Hayaldi Gerçek Oldu !

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
5.75 oldu bile...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Eskiden insafıymış şimdilerde 7 günde 80 kuruş artıyor, mesela dun sabah 5.35ti bu sabah 5.75...
Benim kafami karistiran da bu normal olmayan hizli yukselis.
Trumpla beraber fedin faiz politikalariyla dunyadaki dolarlar abdye donmeye basladi. Bizimki daha fazla deger kaybetse de butun paralar dolara karsi deger kaybetti.

Bu kisa surede gerceklesen anormal yukselis yuzunden ben, sebebin sadece ekonomik beceriksizlik degil Abd oldugunu dusunenlerdenim.

Ya Abdye domalacagiz yada adamlar dolari kendi ulkelerine yonlendirerek yukseltmeye devam edecekler.

Hangisi mantikli?
Dolari dusurmek icin Ypgye evet, rusya cin iranla ticareti kesmeye evet, terorle mucadele yasasini degistirmeye evet mi diyelim?

Siyasi isteklere Evet deyince de dusmezse o zaman toptan mi batalim?

Yakinda Rusya yaptirimlari da baslayacak Haliyle yukselis devam edecek

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Trumpla beraber fedin faiz politikalariyla dunyadaki dolarlar abdye donmeye basladi. Bizimki daha fazla deger kaybetse de butun paralar dolara karsi deger kaybetti.

Bu kisa surede gerceklesen anormal yukselis yuzunden ben, sebebin sadece ekonomik beceriksizlik degil Abd oldugunu dusunenlerdenim.

Ya Abdye domalacagiz yada adamlar dolari kendi ulkelerine yonlendirerek yukseltmeye devam edecekler.

Hangisi mantikli?
Dolari dusurmek icin Ypgye evet, rusya cin iranla ticareti kesmeye evet, terorle mucadele yasasini degistirmeye evet mi diyelim?

Sonradan tornistan edip, evet diyeceğimiz şeylere en azından baştan kafa tutmayalım... En nihayetinde evet diyeceksek baştan daha itidalli yaklaşmak en doğrusu değil mi?

Kucakta otururken domalmamız da teknik olarak mümkün değil gibi... :D

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
Sonradan tornistan edip, evet diyeceğimiz şeylere en azından baştan kafa tutmayalım... En nihayetinde evet diyeceksek baştan daha itidalli yaklaşmak en doğrusu değil mi?

Kucakta otururken domalmamız da teknik olarak mümkün değil gibi... :D
2. Dunya savasi yillarindan beri hep kucaktydik. Ben kucaktan kalktigimiz icin sorun yasadigimizi dusunuyorum.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
6.25...

Hangisi mantikli?

Evet bahsettiginiz herseyin ozeti siyasi beceriksizliktir. Dis iliskilerde beceriksizlik, ekonomik beceriksizlik hepsi var dogru söylüyorsunuz.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Kredi çekip dolar mı alsak napsak bilemedim

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Güncel 5.90

6.25...

Evet bahsettiginiz herseyin ozeti siyasi beceriksizliktir. Dis iliskilerde beceriksizlik, ekonomik beceriksizlik hepsi var dogru söylüyorsunuz.
6.25i nerde gördün?

Murat Yılmaz

Hayat Kurtarıcı
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Zamanında çok uyardık ama dinletemedik... Yakın zamanda dalga geçtikleri yunanistan gibi iflas açıklar, ardından da itibardan tasarruf olmaz derler...

Lupara

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Titanyum Gri - Sedan
6.25...

Siyasi beceri dediğiniz şey, abdnin dediğini yapmak.
Rusyası, çini, almanyası, ingilteresi komple beceriksiz demek ki. Hepsinin parası dolar karşısında değer kaybediyor.
Eskiden tayyip dahil hükümetlerimiz becerikliydi, ama amerikan uşağı diyorduk. Adamlardan aldığımız silahı pkkya karşı kullanamıyorduk.
Şimdi tercih uşak olmakla, ayakta durmak arasında.
Dolar 600 liradan 1700 liraya çıkarak %300 artmıştı. Nasıl ki o günden sonra ayağa kalkıp da alım gücünü iyi duruma getirdiysek eminim yine yapabiliriz.

Üst Alt