Mazda 626 GE (1991-97) Hız Sabitleyici - Cruise Control Sistemi

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Merhaba arkadaşlar,

Mazda 626 GE için cruise control üzerine Hamdi ile istişare yaparken bir yandan da sistemin nasıl işlediğini araştırdım ve ebay.de üzerinde dolaşırken şunları gördüm;

Modül;

1 - Mazda 626 V GW Stellmotor Tempomat cruise control module g6t11071 | eBay
(Çeviri ile baktığımda ''Servo motor hız sabitleyici cruise kontrol modülü'' yazıyor. Sanırım mekanik parçalar da içinde.)

2 - Tempomat Mazda 626 GE G6T11071ZC 2,0 85 KW 115 PS 06/1996 | eBay
(Üsttekinin aynısı)

3 - 10343) Mazda 626 GF GW GE benzin 1991-2003 Cruise Control Tempomat GA5S-66-310B | eBay
(Üsttekilerin aynısı)

Tuş;

Mazda 626 GEA BJ95 Schalter Tempomat 4510 | eBay

Kontrol bölümü;

Mazda 626 tempomat schalter lenkrad 3K24 cruise control switch | eBay

Bir de şu var, ne olduğunu anlamadım;

Steuergerät Tempomat Cruise Control Module Mazda 626 IV GE 2,0l G0T00371M GA2BB | eBay

Sistem genel itibariyle bu parçalarla tamamlanabilir mi ki?
(Direksiyonumuz var. :D )

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Can eger taktircaksan seni Adana'da birine yönlendirebilirim. Ben guzuyu satmasaydım ondaki tesisatı takacaktık. Malum şahsın zamanında tombak kasa 626 sı olmuş ve amerikadan çıkma sistem getirmiş ve takmış. Aracı satarkende sökmüş. Eger hale elindeyse degerlendir

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Özelden gönderir misin bilgileri? Bir konuşalım.

Şimdi sistemi inceledim, linktekilerin haricinde eksik bir şeyimiz yok gibi;

1 - Motor: Mazda 626 V GW Stellmotor Tempomat cruise control module g6t11071 | eBay

4 - Beyin: Steuergerät Tempomat Cruise Control Module Mazda 626 IV GE 2,0l G0T00371M GA2BB

5 - Gaz Teli: Uydurulur.

bee1fb9ce2b00a35f2bea53ef4ff2d7a.jpg

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Direksiyon önemli tabe... :D

Önemli tabi abi. CC'un kontrol kumandasını nereye takacağız yoksa? :D

IMG_2336.JPG

Bu da Can'ın uzak yollardan taaa Alamanyalar'dan gelen ve eski sahibinin eldivenle kullanılmış olduğu yeni direksiyonu. Gerçekten nokta hatası yok. Hem hava yastığı da var. CC olayını halledince sıra airbag tesisatında yani... :p

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konu süper yalnız verdiğiniz linkler kısa zaman sonra ölecek daha sonra konuya girenler hiç bir şey göremeyecek. Keşke linklerin altına fotoğrafları da ekleseydiniz. Parçalar temin edilir belki ama en önemlisi araçta tesisat var mı? Bende kendi aracım için epey araştırdım tesisat kısmında tıkandım alt yapı yoksa zor.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Konu süper yalnız verdiğiniz linkler kısa zaman sonra ölecek daha sonra konuya girenler hiç bir şey göremeyecek. Keşke linklerin altına fotoğrafları da ekleseydiniz. Parçalar temin edilir belki ama en önemlisi araçta tesisat var mı? Bende kendi aracım için epey araştırdım tesisat kısmında tıkandım alt yapı yoksa zor.
Araçta tesisat yoktur herhalde. Belki de elektrik tesisatını döşemişlerdir. Bu Japon'lar yapıyor öyle şeyler. :) Elektrik şablonu var, iş görebilir. Ürün görsellerini akşam eklerim unutmazsam. Hatta parça kodlarıyla beraber genişletebiliriz. Yakın zamanda konuyla ilgili teknik araştırmalara da başlıyorum. Bakalım sonuç ne çıkar.

mazdabdullah

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Familia
Araç Renk ve Tip
Yeşil-Sedan
Hocam bu projenizde son durum nedir acaba? İlgi çekici bir araştırma içindesiniz.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hocam bu projenizde son durum nedir acaba? İlgi çekici bir araştırma içindesiniz.
Proje aşamasında kaldı, konuya yazmayı unutmuşum ben. :) Aslında parçaları montaj ile beraber ortalama bir maliyete 3 farklı yerde buldum. Fakat bu özelliği pek kullanmayacağımı düşünerek bir süre erteledim, montajı kendim yaptırırsam biraz kafadan kontak bir elektrikçi bulmam gerekiyordu, o konuda elektrikçilere güvenemedim, sonra vereceğim paraya değmeyeceğini düşündüm, en sonunda da guzunun otomatik vites olmayışı nedeniyle tam verim alamayacağımı düşünerek vazgeçtim. :D

Üst Alt