Hyundai Accent Blue Hakkında

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
Bugün biraz kullandım bu arabayı. 1589cc dizel 7 ileri çift kavrama otomatik şanzımanı var.

Kötü yanlarını hemen söyleyeyim. Araba sanki dağılıp parçalanacakmış gibi her yerinden takırdı langur lungur sesler, vuruntular geliyor. Kuş gibi. Biraz hız yapınca uçacakmış gibi :) virajlarda çok kötü. Yamalı veya hafif bombe asfalt yollarda acayip yerden kesiliyor. O an hafif direksiyon hamlesiyle çok kötü şeyler olabilir. Güven vermiyor.

Lakin, bu arabanın motoru tam bir canavar. 140’a kadar çok iyi ivmeleniyor. Rampada köpek gibi hızlanıyor. Şanzıman çok düşük dur kalklarda bazen kararsız kalıyor ama geçişler iyi. Beygir ve tork yüksek. 130 civarı beygir gücü var galiba. 1250 kiloluk arabayı uçuruyor. 140-150’lere kadar ivmelenip yavaşlamak zevkli. Torku hissettiriyor. Motor şanzıman uyumunu beğendim. Ayrıca istanbul şehir içinde işe git gel, arada gezme yakıt ort 6,5 civarında.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Bizim müdür yardımcısı, yakıtından muzdarip olduğu benzinli Polo'sunu satıp dizel otomatik Blue aldı. Aracı hiç kullanmadım ama çok güçlü olduğunu biliyorum. Arkadaş yakıtından memnun kalmadı ve bir ay kadar kullanıp sattı. Anladığım kadarıyla odakta yakıt tüketimi varsa bu araç o araç değil. Diğer seçenekler daha cazip.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bizim müdür yardımcısı, yakıtından muzdarip olduğu benzinli Polo'sunu satıp dizel otomatik Blue aldı. Aracı hiç kullanmadım ama çok güçlü olduğunu biliyorum. Arkadaş yakıtından memnun kalmadı ve bir ay kadar kullanıp sattı. Anladığım kadarıyla odakta yakıt tüketimi varsa bu araç o araç değil. Diğer seçenekler daha cazip.
Müdür bey pinti çıktı desen daha net yakıt analizi yapmış olurdun hocam... :utan:
Ben şahsen hyundai modellerini genel olarak beğeniyorum. Parasının karşılığını fazlasıyla veriyor bence...
Evet bende beğeniyorum ama değerini koruyamıyorlar ve dayanıklı değiller...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@Domestos kalitesi fiyatına göre abi, reno almak isteyenlere hep accent tavsiye ederdim hep. Benimde aklımda olan, sürekli ilanlarını takip ettiğim bir modeli var aslında :utan: 2021 için öncelikli adaylarımdan :)

tansu87

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda 3 İmp.
Araç Renk ve Tip
Alüminyum Gri - HB
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
otomatik, motoru canavar gibi arabanın yakıtı 6,5 litre çok iyi değil mi yaa? biz lpg taktık m3'e ancak buna denk oldu. daha ne olacak? otomatik 4-5 litre yakan ne var? 208 vardı ama 0-100'ü 16 saniyeydi :) clio-polo desen onlarda en iyi 5.5-6 olur yani. ama accent gibi gitmiyorlar.

bu arada arabama şükrettim. resmen dağılacakmış gibi gidiyor accent. bu sebepten hayatta almayacağım arabaların başında kendisi.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
otomatik, motoru canavar gibi arabanın yakıtı 6,5 litre çok iyi değil mi yaa? biz lpg taktık m3'e ancak buna denk oldu. daha ne olacak? otomatik 4-5 litre yakan ne var? 208 vardı ama 0-100'ü 16 saniyeydi :) clio-polo desen onlarda en iyi 5.5-6 olur yani. ama accent gibi gitmiyorlar.

bu arada arabama şükrettim. resmen dağılacakmış gibi gidiyor accent. bu sebepten hayatta almayacağım arabaların başında kendisi.
Aynı segmentteki rakiplerinin yakıt tüketimine bak, bir çoğu daha az yakıyor, Blue C segment bir araç olarak adlandırılsa da değil, B+

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Donanıma göre değişen fren balatası var diye duymuştum.

2013=> benzinlide subap sorunu yok.
2015di sanırım dizeli otomatik kullanmıştım yol tutuşu trim vs hariç begenmiştim.

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Müdür bey pinti çıktı desen daha net yakıt analizi yapmış olurdun hocam... :utan:

Evet bende beğeniyorum ama değerini koruyamıyorlar ve dayanıklı değiller...
Dayanıklılık konusunda ERA hepsine kafa atar bence, diğer modelleri bilemem :) Birkaç ay önce bindiğim taksinin tako'da 830xxx km gösteriyordu. Dışta boya vs olsa da diğer kısımları orijinalmiş. Hiç de öyle döküntü gibi durmuyordu, 100k araçlar gibi duruyordu. Düzenli bakım yapıldıktan sonra motoru falan ölmüyor bu meretlerin

mehmet_spb

Buzlar Ülkesi
Araç Markası
2018-Mazda Cx9,
Araç Renk ve Tip
Siyah
2013 Ocak ayinda sıfır Km olarak aldım hanıma aldık. (RF) Rusya Federasyon'udaki adı Solaris olarak geçiyor ve son yıllarda RF de en çok satılan araçlardan birisi. Aracı araştırıken son üçe Focus, Cruse ve Solaris kalmıştı. Fiyat ortalamaları bir birlerine yakındı. En son hyundai de karar kıldık. Mavi rengide sevdiğim için çok hoşumuza gitti. Hyundainin yaşadığım şehirde fabrikası olduğu için bazı ufak defek şeyler fabrikasyon olarak sipariş edebiliyorsunuz ama biraz zaman beklemek şartıyla. Aracı 145 bim km de garantisi bittikten 1 yıl sonra sattık. araca 150 bin veya 5 yıl garantili satılıyor. Kasa tipi olarak hatchback aldık. Sanırım TR de sadece sedan olarak mevcut. Aracın en dolusu almıştık 1,6 123 HP, otomatik 4 vitesli idi. rutin bakımlar dışında
10 bin km Ön cam ısıtma çalışmadığı için cam değişti
35 bin Km de Enjektörler değişti
47 bin Km de Arka bakaj kapağı tekrar boyandı
60 bin km de Direksiyon derisi değiştirildi.
95 bim km de katalizatör değişti.
iki kezde ön koltuk ısıtmaları değişti.
Aracın altı antikor kaplı olarak geliyor. Bu durum TR de varmı bilmiyorum, 6 yıl boyunca paslanma veya buna bezeyen bir durum görmedim. alt takım olarak sadece 105 binde tüm diskler değiştirildi.
2014 yılından sonra çıkan versiyonlarında Hyundai ekonomi yapmak için malzeme kalitesinden kıstığı için bir çok otomatik aracında 40 binde sonra vites kutusu arıza yapmaya başladı. Şimdigi durumu nedir bilmiyorum

Aracı tavsiye edermisin sorusuna cavabım, Fiyat ve model karşılaştırması yaptığımda alınabilecek en uygun araçlardan birsidir. VW pola modellerine göre daha uygun. VW eski alman değil artık

52334

Moderatörün son düzenlenenleri:

Üst Alt