Mazda 626 GD (1987-91) Hız Göstergesi Çalışmıyor

tkad

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Bej - Sedan
Merhaba, devir saati, km sayacı ve benzin göstergesi çalışıyor. Sadece hız göstergesi ara sıra takılıyordu şimdi hiç çalışmıyor. Bazen yolda hareket edecek gibi oluyor. Sanayide şanzıman inmesi lazım demişler! Sorun nerede olabilir? Elimden iş gelir, kendim yapabilir miyim?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Şanzımana bağlı yeri bulabilirsen kontrol edin, aynı şekilde gösterge arkasına bağlantı noktasını da kontrol edin.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Şanzıman ile alakalı olsa km sayacının da çalışmaması gerekmez mi? Devir saati, benzin göstergesi bağımsız ama km ve hız birbiri ile ilişkili olması gerek. Bana gösterge panelinden gibi geldi.

Tifus

Sessiz
Araç Markası
1998-Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Hatchback
Merhaba, devir saati, km sayacı ve benzin göstergesi çalışıyor. Sadece hız göstergesi ara sıra takılıyordu şimdi hiç çalışmıyor. Bazen yolda hareket edecek gibi oluyor. Sanayide şanzıman inmesi lazım demişler! Sorun nerede olabilir? Elimden iş gelir, kendim yapabilir miyim?
Bende hız göstergesi ve km çalışmıyordu.kabloları izole ederken kablonun birini koparmışım çok basit çözmüştüm.ama seninki biraz farklı

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
Citroen C5 DC
Araç Renk ve Tip
Gümüş
Saati söküp baktınmı hiç hareket geliyormu?

Üst Alt