Haberci Kaza Fotoğrafları

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Allah belalarını versin böylelerinin...
Adam öldürmeye teşebbüsten vereceksin ıslak sopayı bunlara!
Bizimkiler de hala yok cam filmi, yok plakanın harfinin kalınlığına baksınlar; otoyolda yarışanlara da maymunculuk oynasınlar! Kim izin veriyorsa bu şekilde kazalarda ölmelerini temenni ediyor bolca beddua yolluyorum...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Adam öldürmeye teşebbüsten vereceksin ıslak sopayı bunlara!
Bizimkiler de hala yok cam filmi, yok plakanın harfinin kalınlığına baksınlar; otoyolda yarışanlara da maymunculuk oynasınlar! Kim izin veriyorsa bu şekilde kazalarda ölmelerini temenni ediyor bolca beddua yolluyorum...
Böyle bir şeyin izni mi olur Hamdi? Kim böyle bir gafillik için kime giderek izin ister de; izin verilir? :)

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Böyle bir şeyin izni mi olur Hamdi? Kim böyle bir gafillik için kime giderek izin ister de; izin verilir? :)
İzin derken abi, "buna engel olmuyorsa, olunmuyorsa, olunamıyorsa, yetersiz kalınıyorsa" demek istedim. Engel olmak için de en ağır cezalar uygulanmalı bence, onu belirttim. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
İzin derken abi, "buna engel olmuyorsa, olunmuyorsa, olunamıyorsa, yetersiz kalınıyorsa" demek istedim. Engel olmak için de en ağır cezalar uygulanmalı bence, onu belirttim. ;)
Ben, bu ve benzeri cahilliklerin, gafilliklerin önüne başka birilerinin geçebileceği görüşüne katılmıyorum... Dip bir örnek olacak ama, ben seni öldürmeyi kafaya koyduysam, öldürürüm, kimse bunun önüne geçemez benden başka... :( Neticede ülkede bu ve benzeri bir ton haber çıkıyor günlük... Bunu önlemenin yolu, her bir kişinin başına polis vs. dikmek değildir doğal olarak, bunun önüne geçecek tek şey var, EĞİTİM. Bir toplumu çekirdekten eğitirsen, neyin doğru neyin yanlış olduğunu ve yaptığı hareketin karşılığının ne olduğunu gösterirsen, bu ve benzeri cahillikler emin olun üçte iki oranında azalır. Yaşken eğilecek yaşta topluma hak hukuk, akıl vicdan dersi ver bakalım ne oluyor... Japonya'da ilkokul 3.sınıf çağına kadar çocuklara hiç bir şey öğretilmiyor, sadece eğitiliyor... Nerede ne yapması gerektiği gösteriliyor. Bu çocuk istese de kötü bir şey yapamıyor, çünkü toplum eğitimli yetişiyor ve buna müsaade etmiyor. Bizde tam tersi, toplumda yanlış olan bir şey yanlış başka şey ile çözülmeye çalışılıyor, dayak yiyerek eve gelen çocuğumuza sen neden vurmadın diyebiliyoruz veya okula gönderirken, bu gün de dayak diyerek gelme diyebiliyoruz... :) Oysa ki; şiddet veya dayak temelinde yanlış...

Gelişmiş ülkelerde, sokakta insanları denetleyen veya baskı uygulayan hiç bir şey yoktur. Ama olay da yoktur. Ülkemizde polis veya asker çoktur ama olay da çoktur maalesef.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
2 saat denetim yapmışlar ya yeter ....
İstanbul’da dev denetim

Diğer İlleri bilemem ama burada trafiğe çıktığınızda en az 10 farklı makas senaryosuna denk gelirsiniz. Sorun sadece bu kendini bilmez insanımsılar değil ki , minibüs terörü ayrı,taksi terörü ayrı sarı kamyon terörü apayrı. Senin benim için hazırlanan bu kurallar ne yazık ki sadece "Senin ve Benim için" yukarıda bahsettiğim gruplar kırmızı ışıkta geçer ,akması gereken trafikte 10 km ile gider, üzerine üzerine sürer, her türlü ters yöne girebilir..

Biz mi ?? valla tesadüfen yaşıyoruz....

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Haklısın Abi. Ülkemizde tecavüze bile ceza yokken bu adamlara caydırıcı ceza vermelerini beklemek çok safçaydı.

Eğitimi verebilmek için de eğitimli olmak gerekir ki siyasetçilerin eğitim seviyeleri ortalaması da pek iyi konumda değildir. Eğer olsaydı da zaten siyasete girmezlerdi ya? :)

Ha yapılır mı, kesinlikle. Her yere polis dikmene gerek yok. Kamera kaydı diye bir şey var. Nasıl ki radarlar çalışıp hız limiti aşıldığında eve cezası geliyorsa bunda da tespit edilir, direk eve gidilir yani. ;) Gerçi devletin ceza sistemi nakit üzerine çalıştığından içeri alacağın adam ekonomiye külfettir, zarar yazar. :p

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Hak hukuk bilmeyen, yemeyene gerizekalı-aptal gözüyle bakılan, devletin malı deniz anlayışı bilinç altına yerleşmiş, bencilliği özgürlük zannederek her şeyde kendini haklı gören bir toplumda hiç kusura bakmayın trafik her geçen gün daha da moktanlaşacaktır. Ben 10 yıldan fazladır Ankara'dayım, özellikle son 5 yılda trafiğe çıkınca insanlıktan soğuyup ülkeyi hatta gezegeni terk etmeyi düşünüyorum :(

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Hak hukuk bilmeyen, yemeyene gerizekalı-aptal gözüyle bakılan, devletin malı deniz anlayışı bilinç altına yerleşmiş, bencilliği özgürlük zannederek her şeyde kendini haklı gören bir toplumda hiç kusura bakmayın trafik her geçen gün daha da moktanlaşacaktır. Ben 10 yıldan fazladır Ankara'dayım, özellikle son 5 yılda trafiğe çıkınca insanlıktan soğuyup ülkeyi hatta gezegeni terk etmeyi düşünüyorum :(
beni de götür yanında

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün trafikte aynı şeyleri düşünmüştüm. Hanım da abartıyorsun demişti. Yalnız olmadığıma sevindim. :(

Üst Alt