.jpg teyp kasası böyle kalmak zorunda alttaki bozuk para kısmınada koyulabilir teyp ama hem bu sefer vitesten sorun olucak hemde gene kurtarmıyor ekranı double teyp daha iyi olur bence tabi onunda boyutları bu araç için uygun olursa herneyse gelelim bağlantılarına bu jameson js 825ML modelinde ilk olarak teyp ile gelen 3 soket 2 tane küçük 1 tane büyük soket var küçük olan soketi (sarı kırmızı siyah mavi kablosu olan ) bize lazım olan diger küçük soket lazım degil büyük soket ile dedigim küçük soketi bunları birbirine takıyoruz taktıktan sonra ucu boş olan biraz sarı kalın kablo direk (+) kırmızı kablo kontak (+) siyah kablo ise şaşe (-) olarak bağlıyoruz ve son olarak amfiniz var ise teyp açıldığında amfiniz açılsın teyp kapandığında amfiniz kapansın durduk yere amfi aküyü boşaltmasın dersenizde mavi olan kablo var(auto ant B+) onuda amfiden gelen genelde mavi bi kablo olur (amfide rem diye yazıyordu galiba ) ona bağlıyoruz anten kablosunu takıp işlemi bitiriyoruz bu şekilde olduğunda teyp kontaga bağlı olarak çalışır yok ben kontak takmadan da çalışsın istiyorum dersenizde sarı kablo ile kırmızı kabloyu birleştirip direk(+) ya bağlarsanız direk teyp çalışır.
Bu şekilde teyp hazır geldik hoparlörlerine amfi var ise ; amfiden gelen 2 jack olur kırmızı beyaz onları Front L ve Front R olan jacklara takıcaz Front L.jpg Front R.jpg sistem hazır kullanabiliriz.

Amfi yok ise ; teyp i hazır haline yani + - bağladıktan sonra sarı ve kırmızı kabloların yanında renk renk kablolar olur (mesela yeşil ve siyah çizgili yeşil----gri ve siyah çizgili gri gibi) bunlarıda hoparlörlere bağladıktan sonra işlem tamamdır genelde renklerin üstündeki siyah çizgileri olan kablolar hoparlörün (-) kısmına diğeri hoparlöre giden (+)kısmına bağlanır.

Son olarak geri görüş kamerası bağlantısı için kamerayı uygun yere takıp geri vitesten + ve - verdikten sonra teyp in kısmına kameranın jack ı ve jack ın dibinden çıkan kısa bi kablo oluyor bu jack ı back view ın yazan jacka takıp yanındaki kabloyuda teyp soketınde bulunan turuncu kablo(back view control) yazan kabloya bağladıktan sonra kamerayı geri vitese taktıgınızda çalışacaktır. Elimden geldigince anlatmaya çalıştım karışık olmuş olabilir acemi işi kusura bakmayın ama yazdıklarımı tam olarak yaptıktan sonra sorun olmadan çalışacaktır aklınıza takılan veya yanlış yaptığım yerler var ise yazabilirsiniz saygılar...

Not: teyp soketinde brake diye bi kablo var onuda siyah kabloya yani (-) ye bağlıyoruz.

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Arkadaşlar bu kasaya ındash pek olmuyor gibi çünkü ekran tam açılmıyor fan tuşlarının oraya takılıyor onun için teyp kasasının biraz dışarıda kalması gerekiyor bağlantısı çok zor degilmiş (10defa söküp takınca kolay geliyor artık çoçuk oyuncağı :D) Ekli dosyayı görüntüle 21299 Ekli dosyayı görüntüle 21300 Ekli dosyayı görüntüle 21301 teyp kasası böyle kalmak zorunda alttaki bozuk para kısmınada koyulabilir teyp ama hem bu sefer vitesten sorun olucak hemde gene kurtarmıyor ekranı double teyp daha iyi olur bence tabi onunda boyutları bu araç için uygun olursa herneyse gelelim bağlantılarına bu jameson js 825ML modelinde ilk olarak teyp ile gelen 3 soket 2 tane küçük 1 tane büyük soket var küçük olan soketi (sarı kırmızı siyah mavi kablosu olan ) bize lazım olan diger küçük soket lazım degil büyük soket ile dedigim küçük soketi bunları birbirine takıyoruz taktıktan sonra ucu boş olan biraz sarı kalın kablo direk (+) kırmızı kablo kontak (+) siyah kablo ise şaşe (-) olarak bağlıyoruz ve son olarak amfiniz var ise teyp açıldığında amfiniz açılsın teyp kapandığında amfiniz kapansın durduk yere amfi aküyü boşaltmasın dersenizde mavi olan kablo var(auto ant B+) onuda amfiden gelen genelde mavi bi kablo olur (amfide rem diye yazıyordu galiba ) ona bağlıyoruz anten kablosunu takıp işlemi bitiriyoruz bu şekilde olduğunda teyp kontaga bağlı olarak çalışır yok ben kontak takmadan da çalışsın istiyorum dersenizde sarı kablo ile kırmızı kabloyu birleştirip direk(+) ya bağlarsanız direk teyp çalışır.
Bu şekilde teyp hazır geldik hoparlörlerine amfi var ise ; amfiden gelen 2 jack olur kırmızı beyaz onları Front L ve Front R olan jacklara takıcaz Ekli dosyayı görüntüle 21302 Ekli dosyayı görüntüle 21303 sistem hazır kullanabiliriz.

Amfi yok ise ; teyp i hazır haline yani + - bağladıktan sonra sarı ve kırmızı kabloların yanında renk renk kablolar olur (mesela yeşil ve siyah çizgili yeşil----gri ve siyah çizgili gri gibi) bunlarıda hoparlörlere bağladıktan sonra işlem tamamdır genelde renklerin üstündeki siyah çizgileri olan kablolar hoparlörün (-) kısmına diğeri hoparlöre giden (+)kısmına bağlanır.

Son olarak geri görüş kamerası bağlantısı için kamerayı uygun yere takıp geri vitesten + ve - verdikten sonra teyp in kısmına kameranın jack ı ve jack ın dibinden çıkan kısa bi kablo oluyor bu jack ı back view ın yazan jacka takıp yanındaki kabloyuda teyp soketınde bulunan turuncu kablo(back view control) yazan kabloya bağladıktan sonra kamerayı geri vitese taktıgınızda çalışacaktır. Elimden geldigince anlatmaya çalıştım karışık olmuş olabilir acemi işi kusura bakmayın ama yazdıklarımı tam olarak yaptıktan sonra sorun olmadan çalışacaktır aklınıza takılan veya yanlış yaptığım yerler var ise yazabilirsiniz saygılar...

Not: teyp soketinde brake diye bi kablo var onuda siyah kabloya yani (-) ye bağlıyoruz.
Astra h kasaya kamera bğladığımda geri vitesin kablosundan +/- almıştım ilerleyen zamanda kamerada sıkıntı çıkarmıştı , görüntü kaybolmaya başlıyordu o sıra uzunları açarsan düzenliyordu bi kaç gün böyle gidiyordu artık uzunlarda yemiyor klima falan açmaya bşlıyorduk ;)
Daha fazla açacak bişey kalmayınca kameranın - ucunu geri vitesin - sinden söküp direk şaseye verip rahatlamıştık ;)

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bende şuanlık bi sıkıntı yok ama ilerleyen zamanda bişeyler olursa aklımızda bulunsun bizde öyle yaparız :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Elinize sağlık güle güle kullanın. Double teyp daha uygun olur gibi duruyor :)

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Eyw oğuzhan saoalsın aldık taktık artık napalım iyi kötü kullanıcaz ama Double daha uygun dedigin gibi :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Eee son durum nedir nasıl gidiyor.

HAKAN24

Katılımcı
Araç Markası
2007 Mazda 3 Dynamic
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri
Öncelikle hayırlı olsun. Dışta kalan kısmı düz plastik veya alüminyum çerçeve ile dönüp üzerini karbon fiberle kaplıyarak orjinal bir görüntüyü yakalıya bilirsin.

darky0117

Araç Markası
Mazda 323 1.6 GLX 1993
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Öncelikle hayırlı olsun. Dışta kalan kısmı düz plastik veya alüminyum çerçeve ile dönüp üzerini karbon fiberle kaplıyarak orjinal bir görüntüyü yakalıya bilirsin.
Teşekkürler saolasın dışta kalan kısmı teyp çerçevesi gibi veya ona benzer uygun bi plastik çerçeve bulabilirsem yapıcam ama alüminyum çerçeve yapıp kaplatmak veya boyamakta olabilir onu hiç düşünmemiştim eyw.

Üst Alt