Honda İngiltere ve Türkiye Fabrikalarını Kapatıyor mu?

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Honda'nın İngiltere ve Türkiye'de bulunan fabrikalarını kapatararak üretimi sadece Japonya'da yapacağına dair haberler bu sabah çıktı. Konu ile alakalı Honda Türkiye saat 11:00'de basın toplantısı yapacağını duyurdu.

Şu zor durumlarda 770 çalışını bulunan bir fabirkanın kapatılması açıkçası çok üzücü ve sıkıntılı olur. Umarım en kötü ihtimalle kapatılsa bile işçiler için bir formül bulunur.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Haber ne kadar doğru bilmiyorum bende sosyal medyada gördüm yorumlara baktım buna sevinen geri zekalılar var neymiş kalite artar göçüklü Honda olmazmış gibi bir çok insancık yorum yapmış :)

touch the sky

Katılımcı
yorumlara şaşırdık mı ? hayır :)
bence işçilik ücretleri burada düşeceği için vazgeçmez buradan,belki sedan yerine daha lüks suv vs.. üretimi yaptırılır

MZYUN

Katılımcı
Araç Markası
2001 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bende düşük işçilik maaliyetleri sebebiyle Türkiye ayağını kapatacağını sanmıyorum. Zaten açıklamada İngiltere için fabrika kapanacak fakat Türkiye için farklı planlar var deniliyor.

SUV dan ziyade bence Toyota'nın Türkiye'de Hibrit atağına cevaben Civic üretiminin sonlanmasıyla yeni Honda Hibrit lerin Türkiye'de üretileceğini düşünüyorum.

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Maalesef Honda kapatmayı açıklamış.
2021 yılında üretimi sonlandıracaklarmış.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
İnşallah kapatmak yerine dönüşüm yapılır, daha uzun süre var

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Honda'nın avrupadaki payı %1'in altındaymış. Buraları (ingiltere, türkiye) kapatıp daha karlı yerlere ve elektrikli araçlara yoğunlaşacaklarmış.

touch the sky

Katılımcı
elektrik işi avrupada satabilir de baktım pay zor
yaklaşık bin kişi çalışıyormuş fabrikada
elektrikle kafayı bozdu firmalar :) alt devirlere elektrik yüksek devirlerde büyük atmosferik gibi kombo
peki bu bataryaların geri dönüşümü var mı ? yoksa petrolden pek bir farkı olmaz çevre için

Son düzenleme:

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maalesef üzücü haber geldi, tam olarak sebebini bilen var mıdır?

Honda, Gebze'de bulunan fabrikasını kapatarak, 2021 itibariyle Türkiye'deki tüm üretimini durdurma kararı aldı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Maalesef üzücü haber geldi, tam olarak sebebini bilen var mıdır?

Honda, Gebze'de bulunan fabrikasını kapatarak, 2021 itibariyle Türkiye'deki tüm üretimini durdurma kararı aldı.
"Her fırsatta Dıj Güjler diyip duru bunlar... Sağı solu belli olmaz, kayyum neyim atayıverirle de gıpraşamayız... Bir an önce tası tarağı toplayalım gaçalım ga'deşlik" mealinde düşünmemiş olsalarda, düşünme ihtimallerinin olması bile üzüntü verici... :(

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
C sütunu mevzusu etkili mi acaba, yoksa siyasi bir durum mu, ya da tamamen mali kriterler mi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
C sütunu mevzusu etkili mi acaba, yoksa siyasi bir durum mu, ya da tamamen mali kriterler mi
Mali kriter olduğunu sanmıyorum, çünkü daha ucuz işçilik uzak doğu ve Çin'de mevcut... Oraya üretimi kaydıracaklarını sanmıyorum... Elektrikli motor teknolojisinin etkisidir diye tahmin ediyorum... Başka ihtimalleri düşünmek istemiyorum...

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
İngiltere'den çıkış nedeninde Brexit çıkmazı büyük rol oynuyor bence , bizde ise tahmin edebileceğiniz gibi siyasal ve ekonomik belirsizlikler hem bu gibi büyük şirketlerin fabrikalarını kapatmasına hemde gelecek yatırımcının bu yatırımından vazgeçmesinde en büyük etken.

Üst Alt