Mazda 3 BL (2009-13) Hız Sabitleyici - Cruise Control Montaj Kılavuzu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hız Sabitleyicisi montajlamak isteyenlere büyük hizmet... :) Ellerine sağlık Murat.

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Haftasonu konuyu görsellerle şenlendireceğiz inşallah :)
Montajı yapabildiniz mi acaba üstadım ?
Ben de montajı kendim yapma niyetindeyim, hız sabitleme parçalarını nereden aldınız acaba ?
Bir de ücret olarak ne kadar ödemiştiniz :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Montajı yapabildiniz mi acaba üstadım ?
Ben de montajı kendim yapma niyetindeyim, hız sabitleme parçalarını nereden aldınız acaba ?
Bir de ücret olarak ne kadar ödemiştiniz :)

Montaj yarım saatte yapıldı. 3 farklı ürün almanız gerekiyor. Tuşlar, iç kablo ve direksiyon arka plastiği. Bunlara ilaveten bazı modellerde fren müşürü değişimi gerekli. Montaj işleminden sonra aktif edilmesi gerekiyor. Bunun için servis yardımcı olur veya forscan alabilirsiniz.

Aygen

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Montaj yarım saatte yapıldı. 3 farklı ürün almanız gerekiyor. Tuşlar, iç kablo ve direksiyon arka plastiği. Bunlara ilaveten bazı modellerde fren müşürü değişimi gerekli. Montaj işleminden sonra aktif edilmesi gerekiyor. Bunun için servis yardımcı olur veya forscan alabilirsiniz.
Teşekkür ederim üstadım

osk@r78

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Emeğinize sağlık. Ne kadara mal oluyor yaklaşık ? Ben serviste birkaç sene önce 500 gibi bir rakama taktırmıştım..

Marvel

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hb
Merhaba arkadaşlar bende 2010 model mazda 3 tuning aracım için cruize control parçalarını aldım murat beyin dediğigibi düğmeler , iç kablo seti ve direksiyon alt bakalitini 650 tl ye aldım ayrıca forscan bağlantı kablosunuda aldı kabloyla birlikte birde cd var n11 den aldım 160 tl fiyatı fort ve mazda uyumlu ürün araca özel hazırlanıp gönderiliyormuş inşallah ürünler pazartesi elime ulaşır ve montajını yapıcam sabırsızlıkla ürünleri bekliyorum sonuçları sizlerle paylaşıcam inşallah

DungeoN

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3 - Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Konuyu hortlatmak istemem ama mecburum. Yeni 2012 M3 Dizel alan bir abimiz var Ankara'da. Facebook ta tanıştık kendisiyle mazda grubunda yine. Aradı görüştük hız sabitleyici yokmuş. Bende 2011 i var standart donanım sanıyordum ancak belli ki değilmiş. Benzinlisini buldum 1000tl civarı ancak Dizeli için bulamadım. Nereden bulabiliriz acaba? Birde Ankara da usta öneriniz varsa ona söylemek isterim. Formun linkini paylaştım ama üye olup kullanabilir mi bilemiyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@DungeoN bu başlıklar zaten hortlatılmak üzere oluşturuluyor :D

Touring ve comfort donanımda hız sabitleyici yok maalesef. Benim aracım da touring ve sonradan kendimiz taktık.

Benzinli ve dizel için hız sabitleyici aynı aslında. Sadece bazı modellerde fren müşürü değişimi gerekmekte. Dizelde değişime gerek yok mesela.
Her şey dahil 1000 TL ise günümüz döviz kuruyla fena sayılmaz. 1000 TL'ye neler dahil?

kumlu01

Sessiz
Araç Markası
2011 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhabalar herkese. Aracım 1.6 dizel Mazda 3 BL kasa 5 vites olan touring model. Hız sabitleme ihtiyacım var ama elim çok yatkın degil bu işlere. hız sabitleme ekipmanını alsam adanada oto elektrikçi yapabilir mi? Ayrıca Mazda servisinin böyle bi hizmeti var mı gitsem aracıma takarlar mı? Adana - Şırnak Arası uzun yolculuklar yapıyorum hız sebitleme önemli bir konu benim için. Şimdiden çok teşekkürler.

Üst Alt