Mazda 323 BA (1994-98) Hidrolik Direksiyon Pompa Sorunu

emox200x

Sessiz
Hidrolik direksiyon pompası rulmanının kilitlemesi yüzünden kayışı koparmıştı. Pompayı tamamen dağıtarak rulmanı değiştirdim. Pompa içinde herhangi bir hasar yok,çarklar sağlam. Pompayı tamamen topladım yağını doldurup havasını aldım ama hala direksiyon çok sert. Pompa neden düşük basınçla çalışıyor olabilir?

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Keçeler sağlam ve kaçırma yoksa başka bir şey aklıma gelmedi.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Basınçla çalışan bir parça diye biliyorum bende, basıncı düşük olabilir. Yağı uygun ve görevini tam yapıyor mu acaba? Atf 2 kırmızı bir yağ olması lazım.

emox200x

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Keçe ve çark parçaları vs sağlam,pompa içinde aşınma yok, yağ kırmızı atf. Tek geriye kalan basınç çıkışındaki yaylı kısım ama orası takılmış vs olsa hiç yağ çıkışı olmaz diye düşünüyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Keçe ve çark parçaları vs sağlam,pompa içinde aşınma yok, yağ kırmızı atf. Tek geriye kalan basınç çıkışındaki yaylı kısım ama orası takılmış vs olsa hiç yağ çıkışı olmaz diye düşünüyorum.

Gaz verince direksiyonda yumuşama oluyorsa pompa sağlıklı çalışmıyor, sorun vardır

emox200x

Sessiz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Pompanın yağ kanallarına şırıngayla mazot bastım,oringleri 1 kalınıyla değiştirdim. Şu an araç rolantideyken bile üflesem dönecek kadar yumuşak bir direksiyona sahibim

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Pompanın yağ kanallarına şırıngayla mazot bastım,oringleri 1 kalınıyla değiştirdim. Şu an araç rolantideyken bile üflesem dönecek kadar yumuşak bir direksiyona sahibim

Geçmiş olsun. Zaten pompa tamir takımlarıda oringler oluyor. Demekki oringler çok önemli

Üst Alt