Hayaldi Gerçek Oldu !

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Siyasi beceri dediğiniz şey, abdnin dediğini yapmak.
Rusyası, çini, almanyası, ingilteresi komple beceriksiz demek ki. Hepsinin parası dolar karşısında değer kaybediyor.
Eskiden tayyip dahil hükümetlerimiz becerikliydi, ama amerikan uşağı diyorduk. Adamlardan aldığımız silahı pkkya karşı kullanamıyorduk.
Şimdi tercih uşak olmakla, ayakta durmak arasında.
Dolar 600 liradan 1700 liraya çıkarak %300 artmıştı. Nasıl ki o günden sonra ayağa kalkıp da alım gücünü iyi duruma getirdiysek eminim yine yapabiliriz.
Daha önce yazmıştım, 24 Ocak, 5 Nisan kararlarını, 98-2001 krizlerini, Teğet geçen 2008 füzesini gördü bu bünye... Benim takıldığım nokta, insan hiç mi tarihten ders almaz, hep aynı şeyleri mütemadiyen yaşar...

Yine ayağa kalkarız kalkmasına da, giden canlar, sönen ocaklara ne olacak?

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Daha önce yazmıştım, 24 Ocak, 5 Nisan kararlarını, 98-2001 krizlerini, Teğet geçen 2008 füzesini gördü bu bünye... Benim takıldığım nokta, insan hiç mi tarihten ders almaz, hep aynı şeyleri mütemadiyen yaşar...

Yine ayağa kalkarız kalkmasına da, giden canlar, sönen ocaklara ne olacak?
Biz 1600 yılından beri ders alan bir toplum değiliz. Bunun sebepleri de çeşitli ama en önemli sebep liyakat esaslı değil de torpil esaslı yönetim anlayışımız.
Osmanlı devleti, tıp, askeri, bilim alanında eksikleri kapatmak için avrupaya öğrenci göndermiş. Geri döndüklerinde ülkeye faydalı olmaları yeni öğrenciler yetiştirmeleri amaçlanmış. Başarısına göre değil eşin dostun çocuğu gönderilmiş. Doktor olması için gönderilen adam gezip gezip geri gelmiş.

Yanan ocaklardan biri de bizim. 2001 deki krizde arabamız, istanbuldaki dairemiz para etmedi. Çünkü alan yoktu.
Yanan ocakları sıfırlamak mümkün değil zaten. Oranı az tutabilirsek iyi.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Siyasi beceri dediğiniz şey, abdnin dediğini yapmak.
Rusyası, çini, almanyası, ingilteresi komple beceriksiz demek ki. Hepsinin parası dolar karşısında değer kaybediyor.
Eskiden tayyip dahil hükümetlerimiz becerikliydi, ama amerikan uşağı diyorduk. Adamlardan aldığımız silahı pkkya karşı kullanamıyorduk.
Şimdi tercih uşak olmakla, ayakta durmak arasında.
Dolar 600 liradan 1700 liraya çıkarak %300 artmıştı. Nasıl ki o günden sonra ayağa kalkıp da alım gücünü iyi duruma getirdiysek eminim yine yapabiliriz.
Siyaset yapmiyorum forumda hem bos yere tatsizlik çıkıyor, hem de yeri değil...Sonuc odakli bakiyorum; nasil 2002-2007 şaha kalkma donemiyse bu da kotu donemi gercekleri kabul etmek lazim insallah dedikleriniz olur hepimizin dilegi o yonde ama ilk basta soylediklerinize katilmiyorum malesef bu ulkeyi yonetenlerin hepsi abd kökenli hepsi onlarin uşağı, hatta kendi sozleriyle itiraf ettigi zamanlar var internetten bulabilirsiniz.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Olay siyaseti çoktan aştı gitti... Sorun ülkenin sağlam alt yapıya oturtulmamış olmasıdır, bunu görüp de çaba göstermeyenler de ülkeyi siyaseten idare ettiklerini zannediyorlar.

Hukuk, Vicdan, Hoşgörü, Ekonomik, Kültürel ve Yönetimsel olarak evrensel normlara ulaşamadığımız sürece, birileri yönetime gelir, ülkeyi fakirleştirerek gider, yenisi umut aşılayarak gelir ve aynı sonla gider...

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Ekonomi bilimine gere şuan yeniden ayağa kalkmak ile 2001 krizi sonrası ayağa kalkmak arasında uçurum var.

O dönemden beri 60 milyar dolardan fazla özelleştime yapıldı, sanal bir ekonomik başarı gibi gösterildi ve bireysel tasarruf 2007 yılına kadar sürekli artarken son 10 yıldır düşüşte. Cari açık her geçen yıl cumhuriyet tarihi rekorunu kırıyor.

Bunlar işin ekonomik kısmı, bunların yanına gelişmiş ülkerin hepsi ile çatışan bir iktidar ve özgür olmayan bir merkez bankasıda işin siyasi yanı.

2001 krizinin patladığı nokta gibi bu krizinde kabul edilip patladığı noktada insanlar 2001 krizini mumla arayacaklar.
Çünkü o zaman nohutumuzu, buğdayımızı, zeytinimizi, cevizimizi vs yani yiyeceğimizi biz üretiyorduk, artık satın alıyoruz.

Tekrar 2001 yıllarına dönmemiz için çok uzun zaman ihtiyaç var, o yüzden dolarda kalın sağlıcakla kalın :)

NOT: Ana akım medyada her ne kadar rahip olayı çarpıtılsada, yaklaşık 1.5 yıl yargılanmadan totalda de 2 yıldır hala sonuçlanmadan hapishanede tutulan bir Amerikan vatandaşı için adamlar aksiyon alıyor. Hiçbir demokraside yargılanmamış ve şuçlu olduğu ispatlanmamış bir adamın 2 yıl tutukluluğunu açıklayamazsın.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Şimdi gerçekleri konuşalım amaç siyasi kavga yapmak değil nerdeyse tüm ülkelerin parası değer kazanıyor bizim ülke tersine gidiyor azerbaycan manatı bile 3,5 yani sen ülkenin kritik bir zamanında git rahip kavgası çıkar merkez bankasının işine karış ekonomi baknn işden anlamayan biri yap köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme senin hata sürülerin ve dik kafalığın yüzünden 81milyon zarar görsün, hiç affedilcek bir hata değil ve zararın neresinden dönsek kardır diyip harekete geçme eğilimindede bulunma
Screenshot_20180810-130037.png

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
dolar 90nin altina inmişti ekonomik savaş dedi 6 oldu ya acaba bilincli mi yapıyorlar cunku istemeyerek bile yapsa her konusmasinda dolari ziplatamaz bir insan acaba damat da faizler inecek mi diyecek? Ayrica Abd ekonomik savaş ilan etse once ambargo ile baslar ve dolar/tl 20 li rakamlara firlar gider...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
dolar 90nin altina inmişti ekonomik savaş dedi 6 oldu ya acaba bilincli mi yapıyorlar cunku istemeyerek bile yapsa her konusmasinda dolari ziplatamaz bir insan acaba damat da faizler inecek mi diyecek? Ayrica Abd ekonomik savaş ilan etse once ambargo ile baslar ve dolar/tl 20 li rakamlara firlar gider...
Mağdur edebiyatını kim yapacak??

Ben sana sövüyorum, sende gelip alnımın ortasına çakıyorsun, beni dövdü diye yaygara yapıyorum suçlu sen oluyorsun... Halk da bana acıyor üzülüyor...

Yıllardır böyle değil mi?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Rahmetli Ecevit'e yazar kasa fırlatan vatandaşımızı piste davet ediyoruz...

Sıkıysa şimdi atsın :D :D
Ahahha, sağlam güldüm şimdi... Buyur Murat... :)

Screenshot_2018-08-10-15-47-01.jpeg

Son düzenleme:
Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Ambargolar zaten senatoda uzun süredir konuşuluyor. O da olur yakında

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
15 dk içinde 117 tl kar ile satıyordum ki uygulama dondu :D

Üst Alt