Haberci Kaza Fotoğrafları

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB

slymncmgz

Katılımcı
Araç Markası
Mazda3 2014 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Dün de haberlere çıkmıştı çok kötü olmuş.şoför yan cama yapışmış.Arka sağ da oturan adamın eli dışarda.
Bir heves bir hız yüzüne kaç can gitti.
Rabbm kimseye kaza bela göstermesin.
Ekli dosyayı görüntüle 22589 Ekli dosyayı görüntüle 22590 Ekli dosyayı görüntüle 22591 Ekli dosyayı görüntüle 22592
Fren yapmaya bile fırsat olmamış galiba, o dorsenin dingilini eğebilecek kadar çarptıysa, acı çekebilecek kadar bile zamanı olmamıştır. Bu hızda kaza yapmak intiharla bir tutulabilir sanırım :(

qwery

Katılımcı
Araç Markası
İskarpin
Araç Renk ve Tip
Siyah-Yumurta topuk
Bu görüntüleri burada paylaşmasak mı acaba? Ya da ben bu konuya daha uğramayım en iyisi :(

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Bu görüntüleri burada paylaşmasak mı acaba? Ya da ben bu konuya daha uğramayım en iyisi :(
Motorsiklet kullanırken hergün kaza videoları izlerdim çünkü altımdaki beygir çok fazla saniyelerde 200> üstüne çıkabiliyordum
Ve o kadar beygirle gaza gelmem kaçınılmazdı bu videolar beni frenliyordu.

Paylaşıp bakılması görülmesi ders çıkarılması gerektiğini düşünüyorum bide

(Aracınız kapısını açarken mutlaka ayna kontrolu yapın ve elinizi alıştırın kapınız kapıya yakın olan elle açmayın diger elinizi kullanın 4 > sene motorsiklet kullandım İstanbul içi 50-60bin km yol yaptım )

Son düzenleme:

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
muhtemelen en sağdan hızlı geçmek istedi ama tırı göremedi. 5 dakika geç gidelim ama sağ gidelim.
geçen ay h.sonları tatilcilerden sebep izmir bursa yolu kilit olduğu için p.tesi sabah 6da yola çıktım yol bomboş 5-6 km gittim ki uzakta sol şeritte dumanlar birde karartı gördüm biraz yaklaşınca fiorino solda kafadan bariyere vurmuş ön taraf dağılmış kadıncağız arabanın arkasından yola çıktı arabalara dur işareti yapıyor arabanın içinden bebek ağlaması geliyor neyse dedim arabanın durumuna göre ölen olmamıştır aynı anda sağ tarafıma bi baktım bi tane pazarcı kamyonetlerinden tarlaya uçmuş sağdaki adamda hareket yok şoför sıkışmış kamyoncular benden 1-2 dakika önce durmuş kapıları zorluyorlar muhtemelen sabah saati güneş karşıdan vuruyor fiorino uyudu bariyere vurdu kamyonette panik yaptı tarlaya uçtu. manzara kötüydü yani o gün nasıl geçti bana sorun. hepimiz ailemizi taşıyoruz 5 kere dikkatli olmamız lazım.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Motorsiklet kullanırken hergün kaza videoları izlerdim çünkü altımdaki beygir çok fazla saniyelerde 200> üstüne çıkabiliyordum
Ve o kadar beygirle gaza gelmem kaçınılmazdı bu videolar beni frenliyordu.

Paylaşıp bakılması görülmesi ders çıkarılması gerektiğini düşünüyorum bide

(Aracınız kapısını açarken mutlaka ayna kontrolu yapın ve elinizi alıştırın kapınız kapıya yakın olan elle açmayın diger elinizi kullanın 4 > sene motorsiklet kullandım İstanbul içi 50-60bin km yol yaptım )
Hollanda tarzı kapı açmak diyelim ve videoyu aşağıya ekleyelim,

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
muhtemelen en sağdan hızlı geçmek istedi ama tırı göremedi. 5 dakika geç gidelim ama sağ gidelim.
geçen ay h.sonları tatilcilerden sebep izmir bursa yolu kilit olduğu için p.tesi sabah 6da yola çıktım yol bomboş 5-6 km gittim ki uzakta sol şeritte dumanlar birde karartı gördüm biraz yaklaşınca fiorino solda kafadan bariyere vurmuş ön taraf dağılmış kadıncağız arabanın arkasından yola çıktı arabalara dur işareti yapıyor arabanın içinden bebek ağlaması geliyor neyse dedim arabanın durumuna göre ölen olmamıştır aynı anda sağ tarafıma bi baktım bi tane pazarcı kamyonetlerinden tarlaya uçmuş sağdaki adamda hareket yok şoför sıkışmış kamyoncular benden 1-2 dakika önce durmuş kapıları zorluyorlar muhtemelen sabah saati güneş karşıdan vuruyor fiorino uyudu bariyere vurdu kamyonette panik yaptı tarlaya uçtu. manzara kötüydü yani o gün nasıl geçti bana sorun. hepimiz ailemizi taşıyoruz 5 kere dikkatli olmamız lazım.
Abi tır hareket halinde değilmiş di zaten araba onun için bu kadar içeri girmiş..eğer tırda gidiyor olsa idi belki bu kadar kötü olmaz di.

kemal1963

Katılımcı
Araç Markası
Subaru Forester XT2016
Araç Renk ve Tip
Kahverengi - SUV
Abi tır hareket halinde değilmiş di zaten araba onun için bu kadar içeri girmiş..eğer tırda gidiyor olsa idi belki bu kadar kötü olmaz di.
aynen muhtemelen önündeki arabadan park eden tırı görmedi hızlıca sağa girince fren bile yapamamıştır

aynen bende öyle anlatmaya çalışmıştım . muhtemelen önündeki arabadan park eden tırı görmedi hızlıca sağa girince fren bile yapamamıştır

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Dün de haberlere çıkmıştı çok kötü olmuş.şoför yan cama yapışmış.Arka sağ da oturan adamın eli dışarda.
Bir heves bir hız yüzüne kaç can gitti.
Rabbm kimseye kaza bela göstermesin.
Ekli dosyayı görüntüle 22589 Ekli dosyayı görüntüle 22590 Ekli dosyayı görüntüle 22591 Ekli dosyayı görüntüle 22592
Gece gece konuyu hortlatayım da azıcık afakanlar bassın, hepimiz biraz silkelenelim. Yarın da aracımızı daha temkinli kullanalım.

Şimdi fotoğraflardan çıkarım yaparsak olay şöyle gelişmiş olabilir:

Senaryo 1
Tır emniyet şeridinde sabit, araç sürücüsü sağdan sollamaya girmek istemiş ve geçeceği araç da büyük ihtimalle dorseli veya yüksek bir araçmış ki kendini sağa atmasıyla kaza yapması bir olmuş. Eğer ki solundaki başka bir araç tarafından sıkıştırılmasıysa hatalı.

Senaryo 2
Otomobil sürücüsünün gerçekten emniyet şeridini kullanması gerekiyor ve oradan ilerliyor. Kazanın olduğu yerde keskin bir viraj olmamasından dolayı tır sabit olsa bile onu görmemesi de imkansız. Ya gerçekten dalgındı veya aracı gördüğü halde solundan geçerim diye düşünerek yavaşlamadı. Yine hatalı.

Araçta oluşan bir problem de olabilir belki ama bunu es geçersek, ibre hem de kazada araçtan fırlayan gerçek ibre, olayın şoför hatası olduğunu gösteriyor.

Bizlere bırakın Hollanda'daki gibi okulda eğitimi, ana kucağında verseler böyleleri yüzünden ölmeyi hak ediyoruz. Çevreyollarında özellikle azıcık trafik sıkışsın vızır vızır emniyet şeridini kullanan kuş beyinsizleri görüyorum. Keza bu hız tüneli uygulamasından sonra emniyet şeridinde durup cigara tüttürenler de aynı IQ seviyesinde benim gözümde. Bence emniyet şeridinde ilerleyen araçlar nasıl ki gişeden geçerken fotoğraflanıyor, aynı şekilde kayıt edilmeli. Direk ceza yollanmalı. Gerçekten hasta taşıma gibi acil bir durum söz konusuysa da o tarih ve saate uygun hastane raporu gibi resmi bir belge ile ceza sildirilmeli. Yoksa kanıtın gösterecek, ye cezayı ki insana benze biraz! Gerçi zenginlerin özel ambulans kiralayıp acil işlerine yetişme konusunu bu yolla hallettiği, sağlığın bile trafikte dolandırıcılık konusu olduğu bir ülkeden ne beklenebilir ki?

ssakizli

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 AT - 2004
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Cezalar caydırıcı olmalı. Ciddi manada caydırıcı. Dediğiniz gibi ,aksini ispat etmedikçe para cezası değil ,trafikten men gelmeli. İlerisi hapis cezası. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Yurtdışında bulunduğum dönemde her şey muntazam idi ve bunun tek sebebi cezaların caydırıcı ve de en önemlisi UYGULANMASI idi. Üniversite yıllarında Work and Travel yapmıştım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Cezalar caydırıcı olmalı. Ciddi manada caydırıcı. Dediğiniz gibi ,aksini ispat etmedikçe para cezası değil ,trafikten men gelmeli. İlerisi hapis cezası. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Yurtdışında bulunduğum dönemde her şey muntazam idi ve bunun tek sebebi cezaların caydırıcı ve de en önemlisi UYGULANMASI idi. Üniversite yıllarında Work and Travel yapmıştım.
Bu noktada en önemlisi işin ceza boyutuna varmamasıdır;

Eğitim ve kültür ile toplumun demokratik yapı çerçevesinde kaynaşması ve belirlenen ya da olması gereken kuralların topluma eğitim çağında verilmesi sorunu minimize etmek için faydalı olacaktır...

Toplumda yaşayan bireylerin nasıl yaşaması gerektiğini öğrenmesi ve bu bilinç ile yaşaması, suç işlememesi cezaya ihtiyacı da ortadan kaldıracaktır... Ama ülkemizin içinde bulunduğu sistemi en baştan dizayn etmek de hiç kolay değil maalesef... Bütçe hazırlanırken, bir sonraki yılda para cezası geliri konuluyorsa, bizim yazıp çizdiğimiz her şey havada kalıyor demektir.

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Bu noktada en önemlisi işin ceza boyutuna varmamasıdır;

Eğitim ve kültür ile toplumun demokratik yapı çerçevesinde kaynaşması ve belirlenen ya da olması gereken kuralların topluma eğitim çağında verilmesi sorunu minimize etmek için faydalı olacaktır...

Toplumda yaşayan bireylerin nasıl yaşaması gerektiğini öğrenmesi ve bu bilinç ile yaşaması, suç işlememesi cezaya ihtiyacı da ortadan kaldıracaktır... Ama ülkemizin içinde bulunduğu sistemi en baştan dizayn etmek de hiç kolay değil maalesef... Bütçe hazırlanırken, bir sonraki yılda para cezası geliri konuluyorsa, bizim yazıp çizdiğimiz her şey havada kalıyor demektir.
Para Cezası Geliri !! olabilir mi derken hakikaten bihaber yaşıyormuşum :( yazık ki ne yazık..

2016 yılı Merkezi Bütçe Kanununa göre, Devletin 2016 yılı toplam gelirinin 581 milyar 927 milyon TL olması öngörüldü. Bu toplam gelirin yüzde 84''ünü ise 489 milyar TL ile vergi gelirleri oluşturacak. Gelir vergisinin en büyük dilimini ise 137 milyar TL ile gelir vergisi ve 213 milyar TL ile Katma Değer Vergisi oluşturacak.
581 milyar TL'lik gelirde diğer önemli kalemler şu şekilde:
KİT ve Kamu Bankaları Gelirleri: 8,3 milyar TL
Kira Geliri: 1,7 milyar TL
Mal ve Hizmet Satış Geliri: 3,1 milyar TL
Para Cezaları: 8,7 milyar TL
Faiz Geliri: 3,9 milyar TL
Taşınmaz Satışı geliri: 1,2 milyar TL

Üst Alt