Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz? Lpg Sistem Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Aracınızda Hangi LPG Sistemini Kullanıyorsunuz?

• Atiker

Kullanılan: 22 44.9%
  • Lovato

Kullanılan: 9 18.4%
  • BRC

Kullanılan: 9 18.4%
  • Prins

Kullanılan: 3 6.1%
  • Mimgas

Kullanılan: 0 0.0%
  • Zavoli

Kullanılan: 4 8.2%
  • Tartarini

Kullanılan: 1 2.0%
  • Landirenzo

Kullanılan: 1 2.0%
  • Aldesa

• Voltran

• Kullanılan toplam oy
    49

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
2009'da taktırdığımda atiker 990 TL idi. BRC'yi 1550'ye taktırmıştım. O zamanlar hatırladığım kadarıyla atiker'in ünü kötüydü biraz.
Güncel fiyatları bilmiyorum. Ama dediğiniz gibi 1000 liranın üzeri ise bu farka değmez.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Son zamanlarda herkes memnun, eski nesiller mi kötü acaba?
Ustalar kötü abi. Yol ayarı yapmaktan bihaber ustalardan nasıl sonuç beklensin ki?
Brc'nin de tek avantajı araç dururken otomatik atılan ayarın diğer markalara göre nispeten daha iyi ayarı tutturması. Yoksa brc nin de ustaları yol ayarını bilmiyor.

ozgur35

Aktif
Araç Markası
2011-Mazda 3 İmpresive
Araç Renk ve Tip
Gri-Hb
Ustalar kötü abi. Yol ayarı yapmaktan bihaber ustalardan nasıl sonuç beklensin ki?
Brc'nin de tek avantajı araç dururken otomatik atılan ayarın diğer markalara göre nispeten daha iyi ayarı tutturması. Yoksa brc nin de ustaları yol ayarını bilmiyor.
Aynen abi ustaların boş muhabbetiyle uğraşmıyon. Sallıyon hemen rölantide bir hassas ayar kitap gibi oluyor. Adamlar yapmış :D

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Ben 2 opelime de BRC taktirdim.ozamanlar fiyat 1700 idi şimdi bana verilen en düşük fiyat 2600 idi.atikere hep mesafeli oldum ama hepsi boş imiş.hem parça ucuz hem garanti hemde her yerde servisin olması önemli bir ayricalik.ama en önemlisi 1000 TL lik fark.bugun baktım kredi kartına bu ay 4.taksitini odeyecem kitin. aylık 133 TL olan taksiti benzinden çıkarmak aynı anda mükemmel bir keyif . nacizane bir şey daha biliyorum bu işlerde ne kadar kilsan o kadar tamirci geziyorsun.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
geçen yıl gazcı arkadaşımın yoğun ısrarı sonrasında opelde atıker grand taktırmıştım çok ama çok memnundum. performası, sorunsunsuzluğu yakıtı beklentimdem çok iyi çıkmıştı. ben 1.500 e taktırmıştım şimdi 1.800 olmuş ama iyi kit enjektörleride romano.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Ekonomi için yapılacak bir yatırıma çok fazla para vermeye gerek yok bence de. Yakıt tasarrufları hemen hemen aynı değil mi zaten? Tam bilmiyorum ama Atiker farz-ı misal km'de 2 birim yakıt harcarken en kaliteli/en pahalısı kaç birim harcar ki, belki de 1,9 falandır herhalde? Daha düşüğünü harcasa bile arasındaki farkı ne kadar zamanda amorti eder? Bunun yanında bakım ve yedek parça masraflarını düşünürsek "tasarruf yapmak amacıyla yapılan bir yatırıma" neden daha fazla para ödenir ki? Hangisi uyumlu ve en ucuzsa (tabi ki araca makul derecenin üstünde zarar vermiyorsa) o alınıp takılmalıdır bence...

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Son zamanlarda herkes memnun, eski nesiller mi kötü acaba?
626,Almera ve bunda Atiker var. Üçünde de LPG ile ilgili sıkıntılar mevcuttu. Lada Vega aracimda BRC vardı,lpgciyi unutmuştum. Atiker ile lpgcilerle akraba olduk :) Şimdiki aracimda enjektörler değişmisti, o zaman 275 TL bakımı tutmuştu, kim diyor bakımı vs ucuzdu diye, llpgci eline anahtarı 25 TL alıyor, sonrasında taksimetre açık...
Yeni nesil kitleride diğer ithal kitlere yakın fiyatı galiba,e böyle olunca niye macera arayim...

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ekonomi için yapılacak bir yatırıma çok fazla para vermeye gerek yok bence de. Yakıt tasarrufları hemen hemen aynı değil mi zaten? Tam bilmiyorum ama Atiker farz-ı misal km'de 2 birim yakıt harcarken en kaliteli/en pahalısı kaç birim harcar ki, belki de 1,9 falandır herhalde? Daha düşüğünü harcasa bile arasındaki farkı ne kadar zamanda amorti eder? Bunun yanında bakım ve yedek parça masraflarını düşünürsek "tasarruf yapmak amacıyla yapılan bir yatırıma" neden daha fazla para ödenir ki? Hangisi uyumlu ve en ucuzsa (tabi ki araca makul derecenin üstünde zarar vermiyorsa) o alınıp takılmalıdır bence...
Her kit aynı yakar.

FatihC

Sessiz
Araç Markası
2012-Mazda 3 Mirai AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Benim aracımda Zavoli OBD'li kit var. Aracın benden önceki sahibi taktırmış. Aracı 3 aydır kullanıyorum. Şimdiye kadar bir olumsuz yönünü görmedim.

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Ben 2 opelime de BRC taktirdim.ozamanlar fiyat 1700 idi şimdi bana verilen en düşük fiyat 2600 idi.atikere hep mesafeli oldum ama hepsi boş imiş.hem parça ucuz hem garanti hemde her yerde servisin olması önemli bir ayricalik.ama en önemlisi 1000 TL lik fark.bugun baktım kredi kartına bu ay 4.taksitini odeyecem kitin. aylık 133 TL olan taksiti benzinden çıkarmak aynı anda mükemmel bir keyif . nacizane bir şey daha biliyorum bu işlerde ne kadar kilsan o kadar tamirci geziyorsun.

Bende lpg taktırırken Atiker Grand OBD için Ankaranın en iyi ustasından 1800TL gibi bir rakam almıştım. Fiyatı diğer yerlerden 200 TL gibi yüksek bir rakamdı. BRC o sıralar kampanya yaptı 200 TL indirim üstüne de peşin fiyatına 12 ay taksitti. Hem OBDli kit ile RVM problemleri yaşamaktan korkutuğumdan hemde aradaki farkın az oluşundan ben ozaman BRC tercih etmiştim. Sizin durumunuzda olsam bu fiyat farkı ile bende Atiker taktırırdım. Sonuçta f/p biz lpg yi ekonomi için taktırıyoruz.

Ayrıca Atikerinize yapılan ayar içinize sinmiyorsa, Ankara'ya bir yolunuz düştüğünde 100TL gibi bir rakama namı İstanbul'a kadar gitmiş ustaya bir yol ayarı yaptırırsınız.

mturhan

Katılımcı
Araç Markası
2010 Mazda3 İmpressive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Değerli yorumun için teşekkür ederim hocam.atiker BRC zavolli yada başka bir şey en önemlisi usta.Atiker taktirmadan önce ankara bursa İstanbul İzmit hepsinden fiyat aldım.istanbul Candan mühendislik izmit meşhur Faruk otogaz Ankara kocan Bursa tormucuk hepsi aynı kiti takıyor idi (BRC)ama kendi aralarında ki fark 350 TL ye çıkıyordu.opel neskera sıfır araçlara LPG takan firmayı bulunca Atiker taktirmaya karar verdim.Hayatta bu kadar sıkıntı problem varken bu işle bu kadar uğraşmakta şimdi mantıksız geliyor o ayrı.cok titiz olunca arabayı satarken de kimse yüksek fiyat vermiyor.en güzeli normal olmak ne gamsız ne de çok titiz.

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
Merhabalar, yeni aracıma lpg taktirmayi dusunuyorum fikirlerinize ihtiyac duydum.
Aracım honda civic 2013 model otomatik.
Lpg seceneklerim şöyle;
1-Atiker gold,Atiker grand
Bu ikisi arasinda enjektör farkı varmış ama birini tercih edecek olsam hangisini etmeliyim bilmiyorum. fiyatları grand2500 ve gold2600
2- Prins silverline
Bu kit cok uzun zamandir piyasada ve anladığım kadariyla sorunsuz bir kit, bozulursa parçaları pahali ancak pek bozulmuyor sanirim, misal filtresi 300tl imiş. kit fiyati ise 4300tl
3. brc honda kit
Bu kit brc sequent 32 ile aynı mı bilmiyorum, pek bilgi yok. sorunsuzluk anlamında silverline gerisinde, enjektorleri gürültülü. 4000tl
4- zavoli,landirenzo
Bu markalarin yaygin servis agi olmasada ozellikle zavolinin cok iyi bir kit olduğunu biliyorum. ancak usta servis sorunu yuzunden uzak durdum biraz.

Ankarada ikamet ediyorum, montaji kayra otogaz ya da quatro garage da yapmayı düşünüyorum (atiker ve prins olursa)

diğer markaları (brc zavoli landirenzo) onerirseniz de takan yer ile soylerseniz sevinirim.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
3 senedir Atiker Gold kullanıyorum, çok memnun herhangi bir problem yaşamadım.
Benim aracımda Honda.
Hiç ihtiyaç duymadım ama Atiker servisinin çok ve parçası ucuz olması insanı rahatlatıyor

Rıdvan626

Sessiz
Araç Markası
1998 - mazda 626
Araç Renk ve Tip
beyaz - sedan
3 senedir Atiker Gold kullanıyorum, çok memnun herhangi bir problem yaşamadım.
Benim aracımda Honda.
Hiç ihtiyaç duymadım ama Atiker servisinin çok ve parçası ucuz olması insanı rahatlatıyor
peki gold mu grand mı desem ne dersiniz?
ustalar grand öneriyor ama sanki işlerine geldiğinden öneriyorlar belki daha fazla kâr bırakıyor ya da montaji kolay bilemiyorum. sizin fikriniz nedir

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
peki gold mu grand mı desem ne dersiniz?
ustalar grand öneriyor ama sanki işlerine geldiğinden öneriyorlar belki daha fazla kâr bırakıyor ya da montaji kolay bilemiyorum. sizin fikriniz nedir
Grand'ın enjektörleri ayrı ayrı olduğu için montajdan sonra çok dağınık bir görüntü oluşturuyor, motor koruma kapağı olanlarda da durum aynımıdır pek dikkat etmedim.
Gold'un enjektörleride bana değişik gelmiştir, sanki prins'in enjektörlerini andırıyor. Zaten İtalyan mış sanırım Gold olanlar.
Ben yeniden bir LPG kiti taktıracak olsam yine Gold'u tercih ederdim sanırım
50041

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Motor yapınıza bağlı olarak ustanıza bıraksanız daha iyi olur ama ikiside uygun derler ise enjektör hızından ötürü gold'u tercih edin derim.
Ama grand da gold ile yarı yarıya enjektör hızı olan bir kit değil aralarında çok az bir hız faktörü var 2 side parasının karşılığını tam verebilen kit.
Grand'ın montaj avantajı var manifolda çok yakın noktalardan yerleştirilebiliyor
Grand'da enjektörlerden 1i bozulursa sadece onu değiştirebilirsiniz buda bir avantaj
grand montajlı eski aracım 323;
Motor kapağı olmamasına rağmen montajı bana çok derli toplu gelmiştir gold olsa idi bütün enjektör kütüğü gözümüze çarpardı ve manifolddan uzak kalabilirdi;
50042

Üst Alt